Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.08.2020, 16:00   #2291
fassi
Fazi przez Zet

fassi's Avatar

Miasto: Berlin
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 6 miesiące 1 dzień 13 godz 15 min 51 s
Domyślnie

Maciek, wyrlumac więc mi proszę że te działania, maski, testy i to wszystko dookoła jest w stanie zatrzymać zarazę. Czy to zadziała Narazie widzę dużo urlopów, turystów, imprez, spotkań i dużo zarazen. Widzę też zajechanie firmy, brak zleceń, brak oszczednosci u ludzi i ogromny dodruk pieniądza który musimy splacic. Kolejnymi nadgodzinami w robocie , ten kto ją będzie miał.

Dla mnie to jedna wielka fuszerka i sciema ta walka z wirusem. Popatrz na Białoruś. Stakan i bania na wirusa. Z tego co wiem tylko tyle zrobili. Ile ludzi tam umarło

Os. Przypomnę jak w Niemczech ten wirusolog zbadał ta zamknięta wieś. Co 5 ty mieszkaniec miał wirusa nie wiedząc o tym. Jak ich "zbadać"?
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 01.08.2020 o 16:14
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2020, 16:18   #2292
Ronin78

Zapłaciłem składkę :)

Motocykl: RD04
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 8 min 9 s
Domyślnie

Maska na wirusa działa jak siatka ogrodzeniowa na komary, to forma tresury społecznej nie ochrony.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2020, 16:23   #2293
maciekrom

Miasto: Łódź
Motocykl: CRF 1100 DCT
maciekrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 39 min 34 s
Domyślnie

Fassi nie jest w stanie zatrzymać ale tego nikt Ci w oczy nie powie, zadanie jest opanować sytuację i czekać na szczepionkę i lekarstwa, te środki i działania to tylko chęć zminimalizowania strat i dupokrytka. Weź sytuację odwrotną, że nie robią lockdownu, zamiast 1700 zgonów mamy patrząc na model Szwedzki 6800 zgonów( oczywiście w ogromnym uproszczeniu). I tak wiele zakładów staje bo A. nie mają części z importu, B. nie mają komu wysyłać swojego eksportu bo reszta Europy stanęła. C. sytuacja obnaża fatalny stan polskiego systemu ochrony zdrowia. Piszesz, że widzisz dużo urlopów, turystów i imprez, a ja tego nie widzę, albo mam inną definicję "dużo" bo moim zdaniem jest dużo mniej wyjazdów na wakacje, już o imprezach nie wspomnę. Fakt ludzie próbują wrócić do normalności ale to nie takie proste.
maciekrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2020, 16:53   #2294
GregoryS

Miasto: Zabrze
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 5 godz 41 min 36 s
Domyślnie

Tylko ze virus nie lata luzem, tylko w duzo wiekszym aerozolu, no ale to wiadomo, slabo sie klei z teoria wielkiego spisku
Maciekrom, ja Cie podziwiam, Serio. Ze Ci sie chce, ze majac jak widze wiedze i jakies doswiadczenie (albo zona ma) chce Ci sie wogole podejmowac jeszcze dyskusje patrzac jakie argumentu tu padaja. A to ze w wirusa nie wierzmy, ale wierzymy 5g to jest k..wa po prostu Dramat. Czy serio az tak nisko jako spoleczenstwo upadlismy ? Niektorzy tu pisza, tlumacza, ale jak krew w piach, kompletne zero efektu. W latach 30 francuski polityk stwierdzil ze mamy 20 wiek, ale francuska wies zyje wciaz w sredniowieczu. Wystarczy poczytac w internecie pare stron, wejsc tu na kilka watkow, i zastanawiasz sie w jakiem miejscu my jestesmy jako spoleczenstwo.
Jeden czy drugi, el kozako, nawysyla bzdur bo moze. Powiesz mu - chodz na zakazny, zweryfikuj, to odpisze Ci ze ma daleko. I wuj. Zawsze sie wymowka znajdzie, nie ? Pisanie bzdur jest tanie, staniecie za nimi wymaga juz jednak troche honoru, czy nie ?

Maseczki zniewalaja spoleczenstwo, dezynfekcja zniewala spoleczenstwo, wszystko zniewala spoleczenstwo. Nie bede tego robil bo nie mam mentalnosci niewolnika. Duzo tej wolnosci mamy, bardzo wolny narod. Polowa ludzi w sklepie bez maseczki, zero dystansu, imprezy, wakacje, balangi. Bo nikt mi nie bedzie mowil. Mielismy po 300 zarazen, bylo 400, jest 600, bedzie 1000, sluzba zdrowia jebnie. Wroca znowu ogranieczenia lockdowny, wolnosciowcy podniosa wrzask ze .uje, ze to zabija gospodarke, durni politycy.
Politycy durni ? Ogarniejcie sie ludzie do wuja.

Czytajac niektore wpisy i patrzac wokol w pelni rozumiem opinie Pilsudskiego o wlasnych rodakach.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2020, 17:14   #2295
fassi
Fazi przez Zet

fassi's Avatar

Miasto: Berlin
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 6 miesiące 1 dzień 13 godz 15 min 51 s
Domyślnie

No dobra , wszystko pieknie , jestem ignorant i głupek. Nie znam się i ciągle szukam odpowiedzi ile potrzebuje czasu, wirus , szalejący w Chinach w listopadzie aby do nas przyjechac?

A) tydzień
B) 4 miesiące
C) 24 godz
Dlaczego ci niedurni politycy robią jakieś lokdauny w czasie kiedy wirus już szaleje wśród nas? Tak jak z powodzią. Idzie duży deszcz i zamiast spuszczać wodę ze zbiorników to wszyscy stoją w zalanych wsiach?

Bardzo drogie marki ubrań szyja je w Europie bo to wiadomo hiperduper, a nie w Chinach jak wszyscy. Tak więc sobie wymyślili że przywieziemy Chińczyków do Italii i oni nam tu uszyją, bo głupi ewropejczyk nie potrafi sobie tszirta uszyć. Chińczycy wrócili do roboty pod Milanem po nowym roku i lokalny burmistrz chciał ich przebadać. I skądinąd ci niedurni ponoć politycy nazwali go rasistą

Tak więc polityk wzniecił pożar a teraz go gasi i oczekuje za to uznania. Bohatersko pokonuje problemy nieznane w żadnym innym ustroju.

Ja widząc ta "walkę" z pandemia, cieszę się szef to "tylko" Covid, bo jakąś dżuma wybila by nas wszystkich co do nogi.

Apropo dżumy
https://www.google.com/amp/s/www.fak...ka/ws64p3e.amp
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2020, 17:15   #2296
Ronin78

Domyślnie

200.000 lat mamy za sobą jako gatunek, nagle padamy na kolana bo nie ma szczepionki ani leku na wirusa o śmiertelności 1% w 1% ogólnych przyczyn zgonu? Nie wierzę że aż tak jesteśmy bojaźliwi. Co do wolontariatu dla covidian, jakbym miał powołanie i przede wszystkim CZAS WOLNY to żaden problem, ale tak się składa że mam w domu syna z MPDz i nie będę latał po szpitalach żeby żona go sama dźwigała, i tak robi od 12 lat podczas mojej nieobecności bo innego wyjścia nie ma, nie będę jej tego dokładał kiedy nie jest to konieczne bo kręgosłup już jej siada, a ma 36 lat. Mam nadzieję że to uzasadnienia mój brak odezwy na tą propozycję.

Ostatnio edytowane przez Ronin78 : 01.08.2020 o 17:42
Stary 01.08.2020, 17:44   #2297
maciekrom

Domyślnie

Ronin78 żyjemy w takich czasach a nie innych, 100 lat temu nie było na świecie nawet 2mld ludzi, nie było takiej migracji i możliwości tak szybkiego przemieszczania się. Nie nazwałbym tego co się dzieje padaniem na kolana. Przecież lockdown to najprostsza metoda walki( wiem, że nie idealna ale dopóki nie wymyślimy skuteczniejszej ) tak będziemy walczyć, nie mamy innych sposobów, czy lekarstw.
Fassi nie odpowiem Ci dlaczego, mogę tylko przypuszczać, że takie decyzje nie są proste, dlatego tyle to trwa.
Stary 01.08.2020, 19:50   #2298
Ronin78

