Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 18.11.2021, 16:52   #21
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 56 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał wooocash Zobacz post
Tylko po co skoro układ ładowania w AT 2018 z Lajonem jest taki sam jak w AT 2016-2017 z "kwasiakami"?
sprawdziłeś numer oem hondy dla regulatora napięcia ?

31600MGZJ01 kontra 31600MKND51 jak myślisz dlaczego to mozna sprawdzic bez problemu wyniki masz w linkach

https://www.bike-parts-honda.com/hon...ts/31600MKND51
https://www.bike-parts-honda.com/hon...ts/31600MGZJ01
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2021, 17:56   #22
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
sprawdziłeś numer oem hondy dla regulatora napięcia ?

31600MGZJ01 kontra 31600MKND51 jak myślisz dlaczego to mozna sprawdzic bez problemu wyniki masz w linkach

https://www.bike-parts-honda.com/hon...ts/31600MKND51
https://www.bike-parts-honda.com/hon...ts/31600MGZJ01
Ja sprawdziłem wielokrotnie bo już kilka reglerów wymieniałem w AT... Regler w modelach 2016-2017 jest dokładnie taki sam jak w modelach 2018-2019 gdzie była już litówka. Gdybyś miał wątpliwości, wycinki z tej samej strony co niby Ty sprawdzałeś
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 2016.JPG (64.7 KB, 235 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 2019.JPG (65.1 KB, 234 wyświetleń)
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2021, 19:23   #23
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 25 min 32 s
Domyślnie

@wooocash,

Osobiście nie interesuje mnie jaki regler jest w NAT 2016, czy w NAT 2018 bo zapewne jedyna różnica to wydajność prądowa ze względu na użyte aku plus może ciutke wyższe napięcie ładowania dla NAT 2018.

Gdy wymieniałem Yuasę na LiFePO4 brałem przede wszystkim pod uwagę:
- wagę (LiFePO4 waży niecały kilogram vs chyba 3,5 kilogramowa Yuasa)
- czas ładowania (jak się uprę mogę moje LiFePO4 naładować w pół godziny bez uszczerbku dla aku)
- praktycznie brak utraty pojemności gdy stoi na półce (np. w zimę).
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.11.2021, 21:40   #24
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
@wooocash,

Osobiście nie interesuje mnie jaki regler jest w NAT 2016, czy w NAT 2018 bo zapewne jedyna różnica to wydajność prądowa ze względu na użyte aku plus może ciutke wyższe napięcie ładowania dla NAT 2018.

Gdy wymieniałem Yuasę na LiFePO4 brałem przede wszystkim pod uwagę:
- wagę (LiFePO4 waży niecały kilogram vs chyba 3,5 kilogramowa Yuasa)
- czas ładowania (jak się uprę mogę moje LiFePO4 naładować w pół godziny bez uszczerbku dla aku)
- praktycznie brak utraty pojemności gdy stoi na półce (np. w zimę).
Nie ma sensu się licytować na temat wyższości litówki wobec kwasu... W perspektywie czasu tak naprawdę tylko waga jest zdecydowaną przewagą...
Bardziej chodzi mi o to , że w AT po 2018 jak zmienili aku z kwasa na litowca w żaden sposób nie został zmieniony układ ładowania w motocyklu. Ten sam "alternator', ten sam regulator"... Śmieszne jest to, że ludzie przebijają się w ładowarkach do litówek a układ ładowania w motocyklu jak dla zwykłego Pb
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.11.2021, 11:54   #25
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

No rzeczywiscie jest tu pewien "dyzonans" Sprawa rozbija sie o BMS (czyli system ktory tak naprawde jest odpowiedzialny za zarzadzanie bateria - prawidlowe ladowanie, zabezbieczenia itd.
W pakietach modelarskich - li-po czy li-ion, mamy tylko pakiet czyli zestaw cel. 3S 4S jakkolwiek nam pasuje. Z pakietu wyprowadzone sa dwa zestawy przewodow - zasilanie/ladowanie, i wtyczka balansera. Taki pakiet nie ma BMSa bo go nie potrzebuje, lata toto w modelu jedynie na rozladowaniu, nie laduje sie w locie, a ograniczenie rozladowania ustawia sie w odbiorniku pradu czyli w tych bardziej ogarnietych ESC w modelu. Bez tego pakiet rozladuje sie do reszty i umrze, stad tez tradycja latania dodatkowo "na timer"
Tutaj BMS jest w ladowarce modelarskiej, podlaczamy kable pradowe i wtyczke balansujaca i rzezczywiscie ladowarka dba o dobor wlasciwego napiecia i pradu przez caly czas ladowania badajac stan naladowania pakieu i poszczegolnych cel, dodatkowo wyrownujac cele.

