Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.01.2018, 10:43   #41
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Nie bardzo rozumiem tej ceny dekarza - 220 zł./m2 czy tak Dach cirka 200m2 ponad 40 kafli za robotę Czym on Maybachem Exelero na pomiary jeździ Co on kurw... będzie robił, dach z fundamentami wiązał czy we własnym zakresie go ozłoci Gdyby nawet z własnym materiałem robił a starą dachówkę żyletka i szczoteczką do zębów czyścił to cena jest z kosmosu !! Albo Ja coś pokiełbasiłem albo on się na łby z nie całkiem mądrym pomieniał - cena max za taką usługę czyli robociznę, licząc zdejmowanie, ocieplenie, przeglądnięcie konstrukcji /ewentualna wymiana nadgryzionego zębem czasu drewna - łaty, kontrłaty/ to powiedzmy 100 zł. To co podajesz nawet w bogatszej części eurolandu jest stawką w/g mnie KOSMICZNĄ. Za nowy dach dwuspadowy kąt nachylenia koło 32-35 stopni, powierzchnia cirka 180m2, kompletna konstrukcja /projektowana pod obciążenie dachówką ceramiczną/, folie ocieplenia - 30 cm. wełny czyli 2x15, obróbki, rynny, pokrycie /ale tu akurat blacho-dachówką, bo końcowo inwestor zrezygnował z dachówki/ woj. małopolskie, okolice N. Sącza - wyszło na jesieni 14.000 zł. za robociznę /dosłownie 5 minut temu cenę weryfikowałem z funflem, który te koszty ponosił a jak sam twierdzi ekipa nie najtańsza, terminy jak baranie jaja napięte ale za to bezproblemowa!! Szczecin bliżej Norge więc może i ceny z Oslo czy innego Bergen.
Ludziom się w głowach sra, niech bąki puszczają to im posrane pomysły się wykluwać nie będą. Stawka jak na Manhatanie ale pracownikowi/pomocnikowi najniższa krajowa - dlatego większość kończy i ucieka z kraju mlekiem i miodem /tak wynika z tej stawki od metra/ płynącego. Sorry ale mnie poniosło ... no chyba, że coś źle jednak zrozumiałem.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2018, 19:44   #42
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 694
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 39 min 44 s
Domyślnie

Zapraszam!
Wpadajcie, wyceniajcie i działamy.
Miałem 4 oferty, jedna tylko była tańsza, ale flachowiec od wszystkiego, czyli do niczego, pozostałe oferty zdecydowanie wyższe.
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2018, 21:26   #43
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

Jestem usługobiorcą tak jak Ty a nie wykonawcą więc z wyceny nici - nie pomogę. Fakt, że nieco się uniosłem i pojechałem w pokrzywy ale kwota mnie na kolana powaliła, współczuję jeśli takie stawki macie ale widać co kraj to obyczaj a fachowców coraz mniej. Zdrowia i cierpliwości w temacie remontu.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2018, 21:42   #44
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Rynek wykonawstwa budowlanego małoskalowego jest prawie w ogóle nie regulowany i wykonawca może sobie zażyczyć każdą kwotę jaka mu się w głowie uwidzi. Oczywiście kwota przesadzona to albo nie dostanie zlecenia albo dostanie ale klient będzie pamiętał o tym i gdy przyjdą cięższe czasy (a przyjdą bo to okresowe zjawisko) będzie miał mniej lojalnych klientów i polecaczy. Także sedno tkwi w wyważeniu zarobek/koszt dla klienta/wizerunek. Ale... z tego co obserwuję to ci którzy się patyczkują i wykorzystują sytuację na rynku po prostu siedzą na hajsie także w czasach kryzysowych bo zwyczajnie mają wystarczający kapitał by działać sprawnie. Także tego... Moim skromnym zdaniem (nie pamiętam już jaki tam Kuba miał zakres) wykonawca również ponosi koszty swojej działalności. Jeśli płaci ludziom uczciwie (a dekarz obecnie spokojnie zarabia 4-5 tys zł na rękę), posiada sprzęt czyli np windę dekarską a nie noszą wszystkiego ręcznie, rusztowania itp... To niestety musi się cenić. Ja to zrozumiałem dopiero ostatnio i jeśli oczekuje się jakości to należy również oczekiwać tego, że wykonawca będzie liczył porządnie za dobrze i solidnie wykonaną pracę. Dobrze i solidnie wykonana praca ale tanio to jest bardzo szkodliwe działanie.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2018, 00:20   #45
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

