Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.11.2023, 18:59   #6751
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Jebać korporacje i masonów zawsze to mówię i nie uczestniczyć w ich zmowie.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2023, 06:48   #6752
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,351
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 2 min 14 s
Domyślnie

Ilu? Ano coraz mniej a i to mniej spada w szybkim tempie.
Adagiio , trzeba się buntować tylko powstaje pytanie z kim?
Skoro nawet na FAT , wydawało by się ludzi zmierzających motocyklami ku wolności, wielu przeszło na ich stronę i się podporządkowuje.
No to z kim?
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2023, 07:17   #6753
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Żyć według swoich zasad i cieszyć się tym co sprawia przyjemność żeby życie nie straciło sensu. Bunt? Widzisz co robią z buntownikami w Palestynie, to samo robią z nami, tylko zamiast bomb i czołgów używają korporacji.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2023, 16:36   #6754
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,395
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 29 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Napisałem już powyżej ilu.
Nie skumałem.
Ponad dwieście dziś zrobione to i stringi nie uwierają.

PS. Adagio i Dzieju dobrze prawicie.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2023, 21:50   #6755
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Obejrzałem i mam trochę przemyśleń, natomiast nie chcę w żaden sposób dezawuować problemu wynikającego z ograniczania prawa własności.

- W filmie mocno uwypuklane są aspekty religijne i doktrynalne, których ja osobiście nie mieszam ze sprawami zawodowymi. Nie robię też interesów ze znajomymi. Jakoś dobrze na tych zasadach wychodzę.

- Znam osobiście kilku z występujących w filmie panów, w tym jeden to rodzina i część z nich uważam, delikatnie rzecz ujmując za nieobiektywnych i przedstawiających świat jak im wygodnie, w stylu: jak fakty są inne, to tym gorzej dla faktów.

Kilka przykładów dla których uważam ten film za nieobiektywny:

- Leasing / najem aut przez przedsiębiorców: demonizowanie tego jest po prostu śmieszne. Oprócz klasycznych spraw takich jak angażowanie kapitału, zarządzania flotą, serwisem itp, to jest prosta kalkulacja finansowo - podatkowa, która szczególnie w Polsce jest bardzo korzystna i stosowana od dawna. W dużym uproszczeniu firma odlicza 50% kosztów raty, serwisu i paliwa auta które pozwala pracownikowi używać również do celów prywatnych. Pobiera za to od pracownika opłatę (często symboliczną). Jakby przeliczyć ile by trzeba tej osobie zapłacić brutto żeby pokryć koszty auta prywatnego z paliwem i serwisem, byłoby to dużo więcej. Czyli mamy bardzo atrakcyjne świadczenie pozapłacowe dla pracowników lub dla właścicieli spółek pojazdy bardzo korzystnie finansowane przez firmy. Ponadto umowy leasingu można różnie kształtować, często takie auto się odkupuje po zakończeniu za bardzo małe kwoty, tak aby jak najwięcej zyskać na podatkach. Można też inaczej, mój pracodawca tak podpisuje umowy leasingu, że pracownicy mogą w praktyce odkupić po 4 latach użytkowane auto po cenach zbliżonych do rynkowych wiedząc o nim wszystko. Są też tacy przedsiębiorcy co odkupione auta użytkują dalej. Mam dobrego kolegę który nie bierze aut w leasing bo ma taką działalność która nie gwarantuje bardzo regularnych przychodów i ma miesiące bez nich więc nie chce mieć stałych kosztów. Nie ma tu ideologii związanej z własnością lub jej brakiem - czyste wyliczenia finansowe. Osobiście jako osoba nie prowadząca działalności gospodarczej, podobnie moja małżonka, wszystkie auta i motki mamy na własność bo w takiej sytuacji inna forma nie ma finansowego sensu.

- Samochody elektryczne: zdaje się, że Tesle zbliżają się cenami do ICE i to nie tych luksusowych, ale o tym w innym wątku już dużo było. Co do norm spalin to Euro7 będzie opóźnione a nie jest wykluczone, że temat się "rozmyje". Dla jasności nie jestem zwolennikiem zakazu sprzedaży/rejestracji aut ICE, od kiedy by to nie było, można to było załatwić inaczej ale ta Komisja jest jaka jest

- Miałem niedawno przemyślenia czy lepiej płacić za Netflixa, HBO itp, czy lepiej kupować powoli filmy na własność i tylko te własne oglądać i oczywiście wyszło, że mnie na to nie stać a części z nich po prostu nie da się kupić.


