Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.01.2020, 10:42   #141
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 41 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
To asfaltowiec z małą możliwością terenową . Po afalcie goldas wygodniejszy
Jak chcesz cos zmienic to motocykl do 200 kg z paliwem i wtedy jest zmiana na coś co możesz próbować w bloto wjechać i próbować to wyciągnąć
CB ma mniej niż 200 z paliwem, ale zgadzam się z Franzem. Mając już GS-a, uzupełniłbym zestaw czymś bardziej terenowym. Cebula ma sens gdy jest jedynym motocyklem, jest to wtedy jakiś kompromis we wszystkim.
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 12:15   #142
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 48 min 13 s
Domyślnie

Czasami te kilka kilogramów, mniejsza wielkość, niższe siodło dają naprawdę odmienne odczucia i inny fun z jazdy. Widzę to po moim Triumphie Street Scrambler. Wagowo wcale nie jest lekki, promień skrętu ma większy niż moje BMW (poważnie) a jednak jeździ się nim lekko, przyjemnie, po prostu inaczej. BMW to dla mnie rewelacyjny sprzęt, jak mam polecieć gdzieś dalej (Adriatyk w jeden dzień? spoko). A Triumph, czy w tym przypadku CBX na okolicę całkiem fajne, jednoosobowe... ja rozumiem i akceptuję
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 12:20   #143
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
"gsa się nie pozbywam, a tylko chcę się przekonać czy ten się sprawdzi jako jednoosobowy wycieczkowóz.
wystarczy taki którego będę sam w stanie przeciągnąć przez błoto, nie martwiąc się że mi braknie nogi do podparcia.

Z ciekawości zapytam po co oslona silnika w motocyklu który nie
wjedzie dalej niż polna droga


Tak samo się sprawdzi jak gs ktorym jeździsz
To asfaltowiec z małą możliwością terenową . Po afalcie goldas wygodniejszy
Jak chcesz cos zmienic to motocykl do 200 kg z paliwem i wtedy jest zmiana na coś co możesz próbować w bloto wjechać i próbować to wyciągnąć
Może mamy różne pojęcia o wygodzie, próbując różne motocykle, GW tam nie było tylko jakieś k1600 lub RT, wcale nie uważałem je za wygodniejsze niż GS, oczywiście to moja subiektywna ocena. Chęć zakupu takiego motocykla jest podyktowana tym że może niekoniecznie będę mógł jechać gdzieś z żoną i wtedy taki byłby jak znalazł. a osłona pod silnik, można to tłumaczyć na dwa sposoby. Pierwszy to mam taką w gieesie i mi się podoba, czasem odbija jakieś kamyki a czasem zabierze ze sobą jakiś patyk. Drugie tłumaczenie to fakt posiadania tak lekkiego i niskiego motocykla skusi mnie do jazdy po drogach które czasem były ponad moje siły w pojedynkę ja na ten przykład tutaj https://www.flickr.com/photos/wawrzeniec/shares/d90vC2
Jest jeszcze trzecie tłumaczenie może najbliższe prawdy, fajny gadżet dodający przygodowego sznytu.
Nie chcę sprzedawać GSa bo wtedy być może byłby pretekst do zakończenia jazdy we dwoje, a tego bym w żadnym wypadku nie chiał, póki sił starczy będziemy kontynuować
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 12:41   #144
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 41 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bigboykr Zobacz post
Czasami te kilka kilogramów, mniejsza wielkość, niższe siodło dają naprawdę odmienne odczucia i inny fun z jazdy. Widzę to po moim Triumphie Street Scrambler. Wagowo wcale nie jest lekki, promień skrętu ma większy niż moje BMW (poważnie) a jednak jeździ się nim lekko, przyjemnie, po prostu inaczej. BMW to dla mnie rewelacyjny sprzęt, jak mam polecieć gdzieś dalej (Adriatyk w jeden dzień? spoko). A Triumph, czy w tym przypadku CBX na okolicę całkiem fajne, jednoosobowe... ja rozumiem i akceptuję
O, to to. Jakbym miał określić największą zaletę CB500X to poręczność. Poręczność jak na dwucylindrowca. Wjeżdżam w terenie dalej i chętniej niż KTM 990 czy 1190, co oczywiście nie świadczy o klasie sprzętu, a bardziej o moich potrzebach i potwierdza racjonalność wyboru.
__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 13:03   #145
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

GS też jest poręczny i super wygodny nawet w jedną osobę, tylko czasem człowiek się zastanawia czy to nie przesada taki duży motocykl na jedną osobę. Z drugiej strony dwa motocykle to duży kłopot, rzekłbym podwójny kłopot, zawsze któryś będzie poszkodowany. Nie ukrywam że być może syn wybrałby się ze mną kiedyś na wycieczkę a ten byłby jak znalazł. Oczywiście mógłby być mały GS ale jest sporo droższy


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 13:39   #146
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,765
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 4 godz 23 min 46 s
Domyślnie

Tylko czy dołączenie do stajni CB500 lub małego GS coś zmieni? Duży GS waży niewiele więcej od obu kurdupli a we dwójkę na małych da się jechac tylko awaryjnie. Nie żebym zniechęcał ale ...
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 14:52   #147
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 502
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 1 godz 31 min 16 s
Domyślnie

GSA którego ma Consigliero to gabarytowo duży motocykl a więc w kwestii poręczności mała honda będzie o niebo lepsza. W kwestii wagi GS w wersji Adventure jednak waży sporo więcej od hondy ( zważywszy na to że jak większość BMW GSA dociążony jest trzema alukuframi które też swoje ważą )
honda_honda jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 15:15   #148
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 17 godz 17 min 2 s
Domyślnie

No dajcie kupić consigliero te hondę. To dobra marka jest! No i ktoś musi budować rynek używanych sprzętów. Chociaż patrząc na przywiązanie do i przebieg gs'a, to nie wiem czy nie skasować tej części posta
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 15:36   #149
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Nosić 50 kg mąki to nie w kij dmuchał a na tyle szacuję różnicę między motocyklami. Ostatnio wracając do domu pojechałem objazdem i skończyła mi się droga, gdy zdecydowałem się zawrócić to półgodzinna walka z obróceniem motocykla trochę mnie wykończyła. Gdybym miał mniejszy motocykl to pojechałbym dalej a nawet gdybym chciał zawrócić to zrobiłbym to mniejszym wysiłkiem. Jeszcze raz powtórzę nie chcę motocykla do błota, chcę motocykl którym mógłbym pojechać na wycieczkę po drogach i zajechać dalej niż gsem, ale w jedną osobę. Nie ma dla mnie opcji aby ten motocykl był dla 2 osób. Oczywiście zdaję sobie też sprawę z nieracjonalności takiego rozwiązania, ale chciałbym trochę skorzystać z tego życia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2020, 15:53   #150
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,326
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 11 godz 13 min 53 s
Domyślnie

Witam

Ja wiem że to temat o cb500 ale wtrącę:
Ostatnia relacja Emka dowodzi chyba malkontentom, że na wycieczkę (więcej powiem, wyprawę) można pojechać też jednocylindrowym motocyklem. Wtedy nasz te kolejne kilkadziesiąt kg mniej, lepszą poręczność i możliwość jazdy chyba po każdej drodze.

Sorki, rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Honda Riding Gear 2019 darius Gadżety / wyposażenie 8 25.11.2018 18:28
Coś na a2 - cb500x Babel Inne tematy 4 03.05.2017 02:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.