Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Polska

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.05.2013, 11:58   #51
ltd454
 
ltd454's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Białystok
Posty: 661
Motocykl: RD03
Przebieg: 116.000
ltd454 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 11 godz 40 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wasilczuk Zobacz post
Natomiast chętnie złożyłbym kwiaty na grobie Danuty Siedzikównej Inki.
ltd454 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2013, 23:39   #52
pawelsitek
 
pawelsitek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
pawelsitek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 25 min 27 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ltd454 Zobacz post
A z drugiej strony mamy takie coś:



... siedzieć ciepło i bezpiecznie na dupie, żyć i żreć...

Oni nie siedzieli ciepło i bezpiecznie, nie żarli, życie też tracili.
Ale z honorem!
pawelsitek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2013, 01:03   #53
barwin.GD
 
barwin.GD's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Gdańsk
Posty: 49
Motocykl: KTM 950 ADV
barwin.GD jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 5 godz 53 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pawelsitek Zobacz post
Hmmm, wiesz.. oczywiście oddziały partyzanckie miały na koncie jakieś złe czyny, pomyłki... żołnierze Orlika mieli kropnąć sołtysa za współpracę z UB, a że go nie było w domu to kropnęli dwóch młodych synów.

A kto wie za co Maria Głaszuk dostała... znasz może powód dlaczego ją załatwili? Oddziały AK raczej "za darmo" do ludzi nie strzelali... nie spotkałem się jeszcze z zabiciem "dla jaj".

A co do rabowania - czasem nie mieli wyjscia, musieli przeżyć. Często napadali na gorzelnie, bo tam były pieniądze i boski eliksir. To była wojna...
Witam
Czytam ten temat i powoli sobie analizuję. Miałem taką fajną przyjemność w życiu i mam nadal że moi dziadkowie żyją i bardzo dużo historii (dziadek pochodzi z Kielc a babcia z Bobowej koło Nowego Targu) mogli mi opowiedzieć z własnego doświadczenia. Chciał bym tylko powiedzieć iż widzę straszną stronniczość i gloryfikację w wypowiedziach osób podczas tego wątku w osądzie naszych powstańców. Nie chcę ba a nawet nie śmiem ujmować Ich czynom i jestem od tego bardzo daleki. Jednak moim bardzo skromnym zdaniem uważam że wojna kieruje się własnymi prawami i ciężko jest podczas pokoju kilkadziesiąt lat wstecz oceniać ludzi za ich czyny.To już zrobiły wszelkie trybunały powołane po wojnie nawet z wymierzaniem kary. W naszej głowie powinna pozostać pamięć o Naszych BOHATERACH a w sercach duma z tego kim jesteśmy. Uważam że celem tej wyprawy (chociaż są to tylko moje domysły) było pokazanie Naszej historii i miejsc z nią związanych oraz poruszenie Naszych wartości patriotycznych o których w dzisiejszych czasach jest tak łatwo zapomnieć.
Dla tego super się czyta o wspomnieniach i dzieleniu się historią. Ale dajmy spokój z ocenianiem (to historia i historycy już uczynili).

Pzdr
barwin
barwin.GD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.06.2013, 01:14   #54
barwin.GD
 
barwin.GD's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Gdańsk
Posty: 49
Motocykl: KTM 950 ADV
barwin.GD jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 5 godz 53 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ltd454 Zobacz post
Celowo podałem źródło żeby zainteresowani mogli to sprawdzić. To i jeszcze więcej. Pisząc że to była wojna co masz na myśli ? Z tego co się orientuję to skończyła się w '45 a nie '47, chociaż czytając takie wątki mam wrażenie, że niektórzy jeszcze są na tej wojnie. Wiedziałem, że taki wpis nie przejdzie bez echa, ale daleki jestem od zabierania jakichkolwiek zasług naszym bohaterom, czy ich osądzania. Z drugiej strony nie lubię też, jak się "bohaterów" gloryfikuję i stara zamazać, albo spłycić ich złe czyny. Na co dzień spotykam się z wieloma tego typu dyskusjami w internecie, ale nigdy się w nie nie mieszam, bo szkoda mi nerwów, a tym razem postanowiłem coś napisać. Co do tego że ludzie podziemia nie strzelali dla jaj to ja się zgadam, ale to, że strzelali do cywilów ze względu na ich wyznanie, czy narodowość to niestety fakt, a o tym się milczy i osoby, które próbują o tym mówić od razu są atakowane i traktowane jak wrogowie narodu. Żeby było jasne, to zgadzam się z tym, że AK i inni walczyli o wolną Polskę i wiele im zawdzięczamy, ale nie pozwólmy żeby historia pamiętała tylko te dobre czyny, a pomijała te złe. A żeby nie było, że ja nie patriota czy inny agent, mason, czy biznesmen, to ostatnio jak mi Litwini na zlocie powiedział że "jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi, co Litwini nie dobili to cholera zdusi" to też trochę z nimi porozmawiał, że oni myślenie to mają jakieś zwichrowane. I jeden musiał uciekać bo skończyły się argumenta.

Moje poparcie w 100 %
czyli jest nas dwóch

Pozdrawiam z Wolnego Miasta Gdańsk
Barwin
barwin.GD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
MIEJSCA PRZYJAZNE MOTOCYKLISTOM czyli GDZIE trafić na dobry nocleg, michę, itp... (oraz ostrzeżenia przed "miną") motoMAUROxrv Kwestie różne, ale podróżne. 51 19.04.2017 14:39
DR 350 - następna krew... voytas Lejdis 9 30.03.2014 20:57
krew i szpik lena Lejdis 4 20.03.2013 14:32
potrzebna krew 0Rh+ Faraon Pomagamy - za free 10 08.01.2013 13:03
krew potrzebna puntek Inne tematy 0 04.08.2011 14:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.