Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.02.2010, 13:50   #11
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
1 pytanie kto ma utrzymac forum
a uzytkownicy
b reklamodawca
c pid
Według mnie użytkownicy i PiD ...

Dopuki składki będą dobrowolne można je z powodzeniem nazwać Darmowym. Tak jak w kościele, idziesz na mszę ale nikt Cię nie zmusza do wrzucania kasy na tacę
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 14:02   #12
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
dobrowolnie jako pid nie zapłacę nic
Możesz to jakoś sensownie wyjaśnić ? Proszę, ponieważ nie rozumiem takiego podejścia.

Oczywiście jeśli przyjmiemy że składki na PiD są dobrowolne to będziesz miał do tego prawo. ale mimo to chciałbym wiedzieć co Tobą kieruje...
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 14:04   #13
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

Mam nadzieję, że pod wieczór Pidowcy bardziej się ożywią
Podobnie jak Hubert uważam, że użytkownicy i PiD. Nie rozmawiajmy o reklamie z zewnątrz,bo szkoda na to czasu.
Panowie PiD dla mnie naturalnym jest że powinniście zapłacić więcej niż zwykły użytkownik. Dlaczego? Wyjaśniałem już wcześniej. Nie mam na myśli kwot liczonych w tysiącach czy nawet w setkach. Cokolwiek ustalone na równym poziomie dla wszystkich z PiD a jeśli ktoś czuje, że może, że powinien to niech wpłaci więcej co łaska.
Czy to takie krzywdzące? Wiem, że trudno jest oszacować na starcie czy warto zainwestować. Może wiec świerzak w PiD niech wpłaci np $zł jak będzie mu szło to za 6 miesięcy dopłaci dodatkowe $$ i będzie miał zapłacone za rok.
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 14:11   #14
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Dziś piątek więc życie na forum zamiera Dobra ja się na razie wyłączam z dyskusji ponieważ nie chcę jej przytłaczać nadmiarem moich wypowiedzi ... Moje zdanie już znacie. Czekamy na wypowiedzi pozostałych PiD-ów
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 14:13   #15
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

Pałeł, jeśli nie chcesz widzieć np BigHuskiego w PiD to trzeba określić jasne zasady i dać wszystkim szanse na zaistnienie w tym dziale. Bez względu na staż i oferowany towar.
Masz pomysł jak to zrobić aby nie zaszkodzić zwykłemu Czarnuchowi dla którego im więcej firm i towaru w PiD tym lepiej? Chciałem tylko przypomnieć, że BigHusky nie złamał w żaden sposób obowiązującego regulaminu. Umieścił foty, podał cenę, był gotowy na krytykę i podjął dialog. Gdyby jako nieopłacający składki musiał zapłacić dodatkowe $$ mniejsze oczywiście niż członek AT to byłoby to w moim mniemaniu bardziej sprawiedliwe dla Was.
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 14:23   #16
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Stoję na stanowisku że paru dostawców nie utrzyma forum jeśli się weźmie pod uwagę kwoty jakie trzeba ponosić na zabezpieczenie techniczne.

Zacząłem handlować olejami na forum więc mentalnie poczuwam się do zapłaty za możliwość wystartowania tutaj. I zapłacę dodatkową składkę za to, że jestem PID....
Uważam, że na rok można zapłacić 50 PLN - na mój obecny biznes więcej nie dam rady

Swoją drogą nie zgadzam się z tym, że PID ma jakieś większe korzyści z tego forum niż inni użytkownicy - to, że są bardziej popularni (może niektórzy) nie oznacza że zarobili więcej, niż ktoś kto dzięki informacjom i radom na forum nie przepłacił np 10 tys za Afri która jest całkowicie szczepowa - może zatem i takich należałoby czochrać ?


Co do tego jak powinno być utrzymywane forum to uważam, że powinno utrzymać się ze składek - niech min, będzie 30 PLN a górnej granicy brak ...
Jednkaże aby to zrobić należy ograniczyć możliwość zakładania wątków - pisania postów - do tych działów gdzie określimy je jako afrykańska komercja
jaki będzie tego efekt:
mniej spamu, więcej szukania po forum ...
mniej jednopostowców - masz składkę możesz zamieścić ogłoszenie sprzedam nie masz składki to szukaj gdzie indziej ... moze znajdziesz.

I jeszcze jedna zasada !

BARDZO ISTOTNA - maile administracyjne należy opracować w formie jak najbardziej ludzkiej - nawet mail madeyskiego o zapisie regulaminu i reklamowaniu jest napisany tak że mnie zagotował na maxa na początku, moi koledzy którzy poleciłem forum mówią to samo ~!!!! tak się nie pisze tego rodzaju wiadomości !
Podobie zresztą mail o regulaminie dostawców - podejrzewam że gdyby był inaczej zredagowany zupełnie inny odzew by nastał.

NIKT NIE LUBI BYC TRAKTOWANY JAK DZIECKO !!!
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 14:27   #17
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Ja myślę ,że takiemu BigHusky nie należy dopierdalać z grubej rury
tylko lekko odpuśćić przez trzy miesiące ( i innym początkującym też)
Płacenie kasy na początku zraża.
Wakacje podatkowe , sprzeda -niesprzeda. Jak towar się przyjmie i znajdzie swoje miejsce to dopiero rozmawiać o podatkach.

W dostawcach należy opisać zasady.
Wakacje - 3 miesiące
Chcesz dalej ? no to 100 czy 200zł za pół czy rok
Nie chcesz - temat - dostawca usunięty
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 14:34   #18
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Ja myślę ,że takiemu BigHusky nie należy dopierdalać z grubej rury
tylko lekko odpuśćić przez trzy miesiące ( i innym początkującym też)
Płacenie kasy na początku zraża.
Wakacje podatkowe , sprzeda -niesprzeda. Jak towar się przyjmie i znajdzie swoje miejsce to dopiero rozmawiać o podatkach.

W dostawcach należy opisać zasady.
Wakacje - 3 miesiące
Chcesz dalej ? no to 100 czy 200zł za pół czy rok
Nie chcesz - temat - dostawca usunięty
Właśnie Franz, jasne zasady! A jako warunek konieczny - opłacona składka.
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 15:43   #19
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Trzeba by się zastanowić czy to Czarnuchy czerpią z Handlowców czy Handlowcy z Czarnuchów. Po zdefiniowaniu odpowiedzi będzie jasne kto powinien a kto nie powinien pomagać w utrzymywaniu forum. Co do kwot to sprawa całkowicie inna-najpierw trzeba ten problem rozwiązać. Jeśli to Czarnuchy winni sa wdzięczność ,że mogą zakupić to może powinno się kupujących opodatkować datkami na PiD (zebrania, wyjazdy rekraacyjne itp itd). Jesli to Czarnuchy maja płacic za mozliwość zakupu u Was szanowni Handlowcy , to zamykanie sie przez was na zewnętrznych dostawców uważam za niemoralne.
Jako czarnuch chcę miec mozliwość wyboru najlepszego i najtanszego towaru. Jesli zas już daje komus fory i prawie monopol na sprzedaż to oczekuje ,ze czyms sie odwdzięczy. Jeśli nie macie zamiaru sie poczuwac do jakiegokolwiek udziału we wspieraniu forum to nalezy wpuścić tu wszystkich, którzy maja cos dobre i tanie towary , nie zależnie czy sa z zewnątrz , czy maja staż czy nie. To jest w interesie ogółu Czarnuchow .

Ostatnio edytowane przez puszek : 19.02.2010 o 16:26
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 15:58   #20
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,025
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 21 godz 36 min 40 s
Domyślnie

hubercie bo będę miał prawo zrobię dokładnie to co reszta bambusów nie płace bo nie muszę

pid winien byc darmowy i tylko dla składkowiczów moze jako przyklejone tematy w sprzedam kupie jako NASI PRODUCENCi I DOSTAWCY
podkreślmy ze robimy interes ze swoim

nie chce nikomu niczego zabraniać i nikogo wyganiać
podobnie jak puntek myślę ze tylko składki

gdyby jak to puntek sugeruje info o krytyczne sytuacji wypłneło by inaczje nnie było by tego dymu ale wiecie informacja jest kluczem wiem ze narobiłem zametu ale skutrek jest dobry bo puszek sam pisał ze jest ruch w interesie

darzmy do tego żeby forum tylko utrzymało się ze składek
będzie czysto i bez kwasu

jeśli składka nie będzie obowiązkowa a ja nic na tym nie stracę ani nie zyskam za składkę to nic mnie nie motywuje żeby zapłacić bo zapłaci morze ktoś inny,
wobec czego należy "gwiazdora" wynagrodzić w jakiś sposób
postarajmy sie stworzyć zasady motywacji do płacenia składek nie odbierajmy tego jak ograniczenie ale raczej jak nagrodę dla "gwiazdora"
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Militaria w służbie enduro (temat"ukradziony"z forum dr) Babel Inne tematy 9 24.04.2013 22:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.