Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.11.2018, 11:51   #21
krakus

krakus's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Sulejówek
Motocykl: SL750
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 13 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wilq.bb Zobacz post
Trochę prześmiewczo, a trochę serio o własnym dronie:

https://joemonster.org/art/44810/Mys...ze_go_kupiles_
odnośnie dronów. Dostałem ponad 2 lata temu, żaden DJi ani Mavic, ale kamerę jakąś posiada. Dwa razy tym latałem, leży i się kurzy
krakus jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2018, 12:33   #22
zimny
trampkarz emeryt

Miasto: Garwolin
Motocykl: Kiedyś były dwie RD07a..
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 22 godz 7 min 21 s
Domyślnie

Tak się składa że czasem mam do czynienia z dronami, droniarzami i tym środowiskiem. Bardzo doświadczony kolega poradził mi tak:

- na początek kup taniego drona, olej kamerę bo to nieważne. Na tym masz nauczyć się latać - i bardzo dobrze że nie ma systemów wspomagających, bo one nie uczą odruchów, orientacji itp. Abyś nie był jak niektórzy nowocześni motocykliści co na deszczu bez ABS i kontroli trakcji nie umieją jeździć.

- z tanich dronów do nauki polecał markę Syma, takie za ok 300zł.

- jak nauczysz się latać, złapiesz porządnie bakcyla to wtedy tylko i wyłącznie dron klasy Phantom 3, 4 Pro, Mavic Pro. To co pomiędzy to wg niego strata pieniędzy - bo i tak na końcu kupuje się DJI. On sam lata Mavic'iem i chwali sobie mobilność. Oczywiście nie mówiły o dronach pro, przemysłowych za 40-50 tys pln.

Ja przez lata latałem modelami (dla mnie coś co lata musi mieć skrzydła ) i szczególnie zwróciłbym uwagę na naukę latania bez wszystkich funkcji które pomagają. Jak patrzyłem jak to działa w Mavicu to było imponujące. W modelach RC miałem zawsze pełny manual i wymagało to dużego skupienia.

Miałem się w to bawić, kupić coś ale... fotografem ani filmowcem nie jestem, wiropłatów jak pisałem nie lubię specjalnie, zatem wolę o tak:

https://www.youtube.com/watch?v=4TyH2a4fjiI

Oczywiście to są mistrzowie, ja nie umiem nawet 10% tego

Pozdrawiam
zimny
Stary 09.11.2018, 15:55   #23
NaczelnyFilozof

NaczelnyFilozof's Avatar

Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 13 min 38 s
Domyślnie

No ale takich dronów "zabawek" nie można porównywać do dronów klasy "mavic". Niby to i to lata, ale obsługa diametralnie różna. Ja bym to porównał jazda na hulajnodze w porównaniu do jazdy motocyklem. To i to ma dwa koła.

Ja kupiłem użwanego phantoma II generacji. Zamontowałem kamerkę sportową. I sprzedałem po miesiącu. Sprzedałem tylko dlatego bo polatałem kilka razy na mavicu pro I generacji.

Drony zabawkowe, tanie, bez wspomagania gps. Trzeba mieć refleks młodzika do tego. Zawieje wiart od boku i drona nie ma.

Drony ze wspomaganiem gps. To już jest coś fajnego. Puścisz wolanty i zawisa w powietrzu. Elektronika dba o to aby nie uciekł. Tylko jak odleci się na 100 m to skręcając nie widać gdzie poleci ;-)

Drony na wypasie. Kolega sprzedawał ostatnio mavica pro za 3000zł. Bierzesz leżak na łąkę. Odpalasz sterowanie dronem z podglądem live na tablecie. I lecisz sobie 3 km dalej nad wioską. Na tablecie podgląd mapy, wysokości i krecisz filmy, wypas
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2018, 16:20   #24
mirkoslawski

mirkoslawski's Avatar

Miasto: Kielce
Motocykl: X
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 4 godz 38 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
No ale takich dronów "zabawek" nie można porównywać do dronów klasy "mavic". Niby to i to lata, ale obsługa diametralnie różna. Ja bym to porównał jazda na hulajnodze w porównaniu do jazdy motocyklem. To i to ma dwa koła.

Ja kupiłem użwanego phantoma II generacji. Zamontowałem kamerkę sportową. I sprzedałem po miesiącu. Sprzedałem tylko dlatego bo polatałem kilka razy na mavicu pro I generacji.

Drony zabawkowe, tanie, bez wspomagania gps. Trzeba mieć refleks młodzika do tego. Zawieje wiart od boku i drona nie ma.

Drony ze wspomaganiem gps. To już jest coś fajnego. Puścisz wolanty i zawisa w powietrzu. Elektronika dba o to aby nie uciekł. Tylko jak odleci się na 100 m to skręcając nie widać gdzie poleci ;-)

Drony na wypasie. Kolega sprzedawał ostatnio mavica pro za 3000zł. Bierzesz leżak na łąkę. Odpalasz sterowanie dronem z podglądem live na tablecie. I lecisz sobie 3 km dalej nad wioską. Na tablecie podgląd mapy, wysokości i krecisz filmy, wypas
To właśnie próbuję wyjaśnić i zgadzam się z "prawie" wszystkim ale ta odległość 3 km...bez BVLOS raczej bym tego nie robił ale niektórzy na moto bez prawka jeżdżą więc niby się da...
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2018, 21:42   #25
Pirania

Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Kraków
Motocykl: MONTESA COTA+EXC 450 SIX DAYS+690R..
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 3 godz 11 min 2 s
Domyślnie

Moja Babcia zawsze mi mówiła.. Jak się nie ma miedzi to się na dupie siedzi! To odnośnie podróżowania..
Z dronami chyba podobnie.. Albo wypas albo czytanie na www..

