Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 23.09.2010, 23:26   #16
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

To jest ciekawy artykuł i mocny, ale jest to tez artykuł z teza. I wszystkie argumenty sa dopasowane do założenia: zły puszkowiec vs. dobry motocyklista.

Nie zgadzam się z twierdzeniem autora, ze "wariatów" na motorach jest "mniej niżby się wydawało". Jeżdżąc po mieście, spotykam wielu motocyklistów jeżdżących bardzo agresywnie, lawirujących miedzy pasami ruchu bez jednego mignięcia migaczem, wciskających się gdzie się (nie)da. Albo wyscigi wieczorami na np.: Puławskiej, czy Sobieskiego w Warszawie, (czyżby to był wyjątek w skali kraju ?) słyszę z okna. 1ka, 2 ka, 3ka, 4ka w opór. Ile to może być na ścigu? 160? 180?

O ile jest bezwzględnie obowiązkiem, zmieniającego pas, czy włączającego się do ruchu upewnienie się, ze nie stworzy zagrożenia, itd. Nie jest w żadnym miejscu napisane, ze kierujący innymi pojazdami maja obowiązek ustępować motocyklom, a taka myśl lansuje autor artykułu. Gorzej, takie przekonanie ma najwyraźniej wielu motocyklistów. Niektórych z nich spotyka smutne, niestety, rozczarowanie.

"Może się okazać, że to "coś" na drodze to nie pieszy 2 kilometry dalej, a motocykl, który za 2 sekundy będzie na kolizyjnej. "
... trajektorii? 2km / 2s => 3600km/h No no no?

Tudzież statystycznie można udowodnić co komu akurat pasuje.

Tych wywodów o przyspieszeniach nie skomentuje, bo czego one maja niby dowieść? Ze mam obowiązek ustąpić silniejszemu, pardon, szybszemu? To może, gdy jadę gruchotem, autobusy powinny mi ustępować, bo maja słabszego kopa?

Nie wiem jak to nazwać, ale promocja kultury jazdy to to na pewno nie jest.

Ostatnio edytowane przez samul : 23.09.2010 o 23:47
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.