Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Zobacz wyniki ankiety: Czy regulamin jest sprawiedliwy
Tak 10 23.26%
Nie 12 27.91%
Potrzebna korekta 21 48.84%
Głosujących: 43. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.02.2010, 10:13   #41
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,050
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 4 dni 13 godz 20 min 42 s
Domyślnie

<style></style>ech...
najpierw to sobie mocno westchnę...
Na pewno idziemy droga która wybraliśmy Czy na pewno wasza wizja forum pokrywa się z moja ? Dlaczego założyciele forum i osoby które tworzyły jego podwaliny są coraz bardziej oburzone tym co się dzieje

Mi się zawsze wydawało ze te forum nie było forum internetowym tylko narzędziem do komunikacji miedzy kolegami ( to właśnie ta esencja, sól tej ziemi sprawia magie tego miejsca ) teraz należało by sobie zadać pytanie czy chcemy aby forum wybrało użytkowników wirtualnych czy tych z krwi i kości.

Kiedyś adagiio rozmawialiśmy jak wygląda sprawa nowych użytkowników na forum włoskim może powinniśmy stosować podobna metodę

jakiś czas temu założyłem ankietę "jaki czas czytałeś forum przed pierwszym postem" i okazuje się ze są to podobne cyferki jak z tej ankiety o składkach czyli krótko mówiąc mamy na forum pasożyty ( tylko brać i korzystać z wiedzy tu zawartej )
doskonały przykład to zakończenie sezonu czy otwarcie robione na siłę


wniosek nasuwa mi się jeszcze jeden forum jest skarbnica wiedzy a za korzystanie z skarbnicy trzeba płaci nie może być TAK żeby forum utrzymywali tylko ludzie z kręgu założycielskiego oraz ludzi potocznie zwanymi stara gwardia
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2010, 10:17   #42
randal 76
 
randal 76's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1,015
Motocykl: nie mam AT jeszcze
randal 76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 10 godz 4 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
by decyzje na forum były znowu demokracyjne i podejmowane przez Sambora i Podosa

1.sory rambo 2 osoby to nie jest demokracja
2.temat ucieka wam z pod kontroli rozmowa dotyczy regulaminu ja w tytule
do wszystkich panów apeluję jeśli coś wam leży na sercu typu składki , haracze itp. jeśli macie jaja postawcie sobie osobny temat !!!!!

Proszę w tym temacie pisać tylko na temat regulaminu !!!!

Randal, zaproponuj swoja wizje regulaminu. Zapewniam Cie , że jeśli będzie on spełniał założenia dla których GTW zaproponowała swój-czyli zebranie pieniędzy na serwer, oraz zgodzą się z nim płacący haracz(dla fanów UC -wolne datki) to jedynie chwile zajmie nam wprowadzenie go w życie. Rozumiem ,ze masz swoja wizje jeśli nie zgadzasz sie z ta zaproponowana przez A i M . Podziel się nia z nami...

Ostatnio edytowane przez puszek : 16.02.2010 o 15:19
randal 76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2010, 10:28   #43
mirek
XII.2004
 
mirek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Łódź
Posty: 605
Motocykl: CRF 1000 L2
mirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 17 godz 28 min 26 s
Domyślnie

Pozwolę sobie wlać mały kubełek zimnej wody do dyskusji nad regulaminem.

Opłaty, składki, prowizje może pobierać zarejestrowany podmiot prowadzący działalność gospodarczą, a w obecnym stanie rzeczy podmiotu brak.
Ciekawe co na to fiskus i nie tylko?

Myślę, że to powinien być punkt wyjścia do dyskusji i zmian, chyba ze komuś chcemy zafundować kłopoty.
__________________
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez mirek : 16.02.2010 o 18:16
mirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2010, 10:52   #44
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
wniosek nasuwa mi się jeszcze jeden forum jest skarbnica wiedzy a za korzystanie z skarbnicy trzeba płaci nie może być TAK żeby forum utrzymywali tylko ludzie z kręgu założycielskiego oraz ludzi potocznie zwanymi stara gwardia
Pałeł, mocno kłóci się to z podstawowym założeniem mówiącym, że forum jest ogólnodostępne i darmowe. Więc jeśli ma być dla wszystkich, za darmo i bez reklam to z czego ma się utrzymywać Wirtualka na której stoi w tej chwili już nie wyrabia. Nie wyrabia właśnie dlatego, że forum jest za darmo i dla wszystkich. Nikt nie bierze ani złotówki za robotę administracyjną, której jest coraz więcej. Cała kasa jaką udaje się zebrać - dla przypomnienia w 2009r wpłaciło 105 osób - idzie na utrzymanie forum. Jakiś czas temu powstał bank części, który miał przynosić dochód dla forum (w 2009r przyniósł 190zł) , jak z nim będzie czas pokaże.
Na dzień dzisiejszy mamy dwie opcje. Nie robimy nic i patrzymy jak forum umiera lub próbujemy podnieść ściągalność składek i pozyskać dodatkowe środki od osób, które zarabiają dzięki forum. Dobrowolność, procent z zysku nie sprawdziły się. Stąd abonament.
Dodatkowe środki nie są potrzebne na nowy stetoskop dla Dr Madeyskiego lecz na dedykowany serwer - bez niego się już dłużej nie da. Tak to wygląda Panowie. Brutalna prawda jest taka, że jeśli dalej ma być dla wszystkich i za darmo to potrzebna jest kasa. I to nie żadne doraźne akcje na hura typu zmobilizujemy się i w tym roku zbierzemy.


Sorry Randal, że zaśmiecam ale musiałem
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2010, 15:21   #45
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 33 min 49 s
Domyślnie

[QUOTE=randal 76;100705]1.sory rambo 2 osoby to nie jest demokracja
2.temat ucieka wam z pod kontroli rozmowa dotyczy regulaminu ja w tytule
do wszystkich panów apeluję jeśli coś wam leży na sercu typu składki , haracze itp. jeśli macie jaja postawcie sobie osobny temat !!!!!

Proszę w tym temacie pisać tylko na temat regulaminu !!!!

/QUOTE]

Randal, zaproponuj swoja wizje regulaminu. Zapewniam Cie , że jeśli będzie on spełniał założenia dla których GTW zaproponowała swój-czyli zebranie pieniędzy na serwer, oraz zgodzą się z nim płacący haracz(dla fanów US -wolne datki) to jedynie chwile zajmie nam wprowadzenie go w życie. Rozumiem ,ze masz swoja wizje jeśli nie zgadzasz sie z ta zaproponowana przez A i M . Podziel się nia z nami...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2010, 22:46   #46
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirek Zobacz post
Pozwolę sobie wlać mały kubełek zimnej wody do dyskusji nad regulaminem.

Opłaty, składki, prowizje może pobierać zarejestrowany podmiot prowadzący działalność gospodarczą, a w obecnym stanie rzeczy podmiotu brak.
Ciekawe co na to fiskus i nie tylko?

Myślę, że to powinien być punkt wyjścia do dyskusji i zmian, chyba ze komuś chcemy zafundować kłopoty.
To jest niestety racja - bo wystarczy ze wkurzysz jednego reklamodawce - i nas podpierdoli.
Co innego wolne datki - jak składki, co innego wolne datki od dostawcow - a co innego "wymuszone" regulaminem opłaty. To juz trochę stapanie po kruchym lodzie - a przy tej skali (ciagle rosnacej) to naprawe sie robi słaby temat. Ta dyskusja nie powinna miec miejsca na otwartym forum i dal dobra wszyskich powinna zostać przynajmniej w czesci zmoderowana - i przesunieta do wlasiwego działu (finansowego)

Chcialbym zwrocic uwagę za nasi najwieksi Producenci i Dostawcy z ktorych istnienie bez watpienia sie cieszymy, nie biorą udziału w tej dyskusji - Zatem zapewne opluwane GTW tą wersje z nimi uzgodniło. Wiec troche nie rozumiem niektorych pieniacych sie adwokatów. Nie bede rozwijal tego - bo to ma być dyskusja o regulaminie.

Do wypowiedzi Rambo ustosunkuje sie wiec w osobnym watku. NA razie napisalem ją sobie w Wordzie. Jak przezyje drugie czytanie to wstawię.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2010, 22:48   #47
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,946
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 45 min 22 s
Domyślnie

Uważam za skandaliczne angażowanie fikcyjnej postaci o nazwie dr. madejski do egzekwowania składek , argumentami firmy windykacyjnej , osoba która wymyśliła to narzędzie powinna się wstydzić !!! Aby ludzie dobrowolnie przeznaczali datki na utrzymanie serwera , co za tym idzie uczestnictwa w forum , muszą poczuć się częścią tej społeczności . Jeśli miałbym taką władzę jak wy ponowie decyzyjni , zmusił bym wszystkich nowych do przeczytania całego forum i dopiero wówczas pozwolił im pisać , wyłącznie w wyznaczonych tematach gdzie mogą strzępić jęzor , bo w większości nic tutaj nie wnoszą , wiec nie ma sensu wysilać się dla takich ludzi i siedzieć po nocach !<O</O
Z tej ogromnej ilości anonimów , powstały wyłącznie wyższe koszty utrzymania forum , na które brakuje kasy , a anonimy , mają to głęboko w dupie . Żaden regulamin nie przyniesie efektów , jeśli inicjatywa nie wyjdzie od nas samych . Przede wszystkim , trzeba zadać sobie jedno dość ważne pytanie , czy następne etapy rozwoju tego forum , będą miały solidną podstawę finansową , może lepiej ograniczyć opcje i ilość użytkowników . <O</O
<O</O
Żadnej komercji !!! To jest nasze hobby , a nie miejsce do zarabiania kasy , każdy wie gdzie pójść , żeby coś sobie kupić . Pozostawić wyłącznie osoby produkujące własne patenty jak , centralne stopki , kufry , oliwiarki , bagażniki itp. Reszta powinna wynieść się z interesami na aledrogo , ebeje i co tam chce , bo zawsze będzie to powód do niepotrzebnej dyskusji . Jak by nie było forum , to umarli by z głodu ? <O</O
<O</O
Istnieją fora w których nowi użytkownicy , nie dostają od razu pakietu na talerzu , tylko powoli , otwiera nowe opcje i pozwala na wypowiadanie się w ciekawszych tematach , a niektórym , po prostu mówi dziękuję . <O</O
<O</O
Myślę że podstawowym problemem tu u nas , jest zagubienie koncepcji bycia Czarnuchem , która została pomieszana z posiadaczem motocykla Africa Twin i to w wielkim stopniu powoduje , nie potrzebne napięcia . <O</O
<O</O
Kultywowanie mitu Africa Twin powinno odbywać się w koleżeńskiej atmosferze , a w takich miejscach nie są potrzebni stróże porządku i zarządcy ! Życzę wszystkim , którym zależy na funkcjonowaniu tego forum , żebyśmy za rok mogli jeszcze tu pisać .
<O</O<O</O
Tyle w tym temacie z mojej strony .<O</O
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2010, 23:09   #48
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 3 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał podos Zobacz post
. Ta dyskusja nie powinna miec miejsca na otwartym forum i dal dobra wszyskich powinna zostać przynajmniej w czesci zmoderowana - i przesunieta do wlasiwego działu (finansowego)
wyjęte z mej szczęki - dziwnie wygląda ta dyskusja czytana BEZ LOGOWANIA się nie mówiąc, że powinna być W FINANSACH (patrz wypowiedź Podosa).

PS

Po opłacie powinien pojawiać się "WARSZTAT" i po sprawie
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2010, 23:53   #49
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 32 min 24 s
Domyślnie

Randal, nie sposob pisac tu tylko na temat regulaminu po tym co napisal tu Rambo.
Ale zacznijmy od regulaminu, ktory jest moim zdaniem niesprawiedliwy. Bezposrednim skutkiem jego wdrozenia bedzie przerzucenie kosztow na kupujacego czyli na przecietnego Afrykańczyka. Sto zlotych to moze i nie duzo, ale jak ktos produkuje na potrzeby forumowiczów produkt na ktorym zarabia 400 zl to zabranie mu tej stówy będzie troche rabunkowa działalnościa. Moim zdaniem nie tedy droga. Nie moze byc tak, ze Franek ktory na sprzedazy 5 motorkow zarobi troche wiecej niż Wasil na produkcji stopki ma placic tyle samo. Zamiast ryczaltu pozostaje wiec podatek od obrotu/dochodu. Ale czy na pewno nam to jest potrzebne?

Wiem ze pieniadze potrafia rozpieprzyc to forum. Nie jestesmy bowiem lepsi od innych, to ze jezdzimy takim a nie innym motocyklem nie czyni nas wyjatkowymi.

Potrzebne jest jednak przynajmniej kasa na utrzymanie forum. Wymagania techniczne rosna i nie mozna tego nie zauwazac. Dlatego niezbedny jest upgrade silnika i dedykowany serwer. Kolegów którzy się wypowiadają w sprawach technicznych dotyczących forum proszę o zastanowienie się czy rzeczywiście maja wiedzę, by w tej sprawie zabrać głos. Serwer wirtualny jest w naszej sytuacji wysoce polecany. Nie niezbędny, bo wciąż działamy, ale jeśli chcemy się rozwijać to baza będzie coraz bardziej obciążona i nasz dostęp do treści stanie się coraz bardziej utrudniony.

Potrzebujemy około 5000 zł rocznie na utrzymanie tego co stanowi ważną część życia wielu z nas. To stosunkowo niewiele i jestem zdania, że należy zrobić wszystko, by to wpływy z DOBROWOLNYCH składek decydowały o budżecie forum. Jestem jednak przeciwny gwiazdkom, naklejkom na motocykle i innym zewnetrznym objawom, które pozwalają kogoś zidentyfikować jako osobę płacącą lub niepłacącą składki. Naprawdę nie znamy sytuacji każdego z nas i nie znamy motywów dla których ktoś nie zapłacił 10 czy 30 zł rocznie na konto forumowe. Nie idzcie tą drogą
Ideą naszą było, by ludzie płacący otrzymywali coś więcej niż pozostali, zarejestrowani członkowie. Myśleliśmy z Podosem o jakiejś dodatkowej funkcjonalności, o poczcie w afrykanskiej domenie, moze o prawie do udziału w ankietach dotyczących kierunków rozwoju forum, które byłyby w jakiś sposób obligujące dla osób podejmujących decyzje.
Z biegiem czasu uważam jednak, że pewne rzeczy powinny przestać być widoczne dla osób, które nie współfinansują forum. Może po 3 miesiącach należy wysłać im maila, a po kolejnym odciąć widzialność działu warsztatowego? A może osoby z niezapłaconymi składkami nie powinny mieć prawa uczestnictwa w zlotach? To są jednak działania restrykcyjne. Stawiałbym mimo wszystko przed Administratorami i Moderatorami zadanie stworzenia mechanizmów stymulujących ludzi pozytywnie.
Reklam banerowych na forum wprowadzać nie należy. Ich wprowadzenie będzie koncem ducha non-profit.

Teraz troche o dodatkowych motywach, które skłoniły mnie osobiście do ograniczenia swej działalności na forum (obok decydującego braku czasu): Zadne tak duże forum nie ma prawa być demokratycznie zarządzane. Marcin z zakopanego dał kiedyś ładny przykład na populizm: gdyby zrobić w Polsce referendum czy należy ograniczyć maksymalną marżę sklepow do 10 procent to niewątpliwie na tak zadane pytanie odpowiedź padłaby TAK. I zbankrutowalby co drugi sklep. Gdyby Polakow zapytac w referendum czy są za karą śmierci to 80 procent powiedziałoby TAK. Ale takich pytań w referendum się nie zadaje. Zdawanie się na głos większości jest totalną bzdurą, która poprowadzi nas na manowce. Od tego jednak są osoby, które podejmują decyzję w państwie czy na forum, by głupich pytań w referendach nie zadawać, by zachowywać się politycznie. By nie jątrzyć, a MODEROWAĆ. Zachowywać się politycznie to w naszym przypadku rządzić tak, by inni nie czuli się rządzeni.
Wygląda na to Rambo i Adaggio chcieliby zostać zakopani w Luwrze jako wzorce Czarnucha forumowicza. Roszczenie sobie przez kogokolwiek pretencji, że jest bardziej czarny od innych jest śmieszne. Nie jesteście ani lepsi ani gorsi od tych ktorzy Afrykę kupili przed dwoma laty. Ani przebieg, ani staż na forum nie decyduje o tym co kto ma pod kaskiem.
Z jednej więc strony pewna hm... rzutkość i nadwrażliwość nowych administratorów (ktorych prywatnie bardzo lubie i cenię), a z drugiej wypowiedzi takich Afrykańczyków jak Rambo i Adaggio (ktorych prywatnie bardzo lubie i cenię) skłania mnie do trzymania się z boku Waszego Afrykańczycy towarzystwa.
Forum schodzi na psy nie dlatego, że brak tu wiedzy, chęci do działania. Forum schodzi na psy ponieważ przestajemy być dla siebie przyjaciółmi. Bo potrafimy napisać na tym forum słowa, które ranią innych. Nie tylko potrafimy, część z nas wydaje się tu wręcz pisać pod publiczkę, trwa jakiś popaprany wyścig kto komu bardziej przypier...
Forum chamieje, bo coraz nas więcej. I statystycznie chamów również przybywa. Chodzi jednak o to by chamów hamować. Najpierw jednak godnością osobistą a później dopiero siłą.
Tak więc zgadzam się z Adaggio że umiera DUCH forum. Ale myślę, że wielu z nas ma w tym udział. Ja też.

PS Widnieję jako niepłacący składki. Faktycznie nie zaplacilem. Ale na moja prosbe Mateo mi mniej zrefundował za serwer. Bylo nas więc 106.
PS2 Post Rambo faktycznie wymaga zastanowienia się. Napisalem mu cos na , ale nie wyslalem. Podobnie jak Podos zobacze czy sie to jutro obroni...

Ostatnio edytowane przez sambor1965 : 16.02.2010 o 23:58
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 08:34   #50
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Forum chamieje, bo coraz nas więcej. I statystycznie chamów również przybywa. Chodzi jednak o to by chamów hamować. Najpierw jednak godnością osobistą a później dopiero siłą
Moj post by sie nie obronił. Dzieki, że wkroczyleś na czas.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.