Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.02.2014, 12:48   #61
kraft90


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Skalmierzyce
Posty: 246
kraft90 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 godz 10 min 49 s
Domyślnie

Poluję na ten zestaw Bahco ale aktualnie nie ma promocji a i do Wrocławia czy Poznania specjalnie nie pojadę.
kraft90 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2014, 13:41   #62
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kraft90 Zobacz post
Poluję na ten zestaw Bahco ale aktualnie nie ma promocji a i do Wrocławia czy Poznania specjalnie nie pojadę.
Next time - daj znać kupię Ci . Zapodaj sobie tylko Newsletter.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2014, 14:33   #63
jaro
 
jaro's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Dabrowa G.
Posty: 690
Motocykl: RD07a DRZ 400E
jaro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 9 godz 51 min 22 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
We wszelkiej maści klucze uniwersalne nie bardzo wierzę. "Żabą" lub "Francuzem" też odkręcisz kilka śrub - ale to nie to. Co do YaTo to to samo co ToYa - tylko w lepszej jakości. Niżej jest tylko Topex. NEO z resztą to ich flagowy wyrób, niestety są gorsze od Proxonów (za którymi nie przepadam osobiście). Stal jest odpowiednio ulepiona (sprawdzałem trzpieniówki do etapu puszczenia rączki w kluczach).

Co ciekawe a'propos Stanley np. na Szwecję ma inną jakość niż na RP.

Reasumując niżej niż NEO nie polecam schodzić. Ostatnio oglądałem klucze płaskie w Lidl - porażka (ładowarkę mają ok, ale nie wyroby Proside czy jakoś tak). Ścianki kluczy cienkie jak bibuła. Z najtańszych kluczy, dobrych jakie widziałem do Dropex (czy jakoś tak) i z Carefura.
Dobrze prawisz tylko jest jedno zasadnicze pytanie:do czego te narzędzia mają służyć?Bo jeśli do grzebania przy sprzęcie ciężkim typu koparka czy kombajn to na pewno masz rację,ale jeśli chodzi o majsterkowanie przy motocyklu samochodzie czy rowerze to trochę chore podejście do sprawy.Czy jeśli się chcemy napić piwa to kupujemy browar?
Jeśli będziesz używał narzędzi zgodnie z ich przeznaczeniem to to Yato w zupełności wystarczy.Możesz mi wierzyć,że ja mojego zestawu nie oszczędzam.A jeśli pan Edzio w PGRze na klucz założy metrową rurę to nawet te najdroższe nasadki będą pękać.
jaro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2014, 16:52   #64
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jaro Zobacz post
Dobrze prawisz tylko jest jedno zasadnicze pytanie:do czego te narzędzia mają służyć?Bo jeśli do grzebania przy sprzęcie ciężkim typu koparka czy kombajn to na pewno masz rację,ale jeśli chodzi o majsterkowanie przy motocyklu samochodzie czy rowerze to trochę chore podejście do sprawy.Czy jeśli się chcemy napić piwa to kupujemy browar?
Jeśli będziesz używał narzędzi zgodnie z ich przeznaczeniem to to Yato w zupełności wystarczy.Możesz mi wierzyć,że ja mojego zestawu nie oszczędzam.A jeśli pan Edzio w PGRze na klucz założy metrową rurę to nawet te najdroższe nasadki będą pękać.
Eee zaraz "chore" - stanowczo za grubo powiedziane.

Robiłem przy Afrze mocowanie tłumika i mocowanie płyty bagażnika - rozwaliłem klika toraxów i płaski wkrętaków. Połowa z tego była od Yato lub pochodne. Nie mówię, że masz sobie nie kupować - dla mnie możesz robić młotem i przecinakiem - kto co lubi. Ja po prostu mówię, że zamiast wydać 100 zł na kilo złomu, wolę wydać 200 zł na dobry (nie profesjonalny) mniejszy zestaw. Do wkładania rurek mam japoński klucz, który kosztuje tyle co 4 zestawy chińskiego wyrobu. jeśli ktoś dokręca śruby we współczesnych Suzuki (dokręcałem to wiem) to faktycznie nie potrzebuje nic wielkiego . Ja tam nie lubię kiedy klucz 13" ma 13,3", a nasadka po dokręceniu zostaje na śrubie, razem z końcówką klucza... Przecież Nm jest taki sam dla chińczyka i nie ...

