Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.05.2020, 17:03   #101
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,074
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 5 godz 14 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
więc kupiłem w sb prosty zestaw jak poniżej
Co to jest sb? Podoba mi się ta maszynka.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2020, 19:28   #102
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,651
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 6 godz 34 min 55 s
Domyślnie

Sobota)
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2020, 23:19   #103
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,074
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 5 godz 14 min 0
Domyślnie

Aha, myślłem że jakiś specjalistyczny sklep z kawiarkami...
Znaczy gdzie kupiłeś i za ile?
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2020, 09:59   #104
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Dorzucę pytanie: polecicie jakiś sklep online w którym można zamówić zestaw kilku kaw ziarnistych na spróbowanie? Wątek narobił mi ochoty na jakieś niewinne próby baristyczne

Mam do dyspozycji kawiarkę na indukcję, wspomniane wyżej ustrojstwo turystyczne oraz prosty, całkowicie ręczny ekspres kolbowy.

Widzę że jest trochę ofert online ale może fachowcy polecą jakiś zestaw smakowy do wypróbowania?
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2020, 10:09   #105
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Dorzucę pytanie: polecicie jakiś sklep online w którym można zamówić zestaw kilku kaw ziarnistych na spróbowanie? Wątek narobił mi ochoty na jakieś niewinne próby baristyczne

Mam do dyspozycji kawiarkę na indukcję, wspomniane wyżej ustrojstwo turystyczne oraz prosty, całkowicie ręczny ekspres kolbowy.

Widzę że jest trochę ofert online ale może fachowcy polecą jakiś zestaw smakowy do wypróbowania?
Sam o tym wczoraj myślałem, próbki po 50-100g. Jak by ktoś znał taki sklep, byłoby fajnie potestować różne ziarenka. Pytanie tylko czy dany rodzaj kawy trzyma potem parametry i kupując swój ulubiony smak "za rok" dostaniemy to samo.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2020, 10:20   #106
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Przykładowy link z Google obrazujący o co by mi chodziło - nie znam sklepu i ich właścicieli jakby co, nie wiem czy ta oferta jest coś warta:

https://swiezowypalana.pl/kawy-swiata-probki

Tu jest spory wybór ale właściwie chyba bym losował nazwy bo mi nic nie mówią
__________________
Konto zamknięte na stałe.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2020, 10:24   #107
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,772
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 22 godz 54 min 51 s
Domyślnie

W mojej ocenie nie. Nawet 2 różne opakowania tej samej kawy parzone w tym samym ekspresie różnią się smakiem. Bywało tak, że zamawiałem kawę która wszystkim smakowała a następna dostawa już była inna i nie smakowała tak jak poprzednia. Zaznaczam że nie jestem ekspertem ani jakimś wybitnym smakoszem ale różnice w smaku były wyraźnie wyczuwalne.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2020, 10:38   #108
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
W mojej ocenie nie. Nawet 2 różne opakowania tej samej kawy parzone w tym samym ekspresie różnią się smakiem. Bywało tak, że zamawiałem kawę która wszystkim smakowała a następna dostawa już była inna i nie smakowała tak jak poprzednia. Zaznaczam że nie jestem ekspertem ani jakimś wybitnym smakoszem ale różnice w smaku były wyraźnie wyczuwalne.
Mam podobne wrażenia. Inna mieszanka kaw, z innego zbioru, inna pogoda... milion czynników pewnie ma na to wpływ, więc tak naprawdę to loteria. No chyba, że mają kogoś takiego w fabryce jak kiper, i ten ktoś zna się na robocie.
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2020, 11:06   #109
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

W Krakowie na Zabłociu czyli w takiej mocno industrialnej dzielnicy była kiedyś świetna kawiarnia Coffee Proficiency. Super klimat starej zajezdni, wystrój z kontenerów no i pyszna kawa. Parzona sposobami o których wtedy nawet nie marzyłem i nazw nie potrafiłem wymówić.
Potem zabłocie stało się modną dzielnicą, deweloperzy wykupili ostatnie wolne działki po starych fabrykach. Budując jeden blok na drugim. Więc budynek zrównali z ziemią i kawiarnię zamknęli.
Na szczęście znaleźli nowy lokal. Tylko już bez tego klimatu, bo na wyjeździe z miasta, w biurowcu. I zaczęli sprzedawać swoje kawy, sami parzą, doradzają. Można podjechać i spróbować, sprzedają przez internet.

Trochę przydługi ten wstęp - ale dla mnie to jest esencja picia kawy. Nie to co piję raz na jakiś czas w pracy. Tylko miejsca z klimatem i ludzie.

Jak już się tak rozpisałem to kolejna historia się przypomniała. Była kiedyś taka kawiarnia Cafe Rękawka. W Krakowie, po przejściu z Kazimierza na Podgórze, kładką zakochanych. Strasznie klimatyczne miejsce, patrząc na te parę kamienic czułem się zawsze jak we Włoszech.
W Cafe Rękawka też była pyszna kawa, z głośników leciała zawsze trójkowa Siesta Marcina Kydryńskiego. No nie da się bardziej odprężyć.
Tylko szefowa tego miejsca była bardzo specyficzna. Potrafiła podejść do stolika i zapytać dlaczego tylko dwie z trzech osób coś zamówiły. Nie wolno było za długo siedzieć, np. z książką nie mówiąc o całujących się parach, tam to nie przechodziło.
Pomimo tych małych niedogodności warto było czasami wpaść i posiedzieć, byle nie za długo
Niestety Cafe Rękawka się zamknęła. Coffee Proficiency działa za to dalej i nawet sprzedają przez internet. Dużo kawy nie piję więc porównania nie mam. Kiedyś kupowałem Kenię ale teraz na sklepie nie widzę. Parzyłem ją niezgodnie z przeznaczeniem (jasno palona) bo w kawiarce. Tata pije Ethopię Edido z dripa i też chwali, mi ona mniej smakuje.

Więc z czystym sumieniem polecam taki zestaw, tylko już sami musicie zdecydować co konkretnie zamówicie:
https://coffeeproficiency.com/produkt/zestaw-3-x-80g/
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2020, 12:01   #110
majkowski1

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: CK
Posty: 628
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: do AE
majkowski1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 godz 17 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał greenman Zobacz post
Była kiedyś taka kawiarnia Cafe Rękawka. W Krakowie, po przejściu z Kazimierza na Podgórze, kładką zakochanych.
Smacznie tam było... Zielono...
Można jeszcze spróbować, choć już nie byłem w KR długo, w kamienicy Hipolitów, koło muzeum. W miarę kameralnie kiedyś. Pożegnanie Afryki na Sw. Tomasza ma mega wybór jeszcze i dobrą obsługę (trzeba tylko wiedzieć czego się chce) i Alchemia też ma nie najgorszą jeśli obsługa dobrzze zaparzy...
majkowski1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Beta RR 4T zakup dzinks Inne tematy 126 06.03.2021 15:34
PRZEZ KRAJ PARTYZANTÓW, KOKAINY I KAWY: czyli pekaesem po Kolumbii. [Listopad 2011] czosnek Trochę dalej 48 12.01.2013 01:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.