Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.04.2010, 10:18   #1
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie Taki krzak...

Bywajac w kraju srodka zwrocilem uwage na krzakowe sprzety, ktore sa w coraz lepszej jakosci. Abstrahujac od problemu Turfelli zapytuje czy byliby chetni na takowy wynalazek? Wedlug was jaka cena bylaby akcpetowalna za te pseudo yamahe czy crf?
Bede musial sprowadzic kilka tych sprzetow dla znajomka.


Engine
Type 249.4cc single-cylinder,4-stroke,water-cooled
Bore x Stroke 70mm x 64.8mm
Max Power Out 12.8/7000 kw/(r/min)
Starting System Electric start & kick start
Max speed 105km/h

Dimensions/packing
Seat Heigth 960mm
Wheelbase 1470mm
Ground Clearance 360mm
Tank capability 7.2 L

Suspension/Brake/wheels
Suspension/Front Oil damper & air-cell adjustable, 920mm length, 58mm dia, 280mm travel
Suspension/Rear air-cell adjustable, 460mm length, 86mm dia, 80mm travel
Brakes/Front Hydraulic single disc with twin-piston calliper/270mm dia disc
Brakes/Rear Hydraulic single disc with twin-piston calliper/240mm dia disc
Wheels/Front 80/100-21
Wheels/Rear 110/90-18
Suspension/Brake/wheels
Frame colour Black, Grey
Cover colour Black, Blue, Red, Green
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg M96-250SAN.jpg (436.0 KB, 12 wyświetleń)
Typ pliku: jpg _XYS7892.jpg (171.1 KB, 8 wyświetleń)
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.

Ostatnio edytowane przez sambor1965 : 28.04.2010 o 10:22
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2010, 10:34   #2
Stolek
11110111101
 
Stolek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 167
Motocykl: RD07
Stolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 56 min 48 s
Domyślnie

największy problem z chińskimi sprzętami jest taki że na pierwszy i czasem też na drugi rzut oka wyglądają porządnie... dopiero podczas twardszego lądowania okazuje się że rama była gówniana i właśnie zaryło się brodą w glebe.. i chyba dlatego ciężko wycenic wartość czegoś takiego. ale pewnie są wyjątki
__________________
Lukasz, LC8, było RD07'93
Stolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2010, 10:43   #3
Mat


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Mat jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 18 godz 51 min 26 s
Domyślnie

Wydaje mi się, że powinno być zainteresowanie przy cenach na poziomie 50% oryginału i jakości ponad średnią.
Plusem takich kombinacji (klonów) jest to, że często to wierna kopia popularnego sprzętu, więc nie powinno być problemu z częściami.
Kiedyś kupiłem młotowiertarkę "Bosch". To że to klon, wyszło na jaw po zakupie takiego samego przez kolegę i porównaniu numerów seryjnych - były identyczne. Mimo to nie narzekam. Używam od kilku lat, a jedyna padnięta część to włącznik, który kupiłem oryginalny na 25 zeta i bez problemu zamontowałem.
__________________
Mat jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2010, 10:51   #4
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

z czesciami do Chinczykow nie ma juz problemu. Co do jakosci nie bede sie wypowiadal. Bywa roznie. Podobne sprzety mozna kupic za 900 - 1800 USD loco Chiny oczywiscie. Do tego koszty transportu etc.
Takie Shineraye 250 startuja od kilku lat w FIM i jakos daja rade.
Tylko tu ich nikt nie sprowadza bo kosztuja 1700 dolcow a wiadomo ze Polacy lubia tanio
Ogladalem jednak te sprzeciki i powiem Wam ze nie jest zle...
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2010, 10:57   #5
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A w 2-sówie to też występuje Wygląda całkiem zgrabnie ale w sumie jest tak jak koledzy piszą. wydaje mi się że zainteresowanie bedzie związane z ceną
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2010, 11:03   #6
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Sprawa dla mnie wygląda tak:
Silnik np. LONCIN-poj 250 brak fajerwerków ale serwis w miarę dostępny filtry i eksploatacyjne graty od marek z z kraju Kwitnącej Wiśni. Zrobiłem takim w Quadzie jakieś 1000 km i jest gitara wymiana oleum +filtr oraz Dynagel-a.
Natomiast jeżeli chodzi o ramę quada to muszę powiedzieć, że miałem lęki po pierwszej jeździe, dlaczefo ?
Kilka jak nie kilkanaście nakrętek się wyluzowało co trzeba było zabezpieczyć Loctaitem lub podkładkami sprężynującymi które załatwiły problem.
Jeżeli chodzi o samo staliwo ja wiem nie oszczędzałem go chopki kopanie i dupskiem zamiatanie i nic nawet jak coś się pojawia to zastępuję to orginałami z japonii lub blobogarage. Tutaj wchodzi w grę wymiana końcówek lecz to też pokazuję się i w orginale oraz w sklepach z rodzimą zach produkcją.
Maszyna jest eksploatowana przez mojego synia który ma 6-lat córka lat4 oraz ja lat 18.Ciągnie przyczepkę odgarnia śnieg i dostarcza taniej rozrywki dla mojej familiiiiiii.
Brak mocy jest względny bo zębatki to jakieś takie chyba źle dobrane i niewiem czy to nie jest wina tego
Wiem że to o motocyklach ale ten sam kraj wykonania
Z mocą to przeginają troszki i z prędkością w moim quadzie tesh.
Ps. Dokładne wymiary pomoga uniknąć nieporozumień typu duży quad dla dorosłego - ja mam jakieś 196 i wygląda na to że jestem gigantem a nie wysokim.( małe rączki mały wzrost)
Dla amatora który ma złotą rączkę i lekką nogę czy rękę jest ok. Do wyczynu w porównaniu z np LTZ400 to jak Fiat 126p i Mercedes E-clasa
__________________
Niech moc będzie z wami ...........

Ostatnio edytowane przez BLOB : 28.04.2010 o 11:20
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2010, 11:17   #7
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Trochę idąc śladem BLOB-a podsuwam rozwiązanie, które stosuje kilka firm (największa to ciągniki rolnicze). Otóż sprowadzają oni taki sprzęt do kraju - rozkręcają, wymieniają co trzeba na solidniejsze, skręcają stosując odpowiednie zabezpieczenia i sprzedają (casem pod "krajową" marką). Rozwiązanie takie ma minus w postaci wyższych kosztów finalnego produktu, ale plus w postaci lepszego odbioru i mniejszego prawdopodobieństwa złożenia roszczenia od poszkodowanego użytkownika.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2010, 20:14   #8
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Nawet w prezencie nie chcę tego widzieć, za 1700 baksów to obręcze ze szprychami i piastą dobrej firmy , można kupić do enduraka . Zapewne znajdą się chętni jak na chińskie skutery , potem wytłumacz dziecku , dlaczego stare 15 letnie piaggio sąsiada zapierdala prawie stówkę , a nowe badziewie pięć dych ledwo wyciąga z górki i więcej stoi niż jeździ
Powodzenia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2010, 21:05   #9
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Też czuje że to kiepski pomysł, sprowadzisz to a potem się będziesz pierdzielił jako importer z serwisem, gwarancja, rękojmię i itp. A że się sprzęty zaczną sypać to pewne. Tym bardziej że stylistyka i parametry (przynajmniej zawieszeń) zachęcają do intensywnej eksploatacji.
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.04.2010, 21:12   #10
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Nawet w prezencie nie chcę tego widzieć, za 1700 baksów to obręcze ze szprychami i piastą dobrej firmy , można kupić do enduraka . Zapewne znajdą się chętni jak na chińskie skutery , potem wytłumacz dziecku , dlaczego stare 15 letnie piaggio sąsiada zapierdala prawie stówkę , a nowe badziewie pięć dych ledwo wyciąga z górki i więcej stoi niż jeździ
Powodzenia .
Robiłem nie tak dawno silnik dokładnie w takim samym http://africatwin.com.pl/showpost.ph...61&postcount=3

Wymiana cylindra głowicy tłoka po nie całym 1k km Wykonanie części zamiennych na tragicznym poziomie. W głowicy którą kupiłem (kompl. - zapięte zawory) po rozpięciu zaworów (nieszczelne - ciekły po wlaniu paliwa) okazało się, że są zardzewiałe gniazda i przylgnie zaworowe To mały pikuś !. Sprężyna zew. nie dała się osadzić w gnieździe - powód niedofrezowana powierzchnia około 3mm Tak zostawiony zapięty zawór (z przekąszoną sprężyną) wydarłby prowadnicę zaworową w mig.
Na tym opisie poprzestanę bo lista niedociągnięć jest jeszcze długa

Z drugiej strony jednak czyż to nie piękne? Kupujesz cały zestaw (głowica kompletna, tłok, pierścienie, sworzeń i cylinder) za 130PLN i dzida (ludzie na CPN-nie podczas tankowania samochodu zostawiają więcej. Raz do roku wymienisz sobie górkę no oczywiście jak co innego nie padnie...........Jakie pieniądze taka jakość.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
czy kupić taki regler...??? MuSStaFFa Układ elektryczny i zapłonowy 22 02.04.2011 20:17
taki kuferek... Dzięgiel Inne tematy 2 30.07.2009 21:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.