Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.02.2009, 14:22   #21
Stachu
 
Stachu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 1,000
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Stachu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Tylko uważaj na katamarany. Właśnie pod Iwano-Frankowskiem zaliczylem dzwona w kadeta, który wyjezdzajac z podporzadkowanej i zatrzymał się na środku skrzyżowania blokując całą szerokość drogi. Trasa Lwów - Iwano-Frankowsk pełna jest pozostawionych roztrzaskanych gratów. Sam w jeden dzień widziałem 3 kraksy. Nie wiem czy jest tam zawsze tak hardcorowo, czy tylko ja miałem pecha...

Poza tym Ukraina genialna. Wspaniali ludzie, piękny kraj. Polecam ostrożnym;-).
__________________
Pozdro
Stachu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.02.2009, 19:16   #22
GAMBOR
 
GAMBOR's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: KONSTANCIN
Posty: 13
Motocykl: RD07a
GAMBOR jest na dystyngowanej drodze
Online: 42 min 18 s
Domyślnie

Generalnie to absolutnie słuszny kierunek, my ruszamy już 3 raz tym razem zachaczamy o bukowinę rumuńską mołdawia i potem karpaty po stronie ukraińskiej. Nie będę się rozpisywał bo wcześniej masz już sporo informacji, niemniej jednak jedna bardzo ważna uwaga. Okolice Lwowa, Krzemieńca i dalej Kamieniec do Kołomyji to drogi szutrowe, ale szutru na nich nie zobaczysz, to mieszanka gliny i piachu. Takie drogi nawet po małym deszczu bez kostki sa nieprzejezdne, jeżdzisz jak po lodzie sterowanie motocyklem nawet bez bagażu graniczy z cudem, pacaki na bank. Porada albo kostka albo suche dni inaczej cała przyjemność z jazdy pójdzie się jee.....My byliśmy na nowych Anakach i nic nie pomagały. I jeszcze jedno staraj się unikać tz. pseudo polaków w większości to drobne cwaniaczki, nic ci nie zrobią i nie zniszcza ale zawsze jakieś 20 hrywień wysępią. Baza noclegowa z roku na rok lepiej są miejsca które naprawdę szokuja standartem. Karpaty to nie ukraina, tak jak górole u nas czyli ciekawiej i ludzie fajniejsi.
No to szerokiej drogi

Gambor
GAMBOR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2009, 07:17   #23
curik
 
curik's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: wadowice - okolice
Posty: 23
Motocykl: nie mam AT jeszcze
curik jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 min 10 s
Domyślnie

Dzięki Panowie, dzięki - cały czas śledze Wasze opinie i wskazówki. dzięki
curik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2009, 21:13   #24
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,329
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 7 min 59 s
Domyślnie

też chętnie poczytam o tamtym kierunku, bo całkiem możliwe że zostanie obrany, może pod Odessę ewentualnie kółko w kierunku Rumunni , .....
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2009, 10:12   #25
DrSpławik
tip top
 
DrSpławik's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa / Kraków
Posty: 399
Motocykl: RD07a
DrSpławik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 55 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
też chętnie poczytam o tamtym kierunku, bo całkiem możliwe że zostanie obrany, może pod Odessę ewentualnie kółko w kierunku Rumunni , .....
Dzieju kierunek dobry tylko zwrot przeciwny czyli Rumunia, Mołdawia, Ukraina. I wykreśl Odessę bo nie znam żadnej pozytywnej opini o tym mieście. A i jak ruszysz na początku czerwca to spotkasz "Jeźdźcy Ruchanu Enduro Team" czyli Gambor, Spławik i Staszek.
__________________


Ci sono mari e ci sono colline che voglio rivedere

Znam Bajrasza.
I no Bayrash ( ang )
DrSpławik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2009, 18:02   #26
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,329
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 7 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał DrSpławik Zobacz post
Dzieju kierunek dobry tylko zwrot przeciwny czyli Rumunia, Mołdawia, Ukraina. I wykreśl Odessę bo nie znam żadnej pozytywnej opini o tym mieście. A i jak ruszysz na początku czerwca to spotkasz "Jeźdźcy Ruchanu Enduro Team" czyli Gambor, Spławik i Staszek.
Na Odessę się nie upieram,absolutnie, tak tylko z grubsza myślałem.Może to jak z Nord Kapp, niby nic ciekawego a ludzie chcą zaliczyć.
A czemuż to kierunek odwrotny znaczy od Rumunni zacząć?
Co do spotkania to czemu nie, wszystko możliwe.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2009, 18:55   #27
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,328
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 12 godz 41 min 20 s
Domyślnie

Witam

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
A czemuż to kierunek odwrotny znaczy od Rumunni zacząć?
Po prostu, jak ci wszystko opadnie to i tak zaliczysz całą traskę bo w kierunku domu będziesz jechał...

Pozdr
rr
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2009, 19:24   #28
Kuba
 
Kuba's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,376
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Kuba jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 47 min 14 s
Domyślnie

coś mi się wydaje, że będzie można się spotkać na tej Ukrainie całkiem pokaźną grupą!
Kuba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2009, 19:17   #29
DrSpławik
tip top
 
DrSpławik's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa / Kraków
Posty: 399
Motocykl: RD07a
DrSpławik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 1 godz 55 min 55 s
Domyślnie

Dlaczego na poczatek Rumunia? Ależ to proste. Jak ruszysz pierwszego dnia to się napędzasz głodny jazdy i pierwszy zakręt wychodzi w okolicach Tokaju na tankowanie. A nie jest to zwykły wiraż bo na mojej mapie Europy to jazda w dół... A poważnie to na Ukrainie już kilka razy byłem a u Drakuli jeszcze nie czyli jak czasu nie styknie to będzie tylko szybki przejazd. End of off topic.
Proponuję bywalcom Ukrainy o wpisanie listy miejsc wartych odwiedzenia.
Niczym latarnia morska w Stilo lub Izydor tyłkiem zaświece przykładem i wpisuję:
kat. on:
1. Podhorce - zamek ( z drogi E40 na 9tym km za Oleskiem skrecamyw prawo na Zołoczew)
2. Ławra Poczajewska - ( droga P105 ok 20 km od Krzemieńca)

kat. off
1. podjazd pod Howerlę - ( z drogi P03 skręcamy w Kreminci na Vorochtę, Verchovyne a następnie w lewo do źródeł Prutu)
2. Kobylecka Poljana ( z drogi P03 w m. Rachiv skręcamy w kier. zach. , jazda przez połoniny do opory z opcją zjazdu do Vel. Byczkiv)
Szerokiej
p.s. o Lwowie, Krzemieńcu, Kamieńcu Podolskim czy Chocimiu nie pisze bo to jazda obowiązkowa
__________________


Ci sono mari e ci sono colline che voglio rivedere

Znam Bajrasza.
I no Bayrash ( ang )

Ostatnio edytowane przez DrSpławik : 26.02.2009 o 19:19
DrSpławik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2009, 19:19   #30
Kuba
 
Kuba's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,376
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Kuba jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 47 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał DrSpławik Zobacz post
Dlaczego na poczatek Rumunia? Ależ to proste. Jak ruszysz pierwszego dnia to się napędzasz głodny jazdy i pierwszy zakręt wychodzi w okolicach Tokaju na tankowanie. A nie jest to zwykły wiraż bo na mojej mapie Europy to jazda w dół... A poważnie to na Ukrainie już kilka razy byłem a u Drakuli jeszcze nie czyli jak czasu nie styknie to będzie tylko szybki przejazd. End of off topic.
Proponuję bywalcom Ukrainy o wpisanie listy miejsc wartych odwiedzenia.
Niczym latarnia morska w Stilo lub Izydor tyłkiem zaświece przykładem i wpisuję:
kat. on:
1. Podhorce - zamek ( z drogi E40 na 9tym km za Oleskiem skrecamyw prawo na Zołoczew)
2. Ławra Poczajewska - ( droga P105 ok 20 km od Krzemieńca)

kat. off
1. podjazd pod Howerlę - ( z drogi P03 skręcamy w Kreminci na Vorochtę, Verchovyne a następnie w lewo do źródeł Prutu)
2. Kobylecka Poljana ( z drogi P03 w m. Rachiv skręcamy w kier. zach. , jazda przez połoniny do opory z opcją zjazdu do Vel. Byczkiv)
Szerokiej
p.s. o Lwowie, Krzemieńcu, Kamieńcu Podloskim czy Chocimiu nie pisze bo to jazda obowiązkowa

nie, nie! Piszcie o tym co obowiązkowe i o tym gdzie byliście dodatkowo. OFF i ON road!
Kuba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Na Ukrainę z ... psem. Neno Kwestie różne, ale podróżne. 20 11.02.2014 11:40
Na Ukrainę? Złoczów/Lwów lub podepnę się pod inny wyjazd jackhammer Umawianie i propozycje wyjazdów 4 04.10.2013 10:36
Z Krakowa do Gdańska to panie najszybciej bedzie jakoś przez Ukrainę. czosnek Trochę dalej 17 04.08.2013 19:30
wjazd na Ukraine nie swoją furą Baal Inne tematy 6 07.08.2008 22:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:54.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.