Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 20.11.2010, 19:13   #1
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie Powiększanie pojemności - jakie regulacje?

Od razu poinformuję, że sprawa dotyczy Yamahy XTZ 750 Super Tenere. Niecierpiących tego motocykla przepraszam, a jeśli temat kole w oczy to proszę o przeniesienie czy wyrzucenie

Planuję zrobić remont góry silnika. Dlaczego? Otóż silnik wciąga mi ogromne ilości oleju podczas hamowania nim (a często hamuje samym gazem). Ostatnio w Alpach na jakieś 500 km, wziął litr.... A tak podczas normalnej jazdy nic, a nic, nawet w korkach w upale.
Wiadomo - wyjechane uszczelniacze. Przy ich zmianie dotrę zawory i takie tam...

Ale postanowiłem zrobić jedną rzecz jeszcze. Wymienić chcę cylinder z tłokami na te od silnika 4TX, czyli ostatnie roczniki TDM 850. Wszystko pięknie pasuje (pierścienie kupuje nowe). Pojemność się zwiększy o powiedzmy 50 cm3.
Nurtuje mnie jedna rzecz teraz.

Chciałem zapytać tych bardziej oblatanych jakie regulacje gaźnika należałoby zrobić? Chciałbym potwierdzić przypuszczenia.
Większa pojemność czyli należy dać więcej mieszanki. Po operacji ilość powietrza będzie zwiększona, a wydatek paliwa pozostanie bez zmian. Czyli co regulować w gaźniku? Poziom paliwa jest raczej niezmienny (istnieje możliwość regulacji), dyszami troszkę nie mam ochoty się bawić - chyba, że w ostateczności, czyli zostaje iglica i śruba składu mieszanki. Śrubę składu mieszanki trzeba i tak przestawić - wiadomo, a iglicę podnieść o jedno oczko do góry.
Ponieważ na wysokich obrotach nie jeżdzę, to maksymalnie wysunięta iglica mnie mało obchodzi (znaczy się powyżej 4,5 mało kiedy się zapuszczam).
Dobrze rozumuję?
Gaźniki to Mikuni BDS

Dziękuję ogromnie za wszelkie uwagi!
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie tarcze, jakie klocki przód RD04? Łysy Hamulce, kola, opony 27 23.09.2013 10:26
Obliczanie pojemności skokowej ktoś umie :) motomax Inne - dyskusja ogólna 26 31.03.2013 20:10
Jakie rekawiczki? sambor1965 Ciuch Afrykańczyka 57 04.03.2013 20:31
Jakie klocki ?? krystek Hamulce, kola, opony 31 03.07.2009 10:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.