Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.05.2020, 09:51   #91
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 18 godz 34 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał żuk Zobacz post
Psiak jest kozacki, bardzo żywy, wesoły i... bardzo żywy. Gryzie wszystko co spotka na drodze i kogo spotka na drodze. Gryzie w sensie bawi się. Wg niego oczywiście to zabawa. To jest w tej chwili największy problem.
Specem nie jestem, od niecałego roku mam pierwszego w życiu psa - też oczywiście gryzł co się dało - pomogło kupienie "psowego sznura" - większość gryzienia załatwiał od tej pory na nim.
Takie coś:
https://www.karusek.com.pl/produkty/...zych-psow-8917
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2020, 10:00   #92
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

sznur tak ale bardzo dobrze robią kongi

https://zoo-aquos.pl/pl/p/KONG-EXTRE...w-13-30kg/5175

tego nie da się zeżreć ale chodzi o to aby próbować. do środka można wsypać dodatkowo parę chrupków co tylko zwiększy chęć na akcję.
nasz nie robiła takiego rozpierdolu ale jak czytam o sprzątających dzieciach to naprawdę żałuję!!!
ta akcja z gryzieniem, w ręce również, mu minie choć dzisiaj brzmi to nieprawdopodobnie
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2020, 10:40   #93
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 939
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 14 godz 20 min 25 s
Domyślnie

Ten pies zabawek, szarpaków, węzłów, sznurów, piłek i gryzaków ma tyle, że zaczynam się zastanawiać czy ich nie wypożyczać na godziny. Najciekawsze natomiast są: dywan, ręce, cichobiegi birkenstock, lalki córki, no i oczywiście ubrania. Czekam cierpliwie żeby mu wypadły mleczaki. Podejrzewam żonę, że może mocno przyspieszyć ten proces.
Generalnie jest wesoło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2020, 11:03   #94
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,023
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 41 s
Domyślnie

Właśnie trwa usatlanie hierarchii Twojego stada, pies chce dominować testuje stado spróbuj położyć psa na plecach w zabawie pewnie łatwo nie będzie A tym bardziej dzieciakom. Moja psinka też gryzła młodą po kostkach kurtkach torebkach do momentu aż młodą zaczęła przewracać psa na plecy asekuruj takie zabawy !

Ps jeśli to suczka to zmiejszaj ilość zabawek do 2 Max u Mnie jest frendzel i piłka tenisowa zabawki często suka traktuje jak szczeniaki i powoduje to urojone ciaze
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20190802_172430(0).jpg (679.1 KB, 20 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 20200312_105029.jpg (985.6 KB, 18 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez pałeł : 28.05.2020 o 11:28
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2020, 12:05   #95
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ja bardzo nie polecam karcenia dłonią - jeśli już trzeba to czymkolwiek innym /Łom? / bardzo skuteczna jest zlożona na pół gazeta - nie boli, robi kupę trzasku i robi efekt uderzeniowy.
Dłoń to TY.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2020, 14:39   #96
wezyr
 
wezyr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Kraków
Posty: 402
Motocykl: już nie mam ;(
wezyr jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 15 godz 15 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał seaman Zobacz post
Jak ktoś ma inne doświadczenia to ja chętnie posłuchami i douczę się.
ja oprócz takiego klapsa mam jeszcze sposób - palcem wskazującym bierzesz "dźgasz" - wbijasz psu pod łopatkę (przednie łapy) nie mocno ale lekko mówiąc niewolno,zostaw..... kiedyś oglądałem tego amerykańca co psy zaklina i mówił żeby tak robić - faktycznie sprawdziłem kiedyś i zadziałało więc tak robię.

tu to mniej więcej widać https://youtu.be/Iq6JBB_127c?t=309

Ostatnio edytowane przez wezyr : 28.05.2020 o 15:00
wezyr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2020, 19:59   #97
Szok


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: TKI
Posty: 73
Motocykl: TA 700
Szok jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 14 godz 13 min 9 s
Domyślnie

Na youtubie jest kanał "Piesologia"

https://www.youtube.com/watch?v=fgVw3PLw20M

Warto zerknąć. Można się trochę nauczyć. Później to już tylko kilo cierpliwości, dwa kilo konsekwencji i karma gotowa
Szok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2020, 20:14   #98
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,747
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 21 godz 17 min 35 s
Domyślnie

Atak na kark, to sygnał kto rządzi. Tak samo jak polozenie psu dloni na kark, czy łopatki. Mój kuzyn ostatnio połozył ,,szarpancowi,, dłoń na lopatki. Pies jak go lubi, bawi sie z nim, tak wtedy natychmiast się napiął.
Piesologia fajna. Pan Jacek Galuszka też robi robotę. Mnostwo materiałów jego na youtub w ktorych mówi co i jak by trafić do psa.
Jest taka fajna zasada w tresurze psów. Nigdy nie karcimy psa za to co minęło.
Aa i jeszcze jedna ,, Jeżeli w swoim postępowaniu będziemy choć w połowie konsekwentni jak psy, to będzie sukces,,
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2020, 21:11   #99
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jeżeli musisz bić psa, aby się słuchał to nie tędy droga. Dobre szkolenie dla właściciela nt. budowania relacji. Psa można nauczyć posłuszeństwa inaczej niż biciem. Nie ważne, czy ręka w górę, czy w dół to ręka, która karze. Wiem, że mogę zrobić przykrość, ale moja droga jest taka, że byłem chowany w starej szkole z biciem, a potem nauczyłem się nowej.

Prosty przykład - konia nie należy bić, aby się słuchał. Należy mieć relację. jak musisz uderzyć, aby się słuchał, to nie słucha się, a boi.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2020, 14:49   #100
_-aska-_
 
_-aska-_'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Warszawa
Posty: 437
Motocykl: Yamaha Radian&WR250F
_-aska-_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 9 godz 19 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wezyr Zobacz post
ja oprócz takiego klapsa mam jeszcze sposób - palcem wskazującym bierzesz "dźgasz" - wbijasz psu pod łopatkę (przednie łapy) nie mocno ale lekko mówiąc niewolno,zostaw..... kiedyś oglądałem tego amerykańca co psy zaklina i mówił żeby tak robić - faktycznie sprawdziłem kiedyś i zadziałało więc tak robię.

tu to mniej więcej widać https://youtu.be/Iq6JBB_127c?t=309
Wiem, że telewizja jest fajna, ale nie zawsze jest dobrym źródłem wiedzy. Ten koleś akurat jest mocno krytykowany za swoje metody przez specjalistów od psich zachowań.

"Od kilku lat rośnie rzesza fanów Cesara Millana tzw. „Zaklinacza Psów”. Poza programem emitowanym przez National Geographic pojawiła się masa jego publikacji z radami jak wychowywać psy. Sławę zawdzięcza swoim metodom, które dają natychmiastowy efekt zmiany zachowania. Niestety metody przez niego stosowane nie dość, że są mocno stresujące dla psów to jeszcze w dłuższej perspektywie mogą prowadzić do ciężkich zaburzeń behawioralnych. Od jakiegoś czasu środowiska eksperckie z zakresu szkolenia psów coraz głośniej wskazują działalność Cesara jako szkodliwą."

https://www.zpazurem.pl/artykuly/zak...nalezy_szkolic
_-aska-_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.