Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.02.2024, 19:15   #151
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
. Ostatnio robiąc porządki natrafiłem na karton części do malucha, nawet gaźniki, zabieraki, parenaście innych bzdetów.
Chętnie. Zwłaszcza gaznik

Tak samo od Dzieja odstałem trosze części. Niektóre u mnie nie robią. Łożyska starego typu i żadne nie podejdzie do nowszych kól. Częsci pod klasyczny zapłon - u mnie jest niby elektronik więc tez chętnie ktoś tu mogę obdarować.


Dziś wymieniłem zamki w drzwiach. Bo to jest tak ze kluczyk do pokrywy silnika jest osobny, kluczyk do drzwi inny i do stacyjki jeszcze inny. Fabrycznie ! Korek wlewu mamy w najuboższej wersji czyli nie zamykany na nic Ciekawostka - były też takie produkowane w CCCP na szyfr!
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2024, 01:04   #152
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
Chętnie. Zwłaszcza gaznik

Tak samo od Dzieja odstałem trosze części. Niektóre u mnie nie robią. Łożyska starego typu i żadne nie podejdzie do nowszych kól. Częsci pod klasyczny zapłon - u mnie jest niby elektronik więc tez chętnie ktoś tu mogę obdarować.


Dziś wymieniłem zamki w drzwiach. Bo to jest tak ze kluczyk do pokrywy silnika jest osobny, kluczyk do drzwi inny i do stacyjki jeszcze inny. Fabrycznie ! Korek wlewu mamy w najuboższej wersji czyli nie zamykany na nic Ciekawostka - były też takie produkowane w CCCP na szyfr!
w weekend zrobię małe rozeznanie co jeszcze mam, wiem, że mam docisk sprzęgła bo chciałem z niego zegar na ścianę zrobić

Wszelkie graty do 126p z przyjemnością przekażę na dobry cel za dobre słowo
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2024, 09:26   #153
_-aska-_
 
_-aska-_'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 439
Motocykl: Yamaha Radian&WR250F
_-aska-_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 32 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Prawdę mówiąc, kto nie miał malucha nie zaznał przygód z nim związanych.
Mam tylko nadzieję, że na urlopie Maluch zapewni nam wyłącznie miłe przygody, a nie że będziemy go musieli z Estonii do domu pchać
_-aska-_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2024, 09:30   #154
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 22 min 54 s
Domyślnie

Aśka to ma czarne blachy. Nie wiem jaki to ma u was status własności ale coś się zmieniło w przepisach. Informacyjnie podrzucam. A kiedy na tą Estonię gonicie?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2024, 18:44   #155
_-aska-_
 
_-aska-_'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 439
Motocykl: Yamaha Radian&WR250F
_-aska-_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 32 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Aśka to ma czarne blachy. Nie wiem jaki to ma u was status własności ale coś się zmieniło w przepisach. Informacyjnie podrzucam. A kiedy na tą Estonię gonicie?
Status jak na fejsbuku. "To skomplikowane" póki co własność Maćka taty. Ale musimy to prędko ogarnąć. Urlop dopiero w lipcu.
_-aska-_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2024, 22:21   #156
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 756
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 8 godz 45 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał _-aska-_ Zobacz post
Mam tylko nadzieję, że na urlopie Maluch zapewni nam wyłącznie miłe przygody, a nie że będziemy go musieli z Estonii do domu pchać
Eee, mi się też wydawało, że będę pchał z Rabki na Śląsk...
Wystarczyło wymontować gaźnik, zajrzeć do środka i wkręcić z powrotem na miejsce dysze wolnych obrotów... i już. Do domku na kołach
Poćwiczyłbym również ustawianie zapłonu. Może się przydać
Ale prawdę mówiąc, jak pojechałem do mechanika, który ustawił mi zapłon z wykorzystaniem stroboskopu to miałem spokój na dwa lata
Trzymam kciuki za udaną podróż!

Ps. wydaje mi się (piszę z pamięci ), że mam lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej montowane na chromowanych zderzakach.
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2024, 22:16   #157
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lis Zobacz post
Poćwiczyłbym również ustawianie zapłonu. Może się przydać
Tu nie ma już tego bakelitowego utrapienia. To na nanopleksie czyli prostym elektronicznym zapłonie. Nic sie nie reguluje- jest czujnik położenia wału, podciśnienia i moduł. I całe szczęście.

Komplet szczek hamulcowych Brembo na przód 39zł. Łożyska kół z uszczelniaczami na przód tyci ponad 50zł. Okej-więcej zostanie na blacharza
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2024, 13:13   #158
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 6 godz 46 min 53 s
Domyślnie

U mnie tez coś rusza .Ale droga jeszcze daleka.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20240216_201656.jpg (804.9 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20240216_201756.jpg (904.4 KB, 10 wyświetleń)
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2024, 21:08   #159
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,327
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 34 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
U mnie tez coś rusza .Ale droga jeszcze daleka.
Zazdro czystości komory silnika! U mnie pomieszanie konserwacji z wyciekami robi wrażenie eksplozji w kiblu

Dziś musiałem kupić giętkie przewody hamulcowe przednie. Z lewego przodu nie odkręcił sie odpowietrznik. Musiałem go wyrwać. Wymieniłem wiec cylinderek na nowy, a od ruszania owego przewód hamulcowy sie rozleciał. Kupiłem wiec nowe na przód dwa 55zł za parę. Przy okazji, ze prowadzony przez starszego pana osiedlowy motoryzacyjny którego asortyment składa sie głównie z pozostałości po częściach do takich pojazdów udało sie sie kupić filtr paliwa przewidziany do eleganta. Taki specjalny z mocowaniem do nadwozia. Radość bo myślałem że to temat już wymarły i założyłem niedawno taki zwykły dostępny wszędzie. Kupiłem tez spinki do reflektorów bo zauważyłem, że lubią pękać ze starości.

Takie dostaliśmy od Dzieja. U mnie się nie przyda. Tobie?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Bez nazwy.jpg (152.5 KB, 11 wyświetleń)
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2024, 21:25   #160
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 6 godz 46 min 53 s
Domyślnie

Komora silnika wygląda tak od wczoraj. Caly dzień mycia. Jeszcze mi ręce śmierdzą nafta. Jutro biorę się za mycie silnika. To będzie dopiero wyzwanie. Pomieszanie 20 letniego kurzu z konserwacja z bitexu i wydzielinami z silnika. Pędzel ropa i ogień. Z częściami narazie sie wstrzymuje. Ogólnie to całe hamulce mam do roboty i zawieszenie tez. I pewnie coś jeszcze wyjdzie przy okazji weryfikacji silnika. Jak mam wszystko wyjęte to Chce dac wszedzie nowe uszczelki zeby juz nie broczyl plynami ustrojowymi. Na szczescie wszystko bez problemu dostępne w Regmocie. Bede szelescil papierami jak DiCaprio na statku. Liczę że w tym roku uda sie uruchomić maszynę. Całe szczęście blachy są w bardzo dobrym stanie i zostawiam go ze wszystkimi bliznami jakie ma.
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.