Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.08.2012, 14:05   #1
kacper
 
kacper's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 9
Motocykl: RD07a
Przebieg: 37000
kacper jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 1 godz 10 min 38 s
Domyślnie Ratunku!Potrzebny dobry warsztat w Gdańsku.

Nikt nie może sobie poradzić z permanentym "waleniem w wydech" w mojej AT.Do tego na jałowym biegu stojąc dłużej nagle potrafi zgasnąć jakbym wyłączył zapłon.Poźniej bez problemu odpala.Nie chcę tego sam dalej rozkminiać i potrzebuję fachowca, który wie o co chodzi w AT w GDAŃSKU. Pomooocy!
kacper jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2012, 16:58   #2
pantufl
 
pantufl's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 292
Motocykl: RD07a
pantufl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 18 godz 33 min 7 s
Domyślnie

A gdzie już byłęś ze swoja królową? Co już było robione?
__________________
Królowa RD 07a
a w razie kłopotów 601 318 347
pantufl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2012, 18:13   #3
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Może Diabeł ? To gość który pracuje w serwisie KTM w Gdańsku. Wpadnij tam, poproś o Tomka. Jesli się podejmie roboty (mało ma czasu) to zrobi z niej co zechcesz. Nawet KTMa...
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2012, 20:31   #4
ferolo
 
ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Słupsk
Posty: 713
Motocykl: CRF1000
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 18 godz 10 s
Domyślnie

Kolego z warsztatem ci za bardzo nie pomogę bo do mnie masz ze 120 km to się nie opłaca.
Ale powiem ci ze miałem podobną przypadłość w swojej królowej że czasem na światłach potrafiła zgasnąć jak by takie walnięcie, zresztą zaczęło się to dziać po zmianie świeczek na ngk przejeździłem z tym fantem 15k i się przyzwyczaiłem.
Jednak jak każdy motomaniak bałem się że kiedyś stanie więc poszedłem za radami szparaga, wyczyściłem gaźniki ultradźwiękami do tego zmieniłem świece na irydówki i temat się skończył.
Kolega tez miał coś podobnego po czyszczeniu gaźnika zwykłym sposobem za moją rada dał na ultradźwięki i temat znikł.
Takie moje trzy grosze do tematu
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2012, 22:12   #5
kacper
 
kacper's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Gdańsk
Posty: 9
Motocykl: RD07a
Przebieg: 37000
kacper jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 1 godz 10 min 38 s
Domyślnie

Zdejmowane i czyszczone były gaźniory,świece wymienione na nowe NGK,ustawione synchro,skład mieszanki,sprawdzone i dokręcone króćce(krućce?na gaźnikach i przewody paliwowe od pompy(Mikuni).Był pomysł,że wszytskiemu winny jest Leo Vince,chociaż wcześniej było wszystko OK.Zmieniony na chwilę na fabryczny,który mam w piwnicy,ale oczywiście b/z-walił równo tylko ciszej)Problem jest w tym,że nie są to strzały przy zejściu z wysokich obrotów,tylko nawet przy spokojnej jeździe podczas zmiany biegów nawet w górę-normalna szybkostrzelna armata,a nie Afryka;DOprócz tego na obrotach rzędu 2500-3500 przy jeździe z delikatnym gazem tak jakby delikatnie przerywała.Obroty na jałowym trochę falują,ale poprzedni warsztat twierdzi,że to od podłączenia podciśnieniowej pompy paliwa i scotoilera-nie znam się,ale raczej mi to nie pasuje.Do tego strasznie szybko stygnie-po 10 min.już woła ponownie o ssanie-do tego na ssaniu na maxa działa dobrze,ale na połowie ją "zalewa i dusi",więc lepiej albo na maksa,albo wcale. Przebieg 42000,rocznik 2000,kupiona rok temu od Damiana Śmigielskiego z TVN.Wszystko było super do pierwszego grzebania.Strzelała,ale rzadko no i chciałem poprawić to i teraz mam zagadkę.

Tak dodając jeszcze-byłem u chłopaków w MX Wójcik na Trakcie Św.Wojciecha. Mili bardzo i nie chcę powiedzieć złego słowa,ale niestety nie dali rady w tym przypadku.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 05.09.2012 o 10:52
kacper jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2012, 22:56   #6
piotr_3miasto
 
piotr_3miasto's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk Olszynka
Posty: 490
Motocykl: RD07
piotr_3miasto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 2 dni 20 godz 49 min 18 s
Domyślnie

"Mówi" się króćce...