PS
Udanego długiego weekendu..!!))
Stary 10.11.2018, 02:39   #26
PawelM.
Moderator

PawelM.'s Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Marki
Motocykl: RD04
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 23 godz 38 min 17 s
Domyślnie

Miałem wcześniej sparka i powiem Ci że byłem zadowolony. Znów patrzę by go nie wziąć ale pewnie niedługo wyjdzie kolejna wersja więc czekam. Ogólnie Spark jest git i do takiej zabawy zwykłej daje radę a kosztuje w używce combo ok 2 tysi
PawelM. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.11.2018, 13:55   #27
Piterm123

Piterm123's Avatar

Motocykl: Crf1000l DCT
Piterm123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 48 min 0
Domyślnie

dobrze Ci tu radza kup zabawke za pare zeta i naucz sie na tym ,a nastepnie DJI
to jest mój pierwszy filmik dronem ,może nie petarda ale ...
... mnie ucieszył - i to jest najważniesze :
Piterm123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 00:42   #28
Złom
601493080

Złom's Avatar

Motocykl: XL600
Złom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 2 godz 22 min 3 s
Domyślnie

A ja wcale nie uważam, że zaczynanie od zabawki to jest lepsza droga.

Ja swoją przygodę z dronem rozpocząłem od Phantoma I.
Miał GPS i zero podglądu.
Brak podglądu to ból straszny ale da się opanować choć parę razy miałem niezłego stresa. Za każdym razem jak już go straciłem z oczu włączałem tryb awaryjnego powrotu do punktu startu i się udawało.

Jeden przypadek jednak o mało nie zakończył się utopieniem drona nad najwyżej położonym jeziorem w Kirgistanie. Bateria padła a był tak daleko, że nie za bardzo widziałem gdzie lecę. Włączyłem powrót w trybie awaryjnym, gdy już go zobaczyłem był metr na wodą (jezioro położone jest 3800npm, więc chyba GPS tego nie wziął pod uwagę). W ostatniej chwili poderwałem go do góry i udało mi się go sprowadzić już ręcznie do miejsca startu.

Reasumując, zabawka bez GPS niczego nie uczy a ryzyko wysłania drona bez powrotu jest niemal pewne.

Wszystkie ujęcia zrobione w tym filmie były zrobione na czuja bez podglądu i nigdy wcześniej nie latałem dronem.
Ujęcie w 1:22 mało mnie kosztowało utopienia drona o czym wcześniej:

https://youtu.be/nWb7LixVk2w

A tutaj filmik z Phantoma 4 Pro. W 44s mnie widać jak patrzę z zazdrością jak się lata "zabawką" o 3 generację młodszą. Pani od Phantoma 4 stwierdziła, że nie czai jak ja latam bez podglądu, dla niej to było niemożliwe ...

https://youtu.be/xi6Zd4Z06k0

Złom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 09:41   #29
matjas
Moderator

matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: Brzezia Łąka
Motocykl: R1100GS, K1100LT, XS850, KTM200EXC, WSK125 '70, Vespa PK70, Vespa PK125
matjas will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Może i podglad miał ale zmiana ujęcia w takt muzyki wkurwiła mnie po 20 sekundach...

Experience is what you get when you don't get what you want.

Wszystkie swoje troski powierz Bogu - on i tak nie śpi całą noc.
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary Wczoraj, 12:35   #30
Hall

Hall's Avatar

Motocykl: 1200GS LC Rallye, CRF 250L Rally
Przebieg: 25000
Hall jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 18 godz 26 min 28 s
Domyślnie

No ta ja dołącze się do odpowiedzi. Kupiłem Mavic Air jako swój pierwszy dron. Kupiłem go od początku jako sprzęt filmowy, jako dodatkowe źródło pieknych ujęć, bo polubiłem montować filmy ze swoich wojaży...

Dron spełnił oczekiwania, jestem z niego zadowolony. Tak więc:
- jak będziesz miał głowę to go nie rozbijesz, trzeba na początku latać ostrożnie i wszystko opanujesz,
- dron ma ok zasięg, mój jest przestawiony na fcc czyli zasięg amerykański i nie mam z tym problemu - i tak kręcisz ujęcia po to aby było na nich kogoś widać, a jak kręcisz krajobrazy to tam z kolei nie ma zakłóceń, więc z zasięgiem ok
- problem z zasięgiem jest w miastach, mimo fcc polatać można głównie w zasięgu wzroku,
- dron jest naprawdę malutki i pakowny, lata wystarczająco długo, jeśli sobie zaplanujesz przed startem co chcesz nakręcić, to na jednej baterii robisz trzy miejscówki (3 starty w różnych miejscach, po kilka ujęć),
- daje świetny obraz, bardzo płynny i wystabilizowany, efekt jest taki że te ujęcia wyglądają mega profesjonalnie,
- dokupiłem dodatkową baterię i ładowarke do moto, taki zestaw wydaje mi się optymalny, bateria szybko się ładuje i już po chwili jazdy jest gotowa - nie ma opcji żeby prądu zabrakło,
- dron już dwa razy miał kraksę i wszystko działa super,
- tryby autonomiczne - ja nie używam, pozmieniałem czułość gimbala i sterowania i sam robie płynne przeloty takie jak uważam,
- jest głośny, np. w parku narodowym nie latam bo słychać go z kilometrów...
- jest lekki, nie potrzeba papierów, np gdybyś chciał polatać w mieście koło zabytków...
Hall jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania