Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.03.2012, 21:49   #21
Wójcik
 
Wójcik's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Gdynia/Warszawa
Posty: 123
Motocykl: RD04
Przebieg: 70000
Wójcik jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 13 godz 57 min 15 s
Domyślnie

przy pomocy Kazmira udało się zaradzić problemowi z kierunkami. jedno małe przetarcie izolacji od prawgo tylniego kierunku, a tyle problemów... przy okazji wyszła jeszcze jedna sprawa, ale wszystko się szczęśliwie skończyło choć nie obyło się bez krwi... ;-) dzięki Kazmir ;-)
__________________
;-)
Wójcik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2012, 12:03   #22
zbys
 
zbys's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Podkarpacie/
Posty: 274
Motocykl: RD03
Przebieg: 89500
zbys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 1 dzień 15 godz 41 min 27 s
Domyślnie

to i ja się podepnę
najpierw spalił się bezpiecznik od kontrolek, wymieniłem i wszystko zadziałało oprócz prawego kierunkowskazu to znaczy przerywacz się odzywał wszystkie kontrolki migają, tylny kierunek lekko miga a przedni wcale, no i przerywacz zaczął się gotować i dymi , zamówiłem nowy przerywacz w hondzie (46euro )
pytanie takie czy przerywacz sam w sobie ma jakieś zwarcie czy coś i co warto sprawdzić zanim zamontuje nowy.
zbys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2012, 12:35   #23
Wacek
 
Wacek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Emów
Posty: 26
Motocykl: RD04
Przebieg: x69000
Wacek jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 46 min 3 s
Domyślnie

Obydwa kierunki (przedni i tylny) są w jednym obwodzie, połączone równolegle. Skoro przedni się nie odzywa, a tylny ledwo, wygląda to na zwarcie w przewodach od przedniego kierunku. Na wszelki wypadek spróbuj jeszcze wymienić w nim żarówkę, bo to często jest powodem niedziałania :-)
Ja bym w każdym razie nie podpinał nowego przerywacza, bo stanie się z nim to samo co ze starym, tylko szukał zwarcia.
Wacek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2012, 14:36   #24
Wójcik
 
Wójcik's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Gdynia/Warszawa
Posty: 123
Motocykl: RD04
Przebieg: 70000
Wójcik jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 13 godz 57 min 15 s
Domyślnie

u mnie było minimalne przetarcie na kablu przy tylnim kierunku i kabel dotykał ramy... objawy były podobne wszystko co było włączone to migało a kierunki nie i też w końcu rozwaliło mi przerywacz. po zrobieniu porządku z tym kablem oraz kupieniu i zainstalowaniu nowego przerywacza (za około 15zł) jak na razie wszystko bardzo dobrze działa.
__________________
;-)
Wójcik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problem z CDP?! killjoy Przygotowania do wyjazdów 2 13.06.2014 10:56
Problem z serduchem RD 07a Belfegor Silnik, sprzęgło, skrzynia 6 16.04.2012 11:37
Mam problem Lewar Układ elektryczny i zapłonowy 48 11.03.2011 10:43
Problem z awaryjnymi (kierunkami) rufus11 Wszystko dla Afryki 4 06.06.2009 22:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.