Zalej zbiornik do pełna i podłącz gaźniki z pominięciem pompy MIKUNI.
To ustrojstwo czasem figle płatać lubi!
Sprawdź również przewody podciśnienia od scotta i pompy, aby je zdiagnozować najlepiej odłączyć i zaślepić otwory w kolektorach ssących.
Eliminuj ewentualne przyczyny po kolei, nie wszystko jednocześnie, dojdziesz co jest powodem problemów.
piotr_3miasto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2012, 00:15   #7
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 39 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kacper Zobacz post
Zdejmowane i czyszczone były gaźniory,świece wymienione na nowe NGK,ustawione synchro,skład mieszanki,sprawdzone i dokręcone króćce(krućce?na gaźnikach i przewody paliwowe od pompy(Mikuni).Był pomysł,że wszytskiemu winny jest Leo Vince,chociaż wcześniej było wszystko OK.Zmieniony na chwilę na fabryczny,który mam w piwnicy,ale oczywiście b/z-walił równo tylko ciszej)Problem jest w tym,że nie są to strzały przy zejściu z wysokich obrotów,tylko nawet przy spokojnej jeździe podczas zmiany biegów nawet w górę-normalna szybkostrzelna armata,a nie Afryka;DOprócz tego na obrotach rzędu 2500-3500 przy jeździe z delikatnym gazem tak jakby delikatnie przerywała.Obroty na jałowym trochę falują,ale poprzedni warsztat twierdzi,że to od podłączenia podciśnieniowej pompy paliwa i scotoilera-nie znam się,ale raczej mi to nie pasuje.Do tego strasznie szybko stygnie-po 10 min.już woła ponownie o ssanie-do tego na ssaniu na maxa działa dobrze,ale na połowie ją "zalewa i dusi",więc lepiej albo na maksa,albo wcale. Przebieg 42000,rocznik 2000,kupiona rok temu od Damiana Śmigielskiego z TVN.Wszystko było super do pierwszego grzebania.Strzelała,ale rzadko no i chciałem poprawić to i teraz mam zagadkę.
Szkoda, że nie jesteś z Wa-wy Uwielbiam takie przypadki
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2012, 02:24   #8
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 36 min 34 s
Domyślnie

Gdzieś tam pewnie jakieś nieproszone powietrze się dostaje. Zobacz też, czy poprzedni właściciel przypadkiem nie zmienił dysz na jakieś niestandardowe.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2012, 14:05   #9
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,022
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 35 s
Domyślnie

Może zalewa ją ssanie na jednym cylindrze...? - w każdym razie ja miałem taką historie w 07a (rocznik i przebieg podobny). Po wyczyszczeniu linki ssania (tu zwróć szczególną uwagę na miejsce, w którym się rozgałęzia) nasmarowaniu i poluzowaniu, żeby na pewno odpuszczała do końca + wymian sprężynek - ssanie powróciło do życia. Potem troszkę odkręcony został skład mieszaki (płynniej chodzi na wolnych i szybciej się wkręca). Dolałem też do paliwa 10 krotna dawka środka do czyszczenia gaziorów. Autostrada - odkręciłem do końca prawy 'regulator wysokich obrotów', żeby się wszystko na pewno dobrze 'przedmuchało' no i już nie prycha w wydech.
__________________
RideNow!
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.08.2012, 21:02   #10
pantufl
 
pantufl's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 292
Motocykl: RD07a
pantufl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 18 godz 33 min 7 s
Domyślnie

jesli masz trochę czasu po południu możesz podjechać do mnie do Gdyni. Coś na pewno poradzimy. Kontakt w Afrimapie
__________________
Królowa RD 07a
a w razie kłopotów 601 318 347
pantufl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Potrzebny mi DOBRY komornik MOTOMYSZA Inne tematy 11 22.09.2014 22:50
dobry warsztat od AT w rej. Krakowa?? SARACEN Regularne czynności serwisowe 26 24.05.2012 08:52
dobry warsztat AT w rejonie Warszawy Pawiu44 Regularne czynności serwisowe 5 19.03.2012 11:41
Poznań Umultowo - gdzie dobry warsztat? sowinski Inne tematy 5 14.03.2011 17:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.