Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.10.2010, 22:45   #21
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 11 min 30 s
Domyślnie

Myślę Zoltanie, że niestety nie przesadzamy ani trochę!:-(
Ja akurat po polskich drogach jeżdżę codziennie- i prawie codziennie mam takie smutne przygody jakich Ty miałeś tylko 5 podczas swojej wycieczki po naszym kraju. To fakt, że rzadziej są to sytuacje jawnej wrogości a częściej gapiostwo i bezsensowny pośpiech- nie mniej skutki są prawie zawsze opłakane.
Jak zauważyłeś tylko jazda z dużym "marginesem" pozwala wrócić cało do domu. Ale nie wszyscy ten margines zachowują!
Poza tym prócz zmiany stereotypów akcja ma na celu poprawę stanu bezpieczeństwa na drogach- a to jest stan na dziś dzień tragiczny- co pokazują takie wypadki jak dzisiejszy pod Nowym Miastem.......brak już słów..

Ostatnio edytowane przez Marcin-BB : 12.10.2010 o 22:52
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2011, 11:33   #22
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie Zdanie raportu o postępach

Hej,

jestem winien kilka słów podsumowania. Cześć z Was wie o tym z bezpośrednich rozmów, ale napiszę również tutaj by "rozliczyć się" z tego co dzieje się z akcją.

Początek to 02.09.2009, 07:55 (pierwszy post). Mijają właśnie dwa lata i pytanie co się wydarzyło.
- zaczęliśmy od spotkań ze studentami, policjantami etc. Powstały projekty jak zmienić postrzeganie NAS, by było nam bezpieczniej (jedna z możliwości wypadków jest taka, że z racji tego, iż jesteśmy źle postrzegani = źle się nas traktuje, a to może prowadzić do niebezpiecznych zachowań wobec nas). Pisaliśmy je razem - z klubowiczami, policją, strażą etc.
- potem przez kilka miesięcy dopracowywałem je pod kątem tego kiedy, co i za co można sfinansować
- potem przez prawie rok odbijałem się od wielu drzwi. Wszyscy klepali po plecach i mówili, że zrobiliśmy świetną robotę, i że koniecznie trzeba, i w ogóle i w szczególe... Ale kasy jak nie było tak nie było nadal (złapał nas kryzys - bo mówili, że pomysł genialny i koncerny na pewno na nim mogą ugrać wiele dla siebie, np. pozytywne skojarzenie z motocyklistami etc). Rozmawiałem już z naprawdę wielkimi koncernami (np. producentem TA i AT)
- spotkałem pewną organizację (BRD - Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego). Oni robią imprezy w całej Polsce w sumie dla kilkudziesięciu tysięcy ludzi. Zajmują się tam bezpieczeństwem - np. dzieci, zapinania pasów, poprawy oświetlenia etc. Przekonałem by zajęli się Nami. No i się zajęli
- tutaj trochę historię przewinę / przyspieszę. Za pierwsze działania z Naszej Akcji zapłaci Ministerstwo Infrastruktury / Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (w skład której wchodzą wszystkie stuktury jakie odpowiadają za bezpieczeństwo). Będzie sfinansowane coś co co prawda nie urodziło się na naszych spotkaniach (ale w naszym klubie TA), ale to nie ma znaczenia
- co to będzie? Najbardziej Ministerstwu spodobał się projekt szkoleń medycznych / ratowniczych / podnoszących BRD jakie organizuje Krzysimirn. Tyle, że je rozbudowaliśmy o wiele elementów, urosło o kilka godzin, pojawi się wiele nowych "gadżetów". Cel mniej więcej taki, by pokazać (na razie Wawa), że nie jesteśmy "dawcami" - a "ratownikami". Uczestnicy szkolenia będą mieli wysokie kompetencje w pierwszej pomocy osób poszkodowanych w wypadkach, wyposażeni w apteczki, kamizelki z napisem na plecach. I nagle (przynajmniej tak zakładamy i mamy spore przesłanki na to) ten dawca zacznie być postrzegany, jako ten, który może uratować Mi/Nam życie. Będą widoczni na drodze (a nie jedynie w momencie interwencji) po prostu jeżdżąc w tych oznakowanych kamizelkach; będą widoczni jak ruszą z pomocą (choć oby jak najmniej było okazji) Jest tam sporo wątków, które zobaczy część z Was na szkoleniu (zaawansowanym EFR).


C.D.N... (bo jak się rozpędzimy to może i rozlejemy na całą Polskę )

P.S. Jakby ktoś miał pomysł na sponsorów - dajcie proszę znać. Jesteśmy w stanie pokazać, że zaangażowanie w tę akcję przyniesie im korzyści. A przy okazji Nam-Motocyklistom, bo będzie nam bezpieczniej
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2011, 14:37   #23
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Napisz proszę jak się to ma do szkoleń medycznych organizowanych w Warszawie (Ursynów) m.in. dla forum Transalpa (akurat z nimi się załapałem przed wakacjami).
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.09.2011, 16:30   #24
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Ma to się bardzo. Na tej bazie - razem z Krzysimirnem oraz ratownikami z sofr.pl, policją, strażą pożarną - zbudowaliśmy dużo szerszą wersję. Cześć podstawowa jest podobna. Natiomiast do zaawansowanej podchodzą absolwenci kursu podstawowego i zdają potem certyfikat EFR (honorowany w europie certyfikat poświadczający kompetencje ratownika - ochotrnika). CO robzudowane - kilka rzeczy teoretycznych, mnóstwo dodatkowej praktyki, realne najazdy symulacyjne na wypadki.

P.S. Transalp to miał szkolenie ziomą / wczesną wiosną a nie przed wakacjami
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2011, 15:59   #25
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Byłem na szkoleniu w czerwcu (organizował Krzysztof Nowak) z Transalpami, więc pewnie to była II tura. Ja będę je kończył z kolejną grupą na jesieni.
Podobno w ten weekend ma być jakieś duże szkolenie + nagłośnienie w mediach.

Jestem po prostu ciekaw czy to ten sam pomysł i czy się znacie.
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.09.2011, 16:12   #26
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tak znamy się Robimy to razem. To szkolenie jest dla części osób startem (grupa początkowa), a dla części kontynuacją podtaw. Wiel wątków będzie nowych (np. symulacje wypadków) oraz wyposażenie w apteckzki i kamizelki (by było wiadomo, że to ratownik). Więcej godzin szkoleń, etc. Wiele by wyliczać. Nie mogłem napisać w wątku Krzyśka bo jest zamknięty- stąd kontynuuję tutaj (bop to szkolenie będzie fragmentem całości).
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomnik Ashanti - Akcja "chcemy innych barier" sambor1965 Inne tematy 150 08.04.2017 15:46
" jedź tak, jakby każdy chciał Ciebie zabić " - bezpieczeństwo na drodze kamilltee Inne tematy 87 24.07.2014 20:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.