Jeden lubi jabłka, drugi córkę ogrodnika ...
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.

Ostatnio edytowane przez jorge : 19.02.2014 o 16:55
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2014, 19:14   #65
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,022
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 25 min 35 s
Domyślnie

Przed chwilą porównałem zestaw nasadek swojego wózka ze znajomego walizkowym zestawem sprzed 6 lat i różnica jest bardzo duża! Niestety na NIEkorzyść tych nowych
Spasowanie, jakość wykonania itp w tym starszym zestawie są o wiele lepsze... Szkoda, że firma oszczędza w ten sposób.
__________________
RideNow!
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2014, 20:00   #66
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

Wszyscy oszczędzają na wszystkim, równanie w dół jest faktem. Pokaż mi jedną firmę która robi jakościowo lepsze rzeczy!? Młodzi myślą że tak ma być i na tym się robi interes, starzy nie mają racji Stary Proxxon wytrzymał u mnie ponad 20 lat, moje graty Miele też koło tego. To są niezłe jajca że 20 letnie samochody czy motury wyglądają lepiej niż 5-letnie. Coś się skończyło i prędko nie wróci...
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2014, 22:21   #67
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupus Zobacz post
Wszyscy oszczędzają na wszystkim, równanie w dół jest faktem. Pokaż mi jedną firmę która robi jakościowo lepsze rzeczy!? Młodzi myślą że tak ma być i na tym się robi interes, starzy nie mają racji Stary Proxxon wytrzymał u mnie ponad 20 lat, moje graty Miele też koło tego. To są niezłe jajca że 20 letnie samochody czy motury wyglądają lepiej niż 5-letnie. Coś się skończyło i prędko nie wróci...
Jak tylko Ciebie dorwe to upije - tak mądrze prawisz !
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2014, 23:14   #68
Lupus
 
Lupus's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Bielsko - Biała
Posty: 1,364
Motocykl: dr650se
Galeria: Zdjęcia
Lupus jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 1 godz 20 min 44 s
Domyślnie

To możesz zrobić zawsze, nawet gdybym pierdolił
__________________
...i zapytała mnie góra "dokąd tak pędzisz samotny wilku?"
"Szukam tego co najważniejsze" odpowiedziałem
"Dlaczego więc się tak spieszysz?"
Na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.
Lupus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2014, 11:05   #69
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lupus Zobacz post
To możesz zrobić zawsze, nawet gdybym pierdolił
Znów mądrze prawisz to już dwie
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2014, 15:44   #70
Expert Grupy Topex


Zarejestrowany: Feb 2014
Posty: 2
Motocykl: RD03
Expert Grupy Topex jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 min 37 s
Domyślnie

Chciałem się odnieść do tego co napisał Jaro. Otóż zgadzam się w zupełności – kupując narzędzia musisz wiedzieć jak będziesz z nich korzystał (intensywność prac, stopień skomplikowania etc.). Jeśli 5 razy w roku wbijasz gwóźdź w ścianę żeby zawiesić ramkę ze zdjęciem, to nie potrzebujesz wydawać pieniędzy na młotek z najlepszych materiałów. Podobnie ma się sprawa z narzędziami mechanicznymi. Co innego jeśli lubisz godzinami szperać w garażu lub jesteś zawodowym mechanikiem, tu już nie ma miejsca na półśrodki i trzeba kupić coś lepszego (i droższego).

Jako, że pracuję dla Grupy Topex nie będę się wypowiadał na temat wspomnianych produktów konkurencji. Mogę się jednak odnieść do narzędzi, na których się znam. Wspominaliście o nasadkach Spline od NEO. Warto zwrócić uwagę na ich uniwersalność: obsługują 5 typów śrub. To pomocne jeśli chcemy ograniczyć ilość narzędzi na warsztacie. Przykładowo mamy teraz w ofercie taki zestaw, który składa się z 71 elementów, ale w związku z użyciem technologii Spline zastępuje zestaw składający się ze 164 elementów, a to już wyraźna oszczędność miejsca.

Nie będę się tu rozpisywał na temat konkretnych produktów. Jeśli jednak ktoś chciałby zapytać o jakieś konkretne rozwiązania to proszę o wiadomość prywatną.
Expert Grupy Topex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Warsztat 4x4. jorge 4x4 30 07.10.2013 22:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.