Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.07.2020, 11:37   #91
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sidorowski Zobacz post
W leasingu to leasingodawca jest właścicielem moto, a w kredycie ty.
Czyli możesz sprzedać moto w kredycie skoro jesteś właścicielem?
Droczę się - bo przecież nie możesz.

A ogólnie to analizowanie czy się opłaca jest z dupy kompletnie i dajcie sobie z tym spokój. Jakbyście chcieli żeby się opłacało to musicie mieć gotówkę, swoją najlepiej
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2020, 13:29   #92
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Czyli możesz sprzedać moto w kredycie skoro jesteś właścicielem?
Droczę się - bo przecież nie możesz.

A ogólnie to analizowanie czy się opłaca jest z dupy kompletnie i dajcie sobie z tym spokój. Jakbyście chcieli żeby się opłacało to musicie mieć gotówkę, swoją najlepiej
Oczywiście, że możesz sprzedać- musisz mieć tylko zgodę banku jako współwaściciela, w leasingu możesz co najwyżej odstąpić komuś cesję leasingu. W leasingu bank jako właściciel upoważnia Ciebie i ew. pracowników firmy do tego, że możesz się poruszać danym pojazdem, zwyżka AC+OC, mandaty przychodzą na bank i dostajesz jeszcze "dopłatę" za wskazanie sprawcy, jak Ci w samochodzie kamień wybije szybę to wymień bez zgody banku - powodzenia, wyjazd za granicę- trzeba mieć zgodę co z reguły kosztuje. A leasingu, leasingu konsumenckiego czy kredytu nie bierze się bo się opłaca tylko dla tego, że kogoś w chwili obecnej nie stać i nie chce czekać i odkładać bądź chce obniżyć podatek dochodowy. Aha i leasingi nie są wykazywane w banku jako Twoje obciążenia takie jak karty kredytowe, kredyty itp co może mieć znaczenie jak np potrzebujesz kredyt na mieszkanie.
Dla mnie jako mikro-przedsiębiorcy który nie jest vatowcem leasing konsumencki jest wygodniejszy od standardowego leasingu
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2020, 20:28   #93
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 15 godz 15 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
Oczywiście, że możesz sprzedać- musisz mieć tylko zgodę banku jako współwaściciela, w leasingu możesz co najwyżej odstąpić komuś cesję leasingu. W leasingu bank jako właściciel upoważnia Ciebie i ew. pracowników firmy do tego, że możesz się poruszać danym pojazdem, zwyżka AC+OC, mandaty przychodzą na bank i dostajesz jeszcze "dopłatę" za wskazanie sprawcy, jak Ci w samochodzie kamień wybije szybę to wymień bez zgody banku - powodzenia, wyjazd za granicę- trzeba mieć zgodę co z reguły kosztuje. A leasingu, leasingu konsumenckiego czy kredytu nie bierze się bo się opłaca tylko dla tego, że kogoś w chwili obecnej nie stać i nie chce czekać i odkładać bądź chce obniżyć podatek dochodowy. Aha i leasingi nie są wykazywane w banku jako Twoje obciążenia takie jak karty kredytowe, kredyty itp co może mieć znaczenie jak np potrzebujesz kredyt na mieszkanie.
Dla mnie jako mikro-przedsiębiorcy który nie jest vatowcem leasing konsumencki jest wygodniejszy od standardowego leasingu


Delikatnie mówiąc jesteś w błędzie :-) Bank bankowi nie równy leasing leasingowi również.
Mogę Ci sypać z rękawa przykłady kiedy się sprzedaje pojazdy będące w kredycie bez pytania banku. Nie zawsze bank jest współwłaścicielem.
Co do stwierdzenia, że się nie bierze finansowania bo się opłaca to abstrakcyjny przykład ci dam . Mogłem Afrykę za gotówkę kupić, a jednak brałem leasing operacyjny. Jeżeli jesteś mikro przedsiębiorca i nie znasz się na przepisach księgowych ( to nie wada , nie każdy np. lekarz ma być księgowym, i nie każdy księgowy ma być lekarzem ) to zmień księgową. Bez znaczenia czy jesteś vatowcem czy nie - co to ma za znaczenie. Dalej się będę upierał, ze najlepszą formą finansowania motocykla jest leasing operacyjny - oczywiście w przypadku nowego motocykla.
Nie rozpoczynajmy dyskusji nad wyższością wynajmu długoterminowego nad leasingiem operacyjnym , bo takiego wynajmu praktycznie w Polsce nie ma. Na samochody co innego.
Aha nie jestem lekarzem :-)
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 09:01   #94
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Dalej się będę upierał, ze najlepszą formą finansowania motocykla jest leasing operacyjny - oczywiście w przypadku nowego motocykla.
Nie czepiam się - najlepszą pod jakim względem?
Bo mam wrażenie, że każdy z nas ma inny przypadek w głowie i inaczej różne formy finansowanie oceniamy.

