Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.06.2020, 21:33   #61
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 389
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 19 godz 29 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Co jeszcze wymyślą by udupić ludzi , sterować nimi w 100% czyli całkowicie ubezwłasnowolnić robiąc z nich pieski na smyczy karząc za próbę swobody.
No właśnie mogą wymyślić cokolwiek, bo tzw. masy brzydzą się umiejętnością samodzielnego myślenia i odróżniania prawdy od fikcji, które to cechy są szczególnie potrzebne dzisiaj, w świecie tak silnie przesyconym propagandą, czarnym PR-em i mieleniem ludziom mózgów na wszelkie sposoby. Niestety, ludzie, którzy są u władzy, doskonale sobie zdają z tego sprawę i po prostu korzystają. Samoświadomość mają jednostki, a będąc jednostką ciężko nap... się z masami.

Odnośnie myślenia i odróżniania prawdy od fikcji to bardzo dobry materiał popełnił kilka lat temu SciFun - długi film, ale polecam obejrzeć całość i od czasu do czasu sobie przypominać:
https://www.youtube.com/watch?v=T1vW8YDDCSc
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2020, 21:52   #62
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Czym obecna sytuacja się różni od obozów w czasie II wojny? Chyba tylko tym że jeszcze do nas nie strzelają ale w sumie po co strzelać jak i tak jak barany idące na rzeź potulnie większość wykonuje polecenia.
Nie masz pojęcia o czym mówisz... a jak chcesz jakiekolwiek mieć to postaraj się znaleźć kogoś kto przeżył wojnę albo obóz i spytaj czy faktycznie poza strzelaniem niczym innym się nie różni.
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2020, 21:57   #63
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Dziadek przeżył i jak jeszcze żył co nieco mówił. Ale chyba nie zrozumiałeś aluzji i odebrałeś w skali 1:1.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2020, 22:00   #64
Bałtrok
 
Bałtrok's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 976
Motocykl: RD07A SAHARA BLUE METALLIC
Przebieg: 9xxxx
Bałtrok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 13 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fizolof Zobacz post
Nie masz pojęcia o czym mówisz... a jak chcesz jakiekolwiek mieć to postaraj się znaleźć kogoś kto przeżył wojnę albo obóz i spytaj czy faktycznie poza strzelaniem niczym innym się nie różni.
Zgadzam sie w 100%.
Porównanie do obozów jest tak z d.... nietrafione, że ręce opadają. Nawet przeklinać w tej sprawie mi się odechciało.
Bałtrok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2020, 01:17   #65
AfroMan

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Opole
Posty: 242
Motocykl: RD07a
AfroMan jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 22 godz 53 min 26 s
Domyślnie

Bardzo ciekawa i pouczająca dyskusja.
Czekam na więcej
AfroMan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2020, 08:46   #66
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Odbiegając nieco od tematu - najlepsze jest to, że większość zakazów/nakazów bije w "klasę średnią". Ten żyjący z zasiłków różnorakich, 500+, ulg mieszkaniowych, dofinansowania do wungla, prundu czy gazu, bezpłatnych lub częściowo płatnych innych udogodnień, ma taki zakaz jazdy motorem w święta i niedzielę w dupie !! Ten z zasobniejszym portfelem i tak sobie pewnie poradzi /najwyżej pojedzie tam gdzie tego jeszcze nie zakazali/ a średniak ma się dostosować i szlussss !! Nigdy nic nie dostałem bo zawsze coś "przekraczałem", jak nie próg finansowy to znów nie trafiałem z tworzeniem populacji w okres kiedy to państwo wspomagało rodziców. Teraz "wakacji nad Bałtykiem" za bon turystyczny pewnie znowu nie zaznam bo mam za dużo ale oczywiście solidarnie dołożę się do tych co maja za mało - pół biedy jeśli za mało mają nie z własnej winy - bo taki mamy klimat, ale dlaczego Janusz z Grażyną też mają za moje do Ustki jechać tego za uja nie rozumiem... Państwo o mnie dba !! szczególnie teraz z okresie jak spierdolił... do podziemia i mam sobie sam poradzić ze sprawą w Sądzie, rejestracją pojazdu, zgłoszeniem czegokolwiek w US, ZUS, UC czy innej jego instytucji. Mam od jesieni 2019 opłacony częściowo /booking/ pobyt w Ulcinj i zarezerwowane kilka noclegów po trasie na objazdówkę... no i uj z tego bo 20-go czerwca mam być gdzieś w hotelu pod Zenicą ale nie wiem czy mnie wpuszczą/wypuszczą. Nasza publiczna telewizja z misją nie dotarła niestety do bacy z Żabljaka i on biedak nadal nie wie, że kraj mlekiem i miodem /dla Janusza i Graśki/ płynący z pandemią dawno sobie jako lider światowy poradził, choć faktem jest, że u siebie kwarantanny nadal nie znosi czym temuż bacy w głowie miesza i nie daje w prost informacji o sukcesie naszym. Janusza i Graśkę gówno obchodzi czy Ja i pewnie tysiące mnie podobnych "dorobkiewiczów" gdziekolwiek pojedzie lub choćby kasę w porę odwołując swój wyjazd częściowo odzyska - na uja się pchali " w tropiki" skoro w Ustce też jest pięknie a i będąc tam w sezonie mogli by te rodziny które już wcześniej wsparli w należącym się im odpoczynku, dodatkowo wesprzeć na jakiego browara jeszcze dokładając. Kurw... zadzwoniłem wczoraj do SG i oczywiście "radź se Pan sam" my uja wiemy czy i kiedy na te niezasłużone kanikuły średniaki pojadą - podejście Państwa Naszego Umiłowanego niezmiernie mnie się podoba. No i uprzedzając chciałem wyjaśnić, że na wybory 28-go bym wrócił więc długopis na mój głos i tak mógłby liczyć.
Wyżaliłem się - wybaczcie

