Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.07.2017, 23:32   #621
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał voxan69 Zobacz post
Jak jechałeś za EXC na takich równinach jak na zdjęciach to się nie dziwię, że jakoś za nim się trzymałeś - zapraszam do mnie w góry - na pierwszym podjeździe pod moim domem zostaniesz na dole albo utopisz się w błocie - tylko u nas jest takie masełko - zapraszam. Jeździłem XCh, w super stanie i nowych gumach, żeby nie było.
Jeździłem na Podlasiu a tam raczej łatwo nie jest Widzę, że potraktowałeś jako ujmę/obelgę/wyzwanie mój wpis

Potraktuj to jak fantastykę w takim razie - może nie będziesz czuł się dotknięty A na poważnie - wyzwań tego typu z założenia nie przyjmuję i od razu możemy uznać, że: zostałem na dole/utopiłem się itp. a Ty jesteś lepszym Riderem ode mnie U mnie w wątku to takie bajania - nie traktuj tego na poważnie


EDIT: Chodziło mi kolego o pokazanie tego, co dla EXC jest nie do osiągnięcia - tak samo jak dla AT czy LC8 (mówię o szarych użytkownikach a nie o mistrzach) czyli o wszechstronności. X jest lekki, ma fajne zawieszenia a przy tym interwały serwisowe deklasujące EXC czy tego typu motocykle jeszcze przed startem. Oczywiście "liście" zawsze w pewnych warunkach zostawią duala - tak samo jak dual liścia.

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 29.07.2017 o 23:50
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2017, 10:40   #622
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 32 min 42 s
Domyślnie

Kolego ja nie jestem żadnym mistrzem i też ciężko mnie urazić byle pierdołą, ale porównywanie exc do xch jest śmieszne bo to dwa różne światy, w drugą stronę tak samo mógłbyś porównać xch z at, zapraszam w Bieszczady, bez urazy

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2017, 11:05   #623
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał voxan69 Zobacz post
Kolego ja nie jestem żadnym mistrzem i też ciężko mnie urazić byle pierdołą, ale porównywanie exc do xch jest śmieszne bo to dwa różne światy, w drugą stronę tak samo mógłbyś porównać xch z at, zapraszam w Bieszczady, bez urazy

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka
Gdzie Ty widzisz porównanie do EXC? Napisałem, że nadążałem za EXC, pokazując o co chodzi w świecie duala ale widzę, że masz z tym problem.

Pokazując te dwie skrajności SUBIEKTYWNIE opisałem swoje spostrzeżenia. Ze mnie jest pizda nie rider ale np. taki Dakarowy na XCH mógłby zawstydzić niejednego "miszcza" na EXC I mogę tylko jeszcze raz napisać - w pewnych warunkach "liść" duala pokona, głównie wagą - ale tych "okoliczności" jest dużo mniej niż pola, w których z dualami typu XCh przegra. Piszę o tym jako człowiek, który nie może mieć i liścia i Dzika w garażu ale też jako człowiek, który świadomie zdecydował się na kompromis czyli motocykl dualowy. Według mnie X jest w klasie DUALI na szczycie listy. Mam doświadczenie z ciężkimi motocyklami i wczoraj, jak po dłuższym czasie dosiadłem Dzika to pierwsze co mi się rzuciło w oczy to właśnie waga. Był to zwykły ADV i zawieszeniowo wcale jakoś różnicy nie widzę. Silnik - liniowość w wyprawówkach enduro jest lepsza a tu przewagę ma X.
Poza tym każdy ma prawo do subiektywnego opowiadania o swoich spostrzeżeniach...czy nie ma?

Dziękuję za zaproszenie ale w Bieszczady jeżdżę bez takowych

Zdrowia
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2017, 13:28   #624
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Na szczycie listy z dual enduro postawilbym na huske
Te 610ie.
Pomijając nadwagę , x ma źle zestopniowana skrzynie biegów
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2017, 13:32   #625
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 35 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Na szczycie listy z dual enduro postawilbym na huske
Te 610ie.
Czemu? Pytam z ciekawości bo TE 610ie to dosyć rzadki motór i (ja) mało o nim wiem...
Franz - jak Ci się chce napisz czemu
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2017, 13:32   #626
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 32 min 42 s
Domyślnie

Kolego mirkosławski oczywiście, że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii tylko nie dorabiajmy legendy do Xch bo jest wiele lepszych duali od niego
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2017, 13:40   #627
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

6 biegów dobrze zestopniowana skrzyni.
Elastyczny , wytrzymały silnik
Dobre zawieszenie
Mniejsze wibracje niż challenge
Dużo informacji na amerykańskich i australijskich forach gdzie ma b.dobre opinie
Była to największa konkurencja dla ktm
I niestety huska została przez ktm przejęta
W tym rzecz że nie ma wiele udanych duali
W każdym z reguły czegoś brakuje
W xr 650 L przeszkadzają mi wibracje na dłuższych
przelotach. Silnik dr 650 se wygrywa kulturą pracy
Ale honda ma znów dobry zawiech i zawsze jest coś...
Mirkoslawski - strasznie się zacietrzewiasz... Więcej luzu
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 30.07.2017 o 13:59
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2017, 14:03   #628
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Dlatego Honda bardziej offowa a Dr jednak zdecydowanie bardziej uniwersalny mi się zdaje. Ostatnio pyknąłem 1500 km DRką na Kaszuby tam latanie i back do Kielc bez zmęczenia. Mógłby być tylko ciut wyższy i byłoby super ale i tak jestem z niego mega zadowolony. W terenie zamieniłem się z kumplem na 1190 i banan mu z gęby nie schodził mimo że dużo mniej mocy niż w kacie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2017, 14:04   #629
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 941
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 20 godz 8 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał voxan69 Zobacz post
Kolego mirkosławski oczywiście, że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii tylko nie dorabiajmy legendy do Xch bo jest wiele lepszych duali od niego


Każdy chwali co ma lub chciałby mieć. Trzeba to uszanować i nie ma co się spinać choć można się niezgadzać.

Nie pamiętam, w którym temacie przeczytałem, że LC8 nie jest wyznacznikiem niczego i jest dużo lepszych motocykli w tym segmencie. B chciałem zapytać autora o wskazanie przykładów bo, przyznane szczerze, w tym segmencie dla mnie ten motocykl nie ma konkurencji - jest LC8, długo nic i potem ciepłe kluchy. I, gwoli jasności, kierowała mną szczera ciekawość któreż to motocykle są aż tak dobre, że Dzik odpada (nie jestem w stanie na szybko wskazać motocykla ze zbliżonym rozkładem masy, charakterystyką pracy silnika czy odpowiednim zawiasem). No ale wiadomo: wywołanie do tablicy, rzekome podważanie forumowego autorytetu itp wywołałyby kolejny opad gówna zamiast merytorycznych argumentów.

Apeluję: skupiajmy się na dyskusji, miejmy wzgląd na formę co by jakaś wiedzę zyskać.

A propos: latałem EXC, usiadłem na 2 km na XCh i latam LC8. Porównywanie tych motocykli to jak zestawianie stroju Borata ze smokingiem. I w tym i w tym idzie popływać, i w tym i w tym pójdziesz do ślubu tylko pytanie: po ch*j?
Pewien margines jest i na wszystkich trzech można robić pewne rzeczy ale nie wciskajmy sobie na wzajem rzeczy, które wiemy wszyscy na starcie.

Czuwaj.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2017, 14:19   #630
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Dlatego Honda bardziej offowa a Dr jednak zdecydowanie bardziej uniwersalny mi się zdaje. Ostatnio pyknąłem 1500 km DRką na Kaszuby tam latanie i back do Kielc bez zmęczenia. Mógłby być tylko ciut wyższy i byłoby super ale i tak jestem z niego mega zadowolony. W terenie zamieniłem się z kumplem na 1190 i banan mu z gęby nie schodził mimo że dużo mniej mocy niż w kacie.
Mnie uratowała wyższa kanapa od mistrza Dzonego. Od razu lepsza pozycja.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Projekt Challenge myku Inne - dyskusja ogólna 273 11.06.2020 16:16
BMW GS Motocykl Challenge Nowa Dęba 29-30.08.09 Mrwa22 Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.08.2009 08:51
12-14 września - Bytom - BMW GS Motocykl Challenge ramires Imprezy forum AT i zloty ogólne 26 21.09.2008 08:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.