Ja się zgadzam, że finansujemy się zewnętrznie nie dlatego, że to lepsze wyjście tylko z braku kapitału. Wiem - korzyści podatkowe itp. Ale gdybyś miał 100 milionów i żadnych zobowiązań, też wybrałbyś leasing operacyjny?
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 09:16   #95
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Na motocykl pewnie nie - dysponujac takim kapitalem wiazalyby sie z tym pewnie porporcjonalnie duze koszta zwiazane z zapewne prowadzeniem dzialalnosci. A cena motocykla czy tez rata leasingu bylaby pomijalnie niska zeby miec wplyw na cokolwiek. Wiec dysponujac duzym kapitalem - powiedzmy rzeczone 100 banieczek, i prowadzac dzialalnosc - na przyklad, nie wiem, fabryka mebli, gdybym planowal inwestycje w nowe maszyny za powiedzmy 10 mln - zdecydowanie NIE bralbym tego za gotowke - pomimo tego ze to tylko czesc srodkow ktorymi dysponuje.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 11:10   #96
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Zgoda. I to jest ten sam mechanizm.
Jeśli wydatek (a szczególnie inwestycja, choć moto to raczej nie inwestycja :-)) jest znaczący w stosunku do posiadanego kapitału (nie mylić z gotówką na koncie) to się wspomagamy zewnętrznym finansowaniem. Bo zakładamy, że ten kapitał przyda się na coś innego. Jak wydatek jest pomijalny w stosunku do kapitału to finansowanie zewnętrzne traci sens, szczególnie jak wliczyć czas, papierologię i ograniczenia.
Ale kim ja jestem, żeby robić wykłady z finansów. 😀
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 11:48   #97
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 15 godz 15 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Nie czepiam się - najlepszą pod jakim względem?
Bo mam wrażenie, że każdy z nas ma inny przypadek w głowie i inaczej różne formy finansowanie oceniamy.

Ja się zgadzam, że finansujemy się zewnętrznie nie dlatego, że to lepsze wyjście tylko z braku kapitału. Wiem - korzyści podatkowe itp. Ale gdybyś miał 100 milionów i żadnych zobowiązań, też wybrałbyś leasing operacyjny?
To chyba pytanie retoryczne.
Dla jednego 100 mln to dalej tyle samo co dla innego 100000 zł.

Znam osobę z setki najbogatszych Polaków, a i tak wszystko bierze na firmę i w leasingu, gdzie taka afryka za 70 000 zł to jak pierdnąć.
Tym bardziej mając dochody z dzialalnosci na poziomie 10000 zł miesięcznie i mniej nie rozumiem dlaczego tak się ludzie boją finansowania.
Tzn. z obserwacji troche wiem. Ksiegowi w Polsce to często ludzie z przypadku, którzy tylko potrafią klepać faktury w system i nie maja pojęcia jak zoptymalizować koszty. Nie generalizuje , na pewno są osoby które się znają i tak pracują. Ale większość z nas którzy mamy małe działalności, jesteśmy specjalistami w swojej branży i nie musimy się znac na księgowości. Ale jak juz place za księgowość to chciałbym mieć kompetentnych ludzi.

A na pytanie co bym zrobił gdybym miał 100 mln zł odpowiem inaczej. Jeżeli za Afrykę warta 60000 zl biorąc ja w leasingu, dopłacisz do niej 1420 zl w trzy lata, nie odliczając korzyści podatkowych itp, to nie zapłacisz? A poduszkę ktora masz inwestujesz.