Ostatnio edytowane przez Pawel_z_Jasla : 03.06.2020 o 08:54
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2020, 09:02   #67
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Aaaaa no i właśnie włączyłem naszą telewizje z misją a tam .... Rysiek Czarnecki tłumaczy dlaczego zniszczenie pomnika Kościuszki uderza bezpośrednio w prawa niewolników na plantacjach bawełny w Luizjanie. Może lepiej gdyby wytłumaczył temu spod Żabljaka, że Franek Dolas osobiście jego dziadka z rak faszystów uratował za co ten jego potomek z wdzięczności powinien mnie jednak na te kanikuły do siebie wpuścić
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2020, 10:16   #68
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Patrz emek, nie wiedziałem, że zrobili obok Duke'a 790 również 890.
"Every day is a school day" jak tu mawiają
Wracając do tematu hałasu. Miałem okazję polatac z kolesiem na Duke 390 na Akrapie. Hałas jaki to generowało był ogromny. Nie wiem czy nie było tam jeszcze coś modzone ale słychać to było z kilometra a jazda bezpośrednio za gościem powodowała krwotok z uszu. Masakra.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2020, 10:40   #69
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,308
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 4 godz 16 min 37 s
Domyślnie

Mówimy o maszynach które co roku przechodzą badania techniczne i spełniają wszystkie normy jakie unija wymyśliła.
Kiedyś w Lublinie za komuny wybudowali tor kartingowy,był dla wszystkich.Każdy motocykielista mógł szlifować swoje umiejętności ale do czasu.Po zmianie ustroju też można było jeźdzć do czasu jak kóló toru wybudowano osiedle.No i co zaczeło się głośno,halas nie do wytrzymania zamknąć.I zamkneli tor nie kurwa osiedle które stawiając wiedzieli gdzie stawiają.
Jak na wszystko pozwolimy bez słowa sprzeciwu tak będziemy mieli my i nasze dzieci.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2020, 11:02   #70
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 389
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 19 godz 29 min 50 s
Domyślnie

Może po prostu jest nas już za dużo na tym świecie :P Każdy chciałby mieć swoją prywatną przestrzeń, ze swoim własnym wyobrażeniem spokoju. Ale wraz ze wzrostem ludności, te przestrzenie się kurczą. To zaś prowadzi do tworzenia kolejnych regulacji, przepisów, ograniczeń itd., żeby to wszystko jakoś godzić. Chyba więc trzeba się po prostu przyzwyczajać do tego, że będą zmiany...
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm żuk Przygotowania do wyjazdów 116 07.07.2022 15:58
Zakaz wjazdu dla moto Mieciek Inne tematy 48 15.12.2019 11:47
zakaz gps-u w egipcie szynszyll Kwestie różne, ale podróżne. 2 07.08.2012 08:10
Święta, świeta i DAKAR... Patiomkin Inne tematy 270 12.02.2012 11:15
Zakaz wwozu żywności do Chorwacji od 1 czerwca! don_Pedro Przygotowania do wyjazdów 14 24.06.2008 13:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.