Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.07.2021, 12:39   #1381
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 25 min 26 s
Domyślnie

Ja podjąłem próbę zrozumienia i w ogólnym bilansie wszystko się zgadza, ale sposób w jaki rozpisują energię z paneli to na razie szukam klucza. W miesiącach gdzie miałem duże zużycie odpisane jest więcej a w pozostałych mniej. Wyszczególniony jest każdy miesiąc pomimo rozliczenia półrocznego bo może łatwiej strawna jest opłata mocowa na poziomie 10 Pln a nie 60 PLN. Całość zabiera 4 strony a gdyby zrobić pozycję za okres 6 miesięcy to zmieściłoby się na max 2 stronach, gdyby jeszcze te stawki za różne opłaty się zmieniały, ale one są takie same i tylko powtarzane jedna pod drugą. No ale może wtedy by się okazało że w fakturach robiłaby jedna osoba nie sześć.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2021, 13:22   #1382
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,255
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 22 godz 11 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
cena za kWh obecnie to około 0,67 PLN
Tanio masz

U mnie obecnie w Innogy to 85gr a składa się na to:
Energia czynna całodobowa
Opłata handlowa
Opłata jakościowa
Opłata sieciowa zmienna całodobowa
Opłata OZE całodobowa
Opłata kogeneracyjna całodobowa
Opłata sieciowa stała
Opłata przejściowa
Opłata mocowa
Opłata abonamentowa
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2021, 14:08   #1383
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,916
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 9 godz 2 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post

U mnie obecnie w Innogy to 85gr a składa się na to:
Energia czynna całodobowa
Opłata handlowa
Opłata jakościowa
Opłata sieciowa zmienna całodobowa
Opłata OZE całodobowa
Opłata kogeneracyjna całodobowa
Opłata sieciowa stała
Opłata przejściowa
Opłata mocowa
Opłata abonamentowa
Normalnie matrix tam macie Siostry z tymi składnikami. Tak jak Consi napisał, musi być coś dla pani Krysi do roboty
Tanio też nie jest bo ja w szczycie mam prawie tyle samo po przeliczeniu tych pensów poniżej na złotówki:



Wieczorem mam jakieś 29 gr po przeliczeniu po dzisiejszym kursie. A realna wartość waluty nie ta sama...
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2021, 14:34   #1384
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 25 min 26 s
Domyślnie

Sam wiesz że nasi muszą nie tylko się wyżywić ale i sieć unowocześnić, to nie są tanie rzeczy. Może się przyglądnę taki taryfom typu G12, tylko jak napisałeś, tego to już jedna pani Krysia nie ogarnie będzie potrzebna/y asystentka/asystent. Na razie mam cztery dni bez produkcji bo panowie skończą w sobotę. Sprzęt dotarł, falownik to chyba wkładki ołowiane ma w środku. Mam nadzieję że wspólnie ze smart meterem wyciągniemy więcej danych do zaplanowania przyszłościowej taryfy.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2021, 10:04   #1385
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 25 min 26 s
Domyślnie

No i jestem w pierwszych godzinach z nowym uządzeniem. Jestem trochę rozczarowany konfiguracją, bo owszem wszystko zostało na moim koncie ale wisi tam też stary falownik, który gdy jest usrawiony jako widoczny, generuje alarmy. Nie można też go usunąć z pozycji usera tylko poprzez serwis internetowy, gdy jest ustawiony jako niewidoczny to i tak nie ma dostępu do danych archiwalnych. Jednym słowem całe to zamieszanie wokół podmiany datamanagera, jest moim zdaniem, tylko pójściem na skróty. Poradziłbym sobie z ustawieniem nowego urządzenia i podpięciem go do swojego konta, a stary by się zresetowało i nowy właściciel też byłby zadowolony. Montaż smart metera nie odbył się jednak bezproblemowo bo jego trzeba wcisnąć przed rozdzielnię na główny kablu zasilającym i po uruchomieniu nie działała pompa ciepła. Pomogło dopiero przełożenie faz, niby panowie pilnowali tego podczas wpinania ale coś poszło nie tak. Falownik też pracuje inaczej, nie wyłącza się całkowicie po zachodzie słońca tylko pokazuje błąd 307 , niskie napięcie, a stary chyba ocicnał się całkowicie. Na stronach piszą że to normalna sytuacja. Sam smart meter ułatwi mi tylko i wyłącznie dostęp do danych i ewentualną kontrolę licznika PGE. Nie dziwię się że jest rzadko montowany, bo za jego cenę można mieć prawie dwa panele więcej, czyli więcej prądu.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg F337F064-CC9E-4F72-A2B4-973F1CD5F4EF.jpg (663.0 KB, 18 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.07.2021, 09:39   #1386
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 25 min 26 s
Domyślnie

Minął tylko jeden dzień a już ziarno niepokoju tkwi w mojej głowie. Patrzę na dach i denerwują mnie te dwie dziury w trzecim rzędzie, fajnie byłoby je zapełnić tylko wtedy przekraczam 10 kW a tego nie chcę. Mając ten smart meter widać jakie jest zużycie w domu i można wtedy reagować, casus grzałki. Wychodzi na to że sprzęty domowe, bez wentylacji bo ją wyłączyłem, zabierają 80 wat a gdy włącza się falownik dodaje się z 50 . Oczywiście poza pomiarem jest dom mamy i garaż. Podoba mi się wizualizacja pracy instalacji, oby jak najwięcej żółtego w niej było, a to wszystko do podglądnięcia z dowolnego miejsca na ziemi, pod warunkiem że mamy internet
Załączone Grafiki
Typ pliku: png 1A57F4C3-2EDC-49DF-BA64-147F661F2674.png (290.4 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: png 5DF80462-0433-4F63-9D24-32DD226F3CA5.png (295.5 KB, 14 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2021, 11:59   #1387
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 25 min 26 s
Domyślnie

Wczoraj wybraliśmy się na lody, tym razem do Staszowa, w drodze powrotnej zahaczyliśmy o Szydłów, gdzie kupując śliwki dowiedzieliśmy się o święcie śliwki 6-8 sierpnia. Może są chętni na mini zlot, może będzie chłodniej a mnie się przy okazji uda pojeździć motocyklem. Trawa wysiana przed domem okazała się na szczęście, nie do końca monokulturą a my dodatkowo wprowadzamy osobniki z pobliskich łąk.

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2021, 23:18   #1388
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 25 min 26 s
Domyślnie

Szybka i pobieżna analiza dodatkowej mocy. Nie zaglądałem z dane historyczne jeszcze ale chyba ten lipiec będzie słabszy niż ten w 2020. W taki dzień jak dzisiaj instalacja wyprodukowałaby około 29 kWh, a z dodatkowymi panelami jest 51kwh .
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2021, 08:40   #1389
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Jak Cię te dwie dziury gniotą w oko, to zgłoś do PGE dziś tyle co zrobiłeś, a 2 panele sobie dołóż już po zaakceptowanej aktualizacji.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2021, 09:39   #1390
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,827
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 25 min 26 s
Domyślnie

Na pewno nie będę robił nic na siłę, a moja natura jest taka że chciałoby się więcej, tylko gdzieś sobie trzaba wyznaczyć granicę. Wygląda na to że granica u mnie jest wyznaczona, dobrze że nie mam większego dachu. Popatrzyłem w dane i raczej się nie myliłem, w mojej lokalizacji tegoroczny lipiec będzie gorszy niż ten w roku poprzednim i jest to wyraźna tendencja. Nie potrafię powiedzieć czy dotyczy to całego obszaru naszego kraju ale w Ratajach Słupkich będzie gorzej.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.