O rany czyli płacąc 55zl/m2 krycia dachówka mogę uznać że miałem prawie za darmo a narzekalem że drogo
P.S. dekarze byli najlepsza ekipa jaką się przewinęło na mojej budowie
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2018, 12:39   #46
gruby
gadzik
 
gruby's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Człuchów
Posty: 302
Motocykl: ktm adventure
gruby jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 4 godz 21 min 22 s
Domyślnie

Wykonuje usługi Dekarskie ale tej ceny też nie rozumiem 220 za m2
__________________
DR 800
XRV75
950 S
1090 R
790 R
gruby jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2018, 13:00   #47
kudlaty
 
kudlaty's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Offtock :-)
Posty: 105
Motocykl: Quasimodo XL700
kudlaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 godz 32 min 57 s
Domyślnie

Od 10 lat używam czegoś takiego w kuchni i łazience i o ile kuchnię odpalamy najczęściej na weekendy to w łazience chodzi cały rok w określonych godzinach. Sterowniki DEVIreg Touch są o tyle fajne że ich automatyka bierze pod uwagę temperaturę powietrza i podłogi i sama decyduje kiedy się załączyć by o okreslonej godzinie podłoga osiągnęła żądaną temperaturę.
Tak naprawdę wszystko zależy od oczekiwań i trybu w jakim się żyje. Jeśli możliwa jest jakaś regularność to da się sterowniki zaprogramować w taki sposób by ogrzewanie było jak najbardziej efektywne (bez zbędnego grzania gdy nikt nie korzysta).
__________________
Dzisiaj: pierwszy dzien reszty mojego zycia!
http://www.dkms.pl/ - Fundacja Dawcow Komórek Macierzystych (Dawców szpiku)
kudlaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2018, 13:01   #48
pawel_sz
 
pawel_sz's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: podkrakowska wioska
Posty: 121
Motocykl: hd iron & junak m10 & gs11
pawel_sz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 4 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Nie wiem co układał dekarz ale inne są stawki dla dachówki pojedynczej a inne dla podwójnej [karpiówka].
Jakiś czas temu w naszym projekcie zastosowaliśmy łupek naturalny zarówno na ścianach jak i na dachu budynku i wiem, ze koszt robocizny był całkowicie inny niż w tzw. tradycyjnej technologii. Na pewno na to wpłynął rodzaj materiału ale i ilość firm potrafiących wykonać taka usługę.
p.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg WP_20150504_006.jpg (530.8 KB, 16 wyświetleń)
pawel_sz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2018, 13:17   #49
gruby
gadzik
 
gruby's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Człuchów
Posty: 302
Motocykl: ktm adventure
gruby jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 4 godz 21 min 22 s
Domyślnie

Cena robocizny rośnie tęż z ceną materiału ,obecnie kładę Dachówkę HP 10 Huguenot, jest to górna półka, cena dachówki to ponad 7 zł nie mało ,konkurencyjna firma wyceniła robociznę na 85zł za m2 ,ja ją położę za 60zł za m2 ,dodam jeszcze że dach jest prosty dwu spadzisty bez żadnych wykuszy i kominów tylko trzy okna dachowe .
__________________
DR 800
XRV75
950 S
1090 R
790 R
gruby jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.01.2018, 19:49   #50
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 694
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 39 min 44 s
Domyślnie

Hej, a oto i dach o którym mowa. Strona zachodnia ma w zasadzie 4 dachy / powierzchnie. Wschodnia ma 3 i jest na zdjęciu.
Zakres prac:
- zerwanie starej karpiówki
- wymiana kontrłat (będzie braas i zmieni się odległość pomiędzy kontrłatami)
- wymiana deskowania (tam gdzie będzie potrzeba)
- wymiana izolacji i membrany (od góry)
- wymiana opierzenia, itp sprawy blacharskie
- wymiana rynien
- wywalam te drewniane maskownice za którymi są rynny
Załączone Grafiki
Typ pliku: png Dach 1.png (971.1 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Dach 3.jpg (816.4 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Dach 2.jpg (968.1 KB, 7 wyświetleń)
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Remont Afri Pawel Forumowy Mechanik 21 16.10.2017 15:17
remont czy uzywany silnik andsoj Silnik, sprzęgło, skrzynia 66 28.12.2012 22:33
Remont Silnika ferolo Silnik, sprzęgło, skrzynia 27 12.07.2012 23:28
remont silnika bartol Silnik, sprzęgło, skrzynia 73 21.03.2011 13:23
Remont 1 vespy zakończony. Vooytas Inne tematy 12 19.06.2009 18:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.