- Nieoczywiste skutki prawa własności albo raczej braku szukania alternatywy dla osób mniej zamożnych:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Kat...o-8504636.html

- Nie wiem czy ktoś z Was mieszkał trochę w Stanach, ale dla mnie ich systemy opieki zdrowotnej, emerytalnej czy edukacyjnej są dla nas ludzi z Europy jakby z innej planety a opierają się raczej wprost na wartościach prezentowanych przez w.w. panów.

Natomiast na koniec.

- Szeroko rozumiane korporacje kierują się w ogromnej większości motywacjami finansowymi, szczególnie te notowane na giełdach. Jest sporo filmów i programów o skutkach kierowania się głównie tzw. "shareholder value". Jeżeli takim podmiotom wychodzi, że lepiej zarobią na "wynajmie" niż na "sprzedaży" to możemy być pewni, że będą szły w tym kierunku a możliwości mają duże.

- Natomiast jak napisał Adagiio to my podejmujemy własne wybory i róbmy to świadomie i jak napisał Matjas edukujmy dzieci. Ale nie mieszajmy do tego ideologii. Kupujmy dobra, również używane, powystawowe, demo itp. Inne dobra może wynająć na stałe lub okazjonalnie. Ja na przykład nie wyobrażam sobie wynajęcia komórki albo komputera, w nieruchomości też własnej mieszkam ale auto od pracodawcy (w leasingu) używam bo wychodzi najkorzystniej. Natomiast spokojnie rozumiem ludzi którzy mieszkają i pracują w centrach miast (i np do tego nie mają mieszkań z garażem) że nie posiadają własnych aut. Jak ktoś do roboty dojeżdża szybko komunikacją miejska, sklep ma pod nosem i nie jest fanem motoryzacji to własne auto jest wrzodem na dupie a jak będzie potrzebował przywieźć zakupy np z IKEA to weźmie auto na minuty lub zamówi z dostawą.

Ja pierd... ile tego napisałem
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2023, 08:13   #6756
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

dobrze napisałeś to po co się nad sobą znęcasz?

nie chce mi się dyskutować z Tym do powyżej bo naprawdę się zgadzam w 99% z Tobą
mam tylko nadzieję, że dzieciaki moje się nie przyzwyczajają zbytnio do tego co mają obecnie w domu i jak żyją - istnieje szansa, że będą musieć się przyzwyczajać na nowo do zupełnie innego świata - ja to już w sumie mam wyjebane i tak jadę w większości na używkach i nie jestem w konsumenckim mainstreamie od lat.


pozdrawiamy ekoparlament i przewodniczącą Gretę

__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 07.11.2023 o 05:11
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2023, 08:38   #6757
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
dobrze napisałeś to po co się nad sobą znęcasz?

nie chce mi się dyskutować z Tym do powyżej bo naprawdę się zgadzam w 99% z Tobą
mam tylko nadzieję, że dzieciaki moje się nie przyzwyczajają zbytnio do tego co mają obecnie w domu i jak żyją - istnieje szansa, że będą musieć się przyzwyczajać na nowo do zupełnie innego świata - ja to już w sumie mam wyjebane i tak jadę w większości na używkach i nie jestem w konsumenckim mainstreamie od lat.
Dzięki za dobre słowo

Grube zmiany przyspieszyły od 2020 i martwienie się tym co będzie za np. dekadę jest jak dla mnie pozbawione sensu coś jakby wróżenie z fusów.

Subiektywnie myślę, że AI coś nam pozmienia, ale co i jak to nawet nie staram się zgadywać
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2023, 08:40   #6758
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
postpodpostem ale coś na rozluźnienie gaci

pozdrawiamy ekoparlament i przewodniczącą Gretę

Potrafią się ludzie bawić
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2023, 17:41   #6759
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,386
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 9 godz 4 min 48 s
Domyślnie

młody się krótko i konkretnie wypowiedzial w kluczowej kwestii

https://www.facebook.com/reel/943679...40aB7S9Ucbxw6v
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2023, 19:13   #6760
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ale przepłacił dziad mały hehehehe
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Najlepsze trasy motocyklowe wg."Scigacza" betu Inne tematy 11 10.04.2013 22:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.