Domyślnie

Maciej oczywiście że tak, jakkolwiek nie potrafię uwierzyć w dobre intencje chciwych ludzi, a to że aktualnie drukarnie drukują banknoty pełną parą i że banki pożyczą wirtualne liczby na koncie każdego kraju w każdej ilości, to nie jest tajemnicą. Covid kołem zamachowym najgrubszych portfeli, poddany klęka, pan liczy, a chciwość nie ma limitu, wszystko przez dobrze wypromowane 1% umarłych. To że TV pokazywała te same sale szpitalne we Włoszech i USA to nie tajemnica, to że posłużono się zdjęciami trumien topielców / migrantów sprzed kilku lat, też nie tajemnica, ogólnie temat się nie klei i tyle. Szczerze wolałbym żeby się kleił, naprawdę.

Będzie ciekawostka, podkarpacie, bastion wiadomo jakiej partii, weekendowa służba znienawidzonego WOTu, znienacka nietypowe rozkazy, podjeżdżają radiowozy, WOTowcy po 2 szt do każdego i jak się potem okazało do łapanek na obywateli, tych spacerujących po parkach itd. Na koniec służby prosta piłka, od wszystkich co do joty, jeszcze raz taki numer i szukajcie sobie nowych, bunt. Więcej takich numerów / rozkazów nie było. W mediach cisza.

Ostatnio edytowane przez Ronin78 : 01.08.2020 o 20:24
Stary 01.08.2020, 19:58   #2299
maciekrom

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Maciej oczywiście że tak, jakkolwiek nie potrafię uwierzyć w dobre intencje chciwych ludzi, a to że aktualnie drukarnie drukują banknoty pełną parą i że banki pożyczą wirtualne liczby na koncie każdego kraju w każdej ilości, to nie jest tajemnicą. Covid kołem zamachowym najgrubszych portfeli, poddany klęka, pan liczy, a chciwość nie ma limitu, wszystko przez dobrze wypromowane 1% umarłych. To że TV pokazywała te same sale szpitalne we Włoszech i USA to nie tajemnica, to że posłużono się zdjęciami trumien topielców / migrantów sprzed kilku lat, też nie tajemnica, ogólnie temat się nie klei i tyle. Szczerze wolałbym żeby się kleił, naprawdę.
To akurat wina chciwych i leniwych dziennikarzy, prościej było wstawić stare zdjęcie niż zrobić aktualne, zresztą nie tak prosto je zrobić ;-). Akurat te trumny na wojskowych wozach we Włoszech to prawda. Nie wiem jak w kościołach bo ogólnie po chorobach zakaźnych kremuje się zwłoki.
Stary 01.08.2020, 20:30   #2300
Tank

Tank's Avatar

Miasto: Zgierz
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 13 godz 57 min 40 s
Domyślnie

Mój kolega mieszkający w Arabii Saudyjskiej wyłapał covida. Nawet nie skojarzyl poczatkowych objawów z zarazeniem. Po pięciu dniach coraz gorszego samopoczucia nagle odleciał. Zabrali go do szpitala. Saturacja spadła mu do 86%, 13 dni leżał pod respiratorem, gdy najgorsze minęło i go odłączyli, wyl z bólu, tak bolały go płuca (choc podobno płuca nie bolą). Od tygodnia jest w domu, nie moze chodzić, wszystkie wyniki, wskaźniki wszystkiego co tam się bada u człowieka spadły mi w ch... poniżej kreski. Gość wczesniej zdrowy, niepalący itp, fit, po chorobie mozna powiedziec, ze jest wrakiem. Ciezko przeszedł, nie kazdy tak przechodzi, ale nie ma jak widac reguły na kogo padnie. Paradoksalnie Fassi ma rację ( co i tak jest sprzeczne z jego konkluzjami), że wirus nie zabija, umiera sie na to, co w danym organizmie jest najsłabsze i co jako pierwsze nie wytrzyma obciążenia tym gównem. Sam wirus jest tylko kamykiem u szczytu lawiny.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania