Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.01.2024, 08:46   #31
Mazurkas007
Słońce do 31.10.23
 
Mazurkas007's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2022
Miasto: Podlasie/Tajlandia
Posty: 395
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 27000
Mazurkas007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Dlatego należy się cieszyć, że mamy Cooper Discoverer M+S, opona stara jak świat, inne modele zmieniają-wymieniają a ta ciągle jest i ma się dobrze.
Mazurkas007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2024, 09:17   #32
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 866
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 godz 29 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bohun Zobacz post
A było było, zły byłem jak Anakee 2 przestali wytapiać i zrobili 3 (wcale niepodobne)
To prawda Anakee 2 na mokrym szły jak by sucho było.
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2024, 09:50   #33
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,627
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 40 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Redrobo pokazał Nexena który ma praktycznie taki sam bieżnik jak ten co miałem w kormoranie 23 lata temu. Czyli zwyczajnie zerżnęli wzór.
Wniosek że dobrych rzeczy się nie zmienia.
Ale ludzie potrzebują ciągłych nowości i nabijania w butelkę, no to producenci to robią podpierając się liczbami których nikt nie sprawdzi.
Moze nie robia od razu w butelke, tylko klienci szukaja czasem nie wiadomo czego.... czesto nie maja pojecia co ma robic opona. Zimowki do samochodu, ktory zapieprza codziennie 160 po autostradzie musza byc inne niz do autka, ktore sie uzywa jezdzac z wioski do miasta 10 km.
Dla mnie liczy sie wysokosc i rozstrzal bieznika, interesuje mnie jak najwyzsza opona, dlatego jezdze na 16 calach.... Ktos inny w takim samym aucie zapakuje felgi 18 cali i opony w ktorych nie da sie upuscic cisnienia
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2024, 13:21   #34
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał redrobo Zobacz post
Moze nie robia od razu w butelke, tylko klienci szukaja czasem nie wiadomo czego.... czesto nie maja pojecia co ma robic opona. Zimowki do samochodu, ktory zapieprza codziennie 160 po autostradzie musza byc inne niz do autka, ktore sie uzywa jezdzac z wioski do miasta 10 km.
Dla mnie liczy sie wysokosc i rozstrzal bieznika, interesuje mnie jak najwyzsza opona, dlatego jezdze na 16 calach.... Ktos inny w takim samym aucie zapakuje felgi 18 cali i opony w ktorych nie da sie upuscic cisnienia
Zimowa opona to sztuka kompromisu
czyli oprócz trakcji jeszcze liczy sie zużycie paliwa i hałas
a sama trakcja musi być podobna na suchym asfalcie i na mokrym śniegu takim świeżym i zlodzonym no i błocie po śniegowym, powina robic od zera do 2- paczek tu zbyt dużo jest tu skrajnych spraw do pogodzenia aby jedna była idealna.

ps w tym roku kupiłem łańcuchy polskiego producenta polimet-police na te chwile tylko na jedna os, pierwsze próbne nałożenie i jazda juz była jestem zadowolony.
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.01.2024, 16:55   #35
zylek
 
zylek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Helvetia (BL)
Posty: 460
Motocykl: CRF1000L, H701 E, betinka 300RE, Tryplak 765
Przebieg: 43kkm +
zylek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 8 godz 24 min 14 s
Domyślnie

Pierwszy raz w życiu kupłem całoroczne. Całe życie na zimowych, bo myślałem, że w góry, na narty, to tylko zimowe. Weryfikacja przyszła po 2 tygodniach od zakupu. Miło się zdziwiłem. Hankook vantra st w transporterze VW z 4Motion po śniegu i trochę lodzie, szły nie gorzej od zimowych opon. ABS nie miał co robić na śniegu. Byłem naprawdę zaskoczony, a warunki były naprawdę zimowe, patrz zdjęcie. Oczywiście nie odpowiada to jeździe po zasypanej drodze, na podjeździe 20%, ale po drodze gdzie w dół ślizgałem się na butach z córką, auto wyszło bez zająknięcia i zjechało bez nawet delikatnego wtrącenia ABS. Więc ten ... ja na razie rezygnuję z religii "tylko zimowe"

IMG_6224.jpg
zylek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.01.2024, 06:20   #36
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,351
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 2 min 14 s
Domyślnie

W 4x4 tak ale wjedź ciężką przednią ośką tego nie da się porównywać to dwa inne światy.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opony zimowe do nowej NAT mazurrd07 NAT - Warsztat 3 22.12.2017 17:50
Opony zimowe do Nat mazurrd07 Gadżety / wyposażenie 2 21.12.2017 16:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.