Ale w bakterii motocyklowej BMS mamy juz zabudowany w bakterii ! Czyli to co musi robic "zmyslna ladowarka" w modelarstwie, tu robi juz uklad w baterii. Z akumulatora nie wystaja przewody balansera, a regulator napiecie ma gleboko w mofsecie aktualny stopien naladowania akumulatora, pcha w instalacje elektryczna caly czas to samo To akumulator sam ogarnia swoje ladowanie/rozladowanie BMSem ktory ma zabudowany wewnatrz.

Wiec tak na chlopski rozum... tez mam watpliwosci czy te super zaawansowane ladowarki sa naprawde potrzebne. Czy nie lepiej zastosowac uproszczona metode ktora opisal bodajze Pałeł tylko jeszcze bardziej ja upraszczajac - podlaczyc pod akusa zasilacz ze stalym ustawionym pradem i napieciem (identycznie jak w motocyklu), i niech BMS akumulatora robi swoja robote.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2021, 01:40   #26
Cezar3
 
Cezar3's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Marynino
Posty: 543
Motocykl: NAT`18
Przebieg: rośnie
Cezar3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 17 min 14 s
Domyślnie

A to nie było tak, że ktoś podłączył zwykłą ładowarkę pod litową baterią i ją trafił szlag ?
To za drogi zakup, żebym ryzykował, mam dedykowaną i działa trzeci rok...

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
__________________
lepiej patrzeć na to, czego nie można puknąć, niż puknąć to, na co nie można patrzeć...
Cezar3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2021, 12:05   #27
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Traktujmy to na zasadzie technicznej rozkminy. Rozkminiam to dla siebie i rozwazam zakup zasilacza regulowanego do ladowania swojego akusa, jako ze zasilacz przyda sie jeszcze w 200 innych zastosowaniach. Samodzielne proby na wlasna odpowiedzialnosc
Nie widzialem nigdzie raportow z takich prob, ale tez niespecjalnie szukalem. Pozatym ZAKLADAM ze nasz akus ma w sobie BMS, bo jako inzynier nie wyobrazam sobie jego pracy w motocyklu bez BMSa, nie wiem co wtedy mialoby zarzadzac procesem ladowania i trzymac zabezpieczenia po zamontowaniu w motocyklu ze zwyklym "glupim" regulatorem ktory tylko trzyma napiecie instalacji. Wiec to jest myslenie na zasadzie "musi tam byc".

Zwyklej ladowarki przeznaczonej dla PB bym nie podlaczal jako ze ona jednak moduluje napiecie i prad ale pod charakterystyke PB. A ta jest jednak rozna od Lipo czy Liion.

Ale ! Podlaczajac zasilacz regulowany i nastawiajac go na napiecie motocyklowej instalacji, do tego na wszelki wypadek nieduzy prad... nie robimy nic innego jak kopiujemy kawalek instalacji naszego motocykla na biurku. Zamiast alternatora i regulatora mamy zasilacz, efekt ten sam - przylozone napiecie jest stale i niezmienne.
W motocyklu to normalne warunki pracy, akus sie laduje i nie narzeka. Wiec.. na chlopski rozum ciezko znalezc mi powod dlaczego mialoby to nie zadzialac bez szkody dla akusa na biurku.

Na wszelki wypadek przed probami wyslalem maila w tym temacie do producenta akusa, moze bede godny odpowiedzi
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2021, 19:41   #28
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Pod pod postem, ale wazne info.

Z kronikarskiego obowiazku - dostalem odpowiedz od Yuasy. Skracajac dosyc drobiazgowo opisany pomysl zapytalem czy mozliwe jest ladowanie ich LiPo czy Lion za pomoca zasilacza regulowanego ustawionego na staly prad i napiecie (w przykladzie wspomnialem o zakresie 12-13.5V i pradzie rzedu 0.5-1 Amp).

Odpowiedz:
We suggest not to use a regular charger on a Lithium Battery because of overcharging.

Z tym ze ja nie pytalem o "regular charger" tylko regulated power supply, no chyba ze dla nich taki zasilacz to regular charger.
W kazdym razie - nie.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2021, 20:36   #29
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 21 godz 7 min 44 s
Domyślnie

Chyba otrzymałeś odpowiedź z gatunku kopiuj-wklej.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2021, 20:42   #30
JaTomek


Zarejestrowany: Jun 2017
Posty: 610
Motocykl: ...............
JaTomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 13 godz 58 min 51 s
Domyślnie

A jakiej odpowiedzi oczekiwałeś? Pan w serwisie nie ma pojęcia o ładowaniu akumulatorów a nawet jakby miał to przecież nie napisze Ci, że można skoro sprzedają dedykowane ładowarki.
Na moim akumulatorze li-ion napisane jest, żeby ładować automatycznym prostownikiem. Abstrahując od jakości sprzętu ostatnio doładowywałem sprzętem z Lidla.

Filozofii za dużej nie ma ważne aby napięcie się zgadzało i prąd ładowania.
JaTomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Reglel napiecia/prostownik KTM lc8 Roni92 KTM 4 22.08.2021 08:59
Aku w NAT AS a prostownik Lukhor Gadżety / wyposażenie 11 04.02.2019 21:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.