Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.11.2018, 15:32   #21
Skeeb

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Warszawa
Motocykl: Inne moto
Skeeb jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 5 godz 31 min 4 s
Domyślnie

@Ziarko, myślę, że wszytko po trochu. Część zdobyczy cywilizacji sprawia, że możemy żyć dłużej, inne "nowinki" po mału nas "podtruwają".

Tak jak pisałem, grunt to zachować w tym jakiś rozsądek. Wychodzę z założenia, że im więcej takich informacji, tym lepiej. Część rzeczy wcielę w życie (jak ta herbata), część oleję, zgodnie z filozofią:

Cytat:
Przychodzi facet do lekarza i mówi:
- Panie doktorze, rzuciłem picie, palenie, używki, panienki, zdrowo się odrzywiam, unikam stresu i emocji, czy będę dłużej żył?
- tak - odpowiedział lekarz. - Tylko po co
bo to chyba nie o to chodzi w życiu, żeby przeżyć je "jak najzdrowiej" - choć jeśli ktoś ma taki cel, to nic mi do tego.

Delikatnie odchodząc od tematu naczyń - to podobna historia kryje się u mnie za zrezygnowaniem picia wody z filtrów działających na zasadzie odwróconej osmozy (demineralizacja organizmu) . Piłem przez klika lat, bo nikt mi wczesniej nie powiedział, jak to działa i jakie ma konsekwencje. I takaż też historia kryje się za ograniczeniem spożycia soków, które bardzo lubię - wysoki indeks glikemiczny, strzał cukrowy w wątrobę przez brak błonnika, hamującego metabolizm cukru. Na to konto wpier*alam jabłka, które również lubię, i jestem z tym równie szczęśliwy
Skeeb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2018, 15:34   #22
Skeeb

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ziarko Zobacz post

Zgubiliśmy gdzieś równowagę, miotamy się. Coś bysmy chcieli, coś zmienić ale nie wiemy co. Dużo szumu, durne argumenty, nie patrząc na konsekwencje. Szybkie oceny...
A będzie tylko gorzej, im więcej będzie na świecie gęb do nakarmienia
Stary 06.11.2018, 15:40   #23
Ziarko

Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 1 godz 55 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Skeeb Zobacz post
osmozy (demineralizacja organizmu) . Piłem przez klika lat, bo nikt mi wczesniej nie powiedział, jak to działa i jakie ma konsekwencje.
zawsze mnie zastanawiało jak to może demineralizować organizm, jak najpierw trafia do "smietnika" gdzie jest wszystko. Rozumiem, braki w minerałach wychodzą (jak nie uzupełnia tego inną drogą), ale jak może "wypłukiwać"? Jakie ilości musiałby człowiek pić by taki proces był możliwy? baaa, nawet "gupia" herbata na takiej wodzie, powoduje że to nie jest woda demineralizowana.
Dalej, czy zjedzenie minerałow w postaci np. pasty i popicie taką wodą ma być czymś innym, niż wcześniejsze rozpuszczenie takiej "tabletki" z minerałami w tej szklance wody by nagle inaczej działało to na nasz organizm? Przecież trafia do wszystko do żołądka i tam się miesza, woda wchłaniana jest przez ścianki organizmu jako H2O a nie paczka z napisem "mineeralka"..

Wielu ludzi pije taką wodę ( w górach bardzo często w ujęciach znajduje się taka bardzo miękka i nisko mineralizowana woda).
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2018, 15:43   #24
_-aska-_

_-aska-_'s Avatar

Motocykl: nie mam AT jeszcze
_-aska-_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 10 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Nie chcemy norek? Ale ciepłe ubranie kazdy chce mieć.
Łączenie norek z ciepłością ubrań, to może jakieś 40 lat temu... Norki się teraz zabija wyłącznie dla urody, a nie ciepła. Przy okazji mocno uprzykrzając życie lokalnym mieszkańcom oraz narażając lokalny ekosystem (norki są gatunkiem u nas obcym i wystarczy, żeby kilka uciekło i już robią rozpierduchę w okolicznych lasach)
_-aska-_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2018, 15:45   #25
Skeeb

Domyślnie

Cytat:
Napisał _-aska-_ Zobacz post
Na antyperspiranty z aluminium też już się zaczyna nagonka co bardziej szurniętych. Nie wiem tylko czemu robią aferę, skoro i tak zabiją nas chemtrailsy.
Czy te środki będą z jakichś soli glinu, czy z liścia bobkowego, czy z innego "abrakadabra", mnie przekonuje zalecenie używania tego tylko wtedy, kiedy rzeczywiście potrzebujemy. Dlaczego?
Skóra przez miliony lat ewolucji wykształciła gruczoły potowe raczej nieprzypadkiem, i, jak w moto, skoro to tam jest, to rzadko kiedy urwanie, wycięcie, zatkanie jakiejś części nie będzie miało żadnego negatywnego wpływu na pozostałe części układu. Skoro skóra za sprawą pocenia reguluje temperaturę ciała, usuwa mocznik i inny syf, to ja wychodzę z założenia, że nie nalezy jej w tym ustawicznie, systematycznie przeszkadzać. Dlatego z premedytacją, do codziennego użytku wybieram zwykłe dezodoranty.

Przydługie, ale warto poczytać. Zero tonu straszenia, rozprawai się z jakimiś spiskowymi teoriami i mitami, omawia mechanizmy działania.
http://www.aptekarzpolski.pl/2017/06...ej-potliwosci/
Stary 06.11.2018, 16:01   #26
Skeeb

Domyślnie

Cytat:
zawsze mnie zastanawiało jak to może demineralizować organizm,
Hmm, to może się mylę w moim przekonaniu

Spotkałem się ze zdaniem, że w szczególnych przypadkach, np mało jesz przez cały dzień, pijesz głównie taką wodę, albo kawę na tym parzoną - mogą się zdarzać omdlenia (niski potas)
https://www.filtry-do-wody.info/czy-...conej-osmozie/

Jest w sporej części tak jak mówisz, to nie jest glówny powód, ale skutek innych, współistniejących błędów w odżywianiu.
Stary 06.11.2018, 16:09   #27
Ziarko

Domyślnie

Cytat:
mnie przekonuje zalecenie używania tego tylko wtedy, kiedy rzeczywiście potrzebujemy.
tzn. kiedy? panie u mnie w pracy potrzebują nawet 2x dziennie by ładnie wyglądać. Smarują się wszędzie i to różnymi specyfikami, a to ręce co chwilę jakimś smarem (glicerynowy + dodatki), a do roboty przychodzą też z taką ilością farb, kremów że naprawdę mnie zastanawia co oznacza określenie "kiedy rzeczywiście potrzebujemy".....
Odrzucić należy pojedyncze osoby co zaraz zaczną gardłować "ze ja nie używam często". Takich odszczepieńców nie należy słuchac, chocby byli najgłośniejści.

Prawdę nam mówią tony sprzedanych preparatów....bo w końcu ktoś to kupuje i korzysta, nie tylko szykując sie na imprezę
np. niektorzy przesadnie się spinają by czegoś nie używać, np. na wypadach z garnuszków alu ale do pracy będzie chodził w butach ze szpicem, szpilkach i w zaciasnych gaciach..... ale tu usłyszy "ze to tak ma być"
Stary 06.11.2018, 16:17   #28
_-aska-_

_-aska-_'s Avatar

Motocykl: nie mam AT jeszcze
_-aska-_ jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 10 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Skeeb Zobacz post
Dlatego z premedytacją, do codziennego użytku wybieram zwykłe dezodoranty.
Postawa słuszna, ale argumentacja naciągana Pocimy się na powierzchni całego ciała, więc choćbyś się paćkał antyperspirantem pod pachami 15 razy dziennie, to ani się nie przegrzejesz, ani nie umrzesz z powodu nagromadzonych toksyn.
_-aska-_ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2018, 19:31   #29
Ziarko

Domyślnie

może i pocimy się na powierzchni całego ciała, ale są miejsca które zdecydowanie intensywniej...
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania