Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.10.2014, 19:59   #11
oleś
 
oleś's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Siedlce
Posty: 67
Motocykl: TE 630
oleś jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 8 godz 27 min 37 s
Domyślnie

Prawie mnie przekonales !!! Twojej jeszcze dlugo dlugo nic nie bedzie . do zobaczenia w weekend juz na troche poganiamy zajace
oleś jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2014, 20:15   #12
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
oleś - Nie ma wstydu Panowie. Zająłem się składaniem, nie wiedząc do końca jak było sprzęgło złożone oryginalnie. Wydawało mi się, że wszystko było OK, niestety nie miałem pojęcia, że położenie tarczy, w która wkręcamy później 5 śrubek ma znaczenie. Na oko wyglądało, że nie. I tutaj był mój błąd. Mam nadzieję, że ten post pomorze kolejnym nowicjuszom, którzy będą mieli to w rękach po raz pierwszy.

Wielkie dzięki dla Lucky Luka za pomoc w ogarnięciu tematu
Hej Kolezko to opisz bardziej czytelnie co konkretnie zrobiles nie tak.
No wiesz, w taki sposob to opisz, by juz ludzie nie zrobili podobnego bledu.
No to dajesz, czekamy
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2014, 13:09   #13
oleś
 
oleś's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Siedlce
Posty: 67
Motocykl: TE 630
oleś jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 8 godz 27 min 37 s
Domyślnie

zipo sory, że musiałeś tyle czekać. Już DAJE

Najprościej to wytłumaczyć posługując się rysunkiem. Wracając do problemu. Po złożeniu sprzęgła wydawało mi się, że wszystko znajduję się na swoim miejscu. Niestety po założeniu dekla i podpięciu linki klamka sprzęgła była kompletnie luźna - nie było żadnego oporu = sprzęgło nie pracowało. Problem polegał na tym, że właściwe spasowanie elementów 11 i 6 jest bardzo istotne. Po kilku próbach obracania el. 11 okazuje się, że w pewnym momencie różnica spasowania jest inna. Element ten wsuwa się głębiej o około 3mm. Tutaj cały pies pogrzebany.

Zipo jeżeli taki opis jest dla Ciebie nadal niezrozumiały pisz pw, rozbiorę raz jeszcze i nakręcę specjalnie filmik piona Koleżko
Załączone Grafiki
Typ pliku: png asa.png (111.1 KB, 11 wyświetleń)
oleś jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.10.2014, 14:22   #14
zipo
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Now is fully clear out.
Takiego opisu problemu oczekiwalem/smy.

Dzieki dzieki dzieki pifko pifko.

pozdrawia zipo przyjaciel zwierzat
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Twarda klamka sprzęgła RD03 ( sprzęgło ) sloneczny Silnik, sprzęgło, skrzynia 18 18.03.2013 19:29
Kto to na zdjeciu znalezionym w necie? kuntakinte Inne tematy 6 17.11.2012 09:15
sztywny lancuch po zdjeciu kola JackHarrer Rama, zawieszenia, napęd 61 08.07.2009 10:59
Kto ma luźną kasę? 7Greg Inne tematy 21 11.03.2009 08:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.