To tak samo z tymi milionami na koncie . Inny poziom myślenia.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 11:59   #98
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,787
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 19 godz 8 min 40 s
Domyślnie

Jak prowadzisz działalność to leasing ma sens. Jak nie prowadzisz to już inna perspektywa. Dodatkowo jak chcesz do ruskich jechac na leasingu to kilka kombinacji alpejskich wykonać trzeba i zaraz się zacznie doubezpieczanie bo to Rosja czy inna Ukraina a tam przeca kradną. Za darmo nic nie ma. Jak ci przyjdzie mandat etc to za każde wskazanie użytkownika leasing se weźmie 50 czy 100 ziko. W praktyce są koszty dodatkowe, o tym nie wspominasz.
Nie mówię już o opłatach za rejestrację czy ubezpieczenie w innym towarzystwie niż proponuje leasing (200-300 ziko) etc. To też są koszty więc sama różnica gotówa-leasing to nie jest te 1400 pln które wskazujesz.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 13:07   #99
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,091
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 58 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post

Nie mówię już o opłatach za ubezpieczenie w innym towarzystwie niż proponuje leasing (200-300 ziko) etc.
.
Czasami dobrzy koledzy na forum dopomogą w tym fakcie
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2020, 15:56   #100
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,235
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 15 godz 15 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Jak prowadzisz działalność to leasing ma sens. Jak nie prowadzisz to już inna perspektywa. Dodatkowo jak chcesz do ruskich jechac na leasingu to kilka kombinacji alpejskich wykonać trzeba i zaraz się zacznie doubezpieczanie bo to Rosja czy inna Ukraina a tam przeca kradną. Za darmo nic nie ma. Jak ci przyjdzie mandat etc to za każde wskazanie użytkownika leasing se weźmie 50 czy 100 ziko. W praktyce są koszty dodatkowe, o tym nie wspominasz.
Nie mówię już o opłatach za rejestrację czy ubezpieczenie w innym towarzystwie niż proponuje leasing (200-300 ziko) etc. To też są koszty więc sama różnica gotówa-leasing to nie jest te 1400 pln które wskazujesz.
Emek , ja broń boże nie chcę Cię przekonywać.
Jak już mówisz o takim czymś jak wyjazdy itp, to to nie powinien być kupowany pojazd na działalność - no chyba, że podczas wyjazdu do Rosji, załatwiasz biznes i ten pojazd służy do uzyskania przychodu i jest kosztem.
Oczywiście się śmieję z tego, bo nikt nie jest tak papieski.

Natomiast, to nie jest tak, że buli się za wszystko. Oczywiście płaci się za mandaty , upoważnienia etc. Ale koszt pieniądza w leasingu jest tak niski , że leasingi chcą odrobić "straty". I to nie jest tak, że koszty są ukryte. Ukryć może je tylko nieuczciwy handlowiec. Każdy z nas podpisuje OWU i tam muszą być wszystkie opłaty.
Abstrahując już to te koszty są na fakturę i nie widzę powodu żeby ich tez nie zaliczyć do kosztu uzyskania.

Jest jeszcze jedno - jeden leasing np. ma zryczałtowaną opłatę za obsługę i kasuje klienta 150 zł za takie coś. Mamy w tej cenie mandaty , zgody itp.
A ja mam w d... taki ryczałt (subiektywnie) - wolę płacić za mandat per sztuka 70 zł . Przez 3 lata leasingu na motocykl nie miałem mandatu. Kwestia podejścia. Upoważnienie do wyjazdu miałem od razu w cenie za pierwsze. Polisę i tak czy siak nawet jak leasingu nie mam teraz to też kupuję AC bo taką mam filozofie.
A poza tym to w każdym leasingu są ludzie i uwierz mi , można takie koszty negocjować nawet w trakcie trwania umowy, trzeba tylko poprosić :-)

Ostatnio edytowane przez luk2asz : 13.10.2020 o 22:52
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowy motocykl z UE furman Inne tematy 65 22.02.2024 15:02
Nowy Motocykl kuba1981 Inne tematy 41 02.02.2018 11:04
Nowy motocykl do podróży OFF CCM-450 redrobo Inne tematy 93 01.05.2016 21:54
Leasing na nowy motocykl - ktoś w tym pracuje i może pomóc? Marcin z Zakopanego Inne tematy 7 13.04.2015 07:06
Wymarzyłem sobie nowy motocykl.... Lepi Inne tematy 24 01.03.2015 11:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.