Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Szpej turystyczny - Produkty i Porady > GPS > Mapy

Mapy Wektor/raster i inne tamty...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.07.2011, 14:30   #1
MarekM
 
MarekM's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 min 40 s
Domyślnie Aktualizacja CNE NT w MS

Od roku posiadam Zumo 220. W urządzeniu oraz na kompie (Map Source) mam wersję CNE NT aktualną na dzień zakupu.

Dwa tygodnie temu kupiłem używanego 62s, do którego poprzedni właściciel zakupił i wgrał najnowszą wersję CNE NT.

Jak mogę tę najnowszą wersję CNE NT wgrać również do Map Source ?
MarekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2011, 15:30   #2
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

Masz płytkę do tego CN ?
Nie miałem okazji tego testować, ale z tego co wiem to kupując mapy dostaje się kod do rejestracji w serwisie garmina i instalkę mapy, która jest potrzebna do wgrania do MS.

Ew. można wyciągać mapę z odbiornika i ją łamać (opisane w dziale GPS - "zastosowania praktyczne"), ale rozumiem, że wolałbyś to "normalnie" zrobić.
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2011, 15:49   #3
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Witam,
CNE aktualizuje się w ten sposób: z własnego konta na Garminie ściąga się tylko mały plik instalatora (aktualnie: GarminMapUpdater_v2.7.10.exe, ma tylko 4MB), podłącza się swojego gps-a do kompa przez kabelek usb i odpala wspomnianego instalatora. Ów instalator sprawdza online id twojego gps-a oraz jego prawa do aktualizacji, po czym samodzielnie ściąga pełną instalację. Masz przy tym prawo wyboru - czy instalować tylko w urządzeniu czy także wraz z Mapsourcem na kompie i czy zachować lokalnie na dysku pliki pełnej instalacji CNE do poźniejszego ponownego użycia. Ta druga opcja jest właśnie dla ciebie.
Skontaktuj się z byłym właścicielem - powinien mieć ten instalator, lub ściągnie ci go ponownie z swego konta.
Albo uśmiechnij się do kogoś kto taki plik już ma . Z tego co wiem, to jest w pełni legalna sprawa.
Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2011, 19:28   #4
MarekM
 
MarekM's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
Witam,
CNE aktualizuje się w ten sposób:....Miszel
Zrobiłem tak, ale system nie daje mi wyboru "tylko urządzenie" lub "urządzenie i komp", a jedynie pyta gdzie na urzadzeniu zapisać mapę - w pamięci czy na karcie.

Jak podepnę 62s (CNE na karcie) to BaseCamp ją widzi, a MS nie (tzn. widzie wersję starszą z Zumo 220). BaseCamp widzi obie wersje - starszą i nowszą.

Coś czuję, że będę musiał wykupić update CNE dla Zumo 220 i wtedy mapa pojawi się w MS.

No chyba, że ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł.
MarekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2011, 21:05   #5
fxrider
Niepoprawny ideologicznie - XTZ/GS/LC4 ;)


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Józefów
Posty: 669
Motocykl: R1100GS, LC4
fxrider jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 17 godz 57 min 31 s
Domyślnie

62ki MS nie będzie widział jako "urządzenia", tylko jako "kartę" (jedną dla 62 i dwie dla literkowych; pierwsza to pamięć wewnętrzna, a druga karta).
Druga rzecz, że z odbiornika mapy do MS nie ściągniesz.

pzdr, Adam
__________________
lc4.pl - nowa strona pomarańczy
fxrider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2011, 21:16   #6
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

To w takim razie wybierz "urządzenie i komp"! Mapsource'a ci nie zdubluje, tylko nadpisze, więc w efekcie nic się nie zmieni - poprzednio zainstalowane mapy pozostaną tam gdzie były. Miałem nieco podobną a sytuację do tej twojej i podobnie z tego wybrnąłem.
Ten garminowski "instalator" map to w założeniu tylko taki pośrednik, który automatyzuje: 1.weryfikację uprawnień do legalnej nowej/ponownej instalacji, 2. przeprowadza download pełnej instalki i 3. inicjuje właściwą instalację. Do tego celu nie musisz logować się na swoim koncie na MyGarmin, tylko podpiąć swoje urządzenie, by było widziane jako online. No, ale to wiesz, bo przerabiałeś.

Basecamp zawsze zaciąga mapy z urządzenia i wyświetla jakby były właśnie na kompie. Robi to tylko raz (długo), gdzies tam przechowuje, a potem po każdym podłączeniu urządzenia udostępnia na życzenie. To jest fajny sposób na różne pliki *.img które akurat masz na swoim gps-ie. Nie musisz ich specjalnie instalować tak jak pod Mapsource'a - to zaleta BC. Najtańszy wariant dla ciebie to zostawić wszystko jak jest i w BC planować trasy dla 62s.

Jednorazowa aktualizacja CNE to chyba ok. 300zł? To już lepiej kupić dożywotnią za 400.........
Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2011, 21:44   #7
MarekM
 
MarekM's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Miszel Zobacz post
...To już lepiej kupić dożywotnią za 400.........
Zdrówko,
Miszel
Tak tez zrobiłem.
MarekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.