Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.12.2019, 17:35   #1
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie Lewetą do Hiszpanii - jak jechać, żeby dojechać (przepisy)?

Samochód (mały bus) DMC 3t + przyczepa DMC 750kg, czyli przekraczamy zestawem 3,5t, na bank wszystko trzyma się limitów, na wypadek ważenia. Jedzie właściciel samochodu, przyczepki i jednego motocykla z pokładu + 3 osoby i ich moto.
Transport prywatny, nie zarobkowy, zwyczajny wakacyjny wyjazd typu "zrzuta na paliwo", ale czy jakiś zagraniczny "krokodyl" na tej trasie może wymyślić sobie, że robię to zarobkowo i powinienem mieć tacho itd, dowalając przy tym srogi mandat bez możliwości kontynuowania podróży? Do Rumunii co chwilę się tak lata, ale mam wrażenie, że im bardziej na zachód, tym więcej problemów. O niemcowni słyszałem, że jakiś problem z poruszaniem się takim zestawem w weekend

Coś mi świta, że w parlamencie EU przepchnęli po cichaczu przepis dotyczący busiarzy Nie wiem jak to się ma/będzie miało do prywaciarzy.
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2019, 18:05   #2
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Jeżeli samochód nie zarejestrowany na firmę i wszyscy właściciele w samochodzie to nie ma jakiegokolwiek problemu.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2019, 19:02   #3
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Jeżeli samochód nie zarejestrowany na firmę i wszyscy właściciele w samochodzie to nie ma jakiegokolwiek problemu.
A jakie ma to znaczenie czy na firmę czy nie? Skoro firma nie zajmuje się transportem zawodowo.
I jak się ma sprawa kiedy ja jeden właściciel kieruję, a pozostali lecą samolotem? 4 moto ze mną .
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2019, 19:24   #4
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Wtedy istnieje domniemanie, że wykonujesz transport ............np. we Włoszech od razu masz bardzo wysoką karę. Ja mam firmę transoprtową , a do wożenia motocykli swoich mamy z kumplem zarejestrowanego na mnie prywatnie LTka właśnie , żeby nie było takich przypadków .

Ostatnio edytowane przez Cezarus : 19.12.2019 o 20:58
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2019, 20:31   #5
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Czasem potrafią się nawet doczepić do pasów na przyczepie i sprawdzać czy mają papierki. Nie sądzę byś miał problemy ciągnąc małą przyczepkę.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2019, 20:58   #6
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,546
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 20 godz 58 min 51 s
Domyślnie

Pilnuj prędkości do jazdy z przyczepą w danym kraju.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2019, 21:03   #7
WieniuZiel
 
WieniuZiel's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Poznań
Posty: 107
Motocykl: CRF1000Dct
WieniuZiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Realizując transport pow 3.5t, powinieneś złożyć wniosek do GITD dot transportu na użytek własny takiego pojazdu poza granicami kraju, otrzymasz go za drobną opłatą na rok. Otrzymasz papier z orzełkiem :-), przypisany do nr rejestracyjnego. Polecam.
Dodatkowo na teren DE, przygotuj sobie rozpiskę godzin jazdy/odpoczynku (do ściągnięcia w necie).
Ja jeżdżę kilka razy w roku, ostatnio w Austrii czepiali się różności, ale jak zobaczyli dokument z GITD, to odpuścili tacho i puścili dalej.
WieniuZiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.12.2019, 21:05   #8
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

U makronów jest tak że każdy zatrzymany do kontroli pojazd towarowy na zagranicznych numerach jest traktowany, jak przemytnik lub naginający prawo transportowe cwaniak. Z zasady kopie się ich z rozpędu żeby zabolało. Nasiliło się to od czasu kiedy faszystę salviniego wybrano ministrem spraw wewnętrznych. Krzyczącego publicznie “Włochy dla Włochów”, obecnie już go nie ma, ale nadal są spore naciski na mundurowych do takich działań a głównym celem jest eliminowanie zagranicznej konkurencji transportowej. Ich transport umiera i będzie jeszcze gorzej, dziennie po ich drogach jeździ kilkaset tys. ciężarówek i busów zagranicznych. A ich kierowcy siedzą na bezrobotnym, auta zabrał im komornik za niespłacone raty i sprzedał Polakom lub Rumunom. Szczególnie my Polacy jesteśmy przodownikami usług transportowych, jeździmy dla ich firm na terytorium ich kraju za niższe stawki niż oni. Taki przekaz jest w ich mediach
To tyle jeśli chodzi o teorię, natomiast w praktyce jest tak że w IT to Ty musisz uargumentować powód transportowania większej ilości np. motocykli. Jeśli są one zarejestrowane w Pl, masz ich dowody rejestracyjne i pisemne upoważnienie od każdego właściciela moto na transport i jest jasno określone że nie jest to przewóz zarobkowy. Twój zestaw nie przekracza 5500 kg z ogonem, masz na haku tyle co dmc przyczepy i ani kg wiecej, nic nie jest przeładowane i nie popełniłeś żadnego wykroczenia, to mogą Ci naskakać.
Ale jeśli nie jesteś w stanie tego udowodnić przy kontroli że taki jest status transportu, no to możesz mieć spory problem. Łącznie z zatrzymaniem pojazdu i mandatem przekraczającym 2 tysiaki euro.
Jeśli chodzi i Hiszpanie i Francję to takich problemów jak w IT nie napotkałem jeżdżąc raz w miesiącu do Barcelony przez 10 lat, jednak ostatni raz jechałem na tej trasie 3 lata temu i nie mam aktualnych info czy coś nie uległo zmianie.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2019, 09:46   #9
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 53 s
Domyślnie

Arturze zapytaj Beddiego o temat jazdy do Hiszpanii. On regularnie lata do Malagi zarobkowo z motocyklami na lawecie. Z tego co wiem nie ma żadnych problemów- o ile oczywiście nie jesteś przeładowany i wszystkie papiery masz ok.
Jedynym kłopotem może być cena za przejazd autostradą takim zestawem > 3.5 tony.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.12.2019, 11:00   #10
FELIX


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: psary
Posty: 181
Motocykl: nie mam AT jeszcze
FELIX jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 18 godz 22 min 55 s
Domyślnie

mozna chyba tak podsumować... do czego się przyczepiają :
1. Niemcy-tematy stanu technicznego
2. Włochy -tematy statusu transportu
3. Austria-tematy ekologii
4. Francja-tematy kosztów...:-)
5. Grecja -Cezarus wie jakie...:-)))))))))))
FELIX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowe unijne przepisy i koniec enduro ? Adagiio Inne tematy 21 28.12.2015 00:16
Nowe przepisy UE na 2016. Ktoś wie? Emek Inne tematy 2 27.09.2015 18:58
Skandynawia przepisy jorge Przygotowania do wyjazdów 28 17.06.2015 11:54
Jechać, czy nie jechać po motor samemu do IT. wojtekm72 Inne tematy 29 08.02.2015 19:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:36.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.