Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 27.10.2009, 00:57   #1
amnonim
 
amnonim's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 154
Motocykl: RD07
Przebieg: 58000
amnonim jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 19 godz 7 min 3 s
Domyślnie nowa wiązka elektryczna

Witam,
mam taki plan, żeby wykonać nową wiązkę elektryczną do motocykla. ponieważ swojego motocykla cały czas używam, chciałbym uniknąć rozbebeszania go na dłużej niż pare godzin w nocy Myślę zatem, czy nie kupić używanej wiązki, by mieć wzór. Potem może udałoby się ją sprzedać lub jakoś sensownie użyć. Zapytacie być może, dlaczego chcę nową wiązkę? Otóż wydaje mi się, że nowa w porównaniu do starej będzie o niebo sprawniejsza, mniej zaskakująca, mniej awaryjna, lepiej zabezpieczona przed warunkami atmosferycznymi... chciałbym użyć w niej hermetycznych złączek. Obecnie mam przecież kilkunastoletnie kable z kilkunastoletnią izolacją, do której ktoś gdzieniegdzie się dobierał. Być może udałoby usunąć problem min grzania się regulatora... Pomysł generalnie nie wydaje mi się głupi. Co do kupienia używanej wiązki - by wykonać własną, nową chciałbym mieć jakiś wzór. I nie chodzi mi tu o schemat elektryczny, a raczej o dość prozaiczne kwestie, jak choćby długość przewodów. Praca ta nie wydaje mi się ograniczona w czasie. Po prostu licze się z tym, że w najgorszym wypadku na przyszłą jesień przyjdzie mi wymienić wałek zdawczy. W takim układzie chiałbym możliwie maksymalnie wykorzystać fakt, że motocykl będzie rozbebeszany. Gdybym na tą okazję miał nową wiązkę, niewątpliwie bym ją podmienił. Do tego czasu chciałbym ją wykonać, przetestować "na sucho", być może cośtam poprawić. Temat wydaje mi się być dobry na zimowe wieczory

W związku w powyższym przydługim wstępem mam pare pytań:
1. Czy pomysł jest sensowny? Jeśli nie jest sensowny lub po prostu jest głupi, proszę mnie uświadomić rzeczowo argumentując.
2. Czy wykonanie takiej wiązki, jest możliwe zakładając użycie do przeróbki wiązki z innego świeżego (2008, 2009) motocykla? Gdzie należy szukać podobnej wiązki?
3. Czy ktoś próbował to już robić? Czy może wyważam uchylone drzwi?
4. Czy koszt ok 200 pln za używaną wiązkę to dużo, czy mało?
__________________
pozdrawiam, Konrad.
amnonim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32
grzałka elektryczna Dejvid Szpej turystyczny - Produkty i Porady 6 22.09.2008 10:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.