Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 17.02.2020, 07:48   #1
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,755
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 8 godz 13 min 16 s
Domyślnie XTZ 660 - ta z lat 90-tych, opinie.

Trochę ostatnio wypadłem z dyskusji ogólnych ale mam parę pytań o konkretny sprzęt. Chodzi o opinie osób znających starszą XTZ660, tą z lat 91-99. Wiem, że trochę osób na FAT zna temat. Otóż miałem swego czasu XT600Z 1VJ, miałem też Freewinda (silnik DR650SE). Oba był fajne ale inne. Stara Tenera to znany motocykl natomiast moje wrażenia z Freewinda, opisałem tutaj:

http://forum.transalpclub.pl/viewtop...23356&start=20

Było jak było, XF650 sprzedałem bo nie miałem wtedy na niego pomysłu, trochę szkoda. Freewind, to taki Trampek w jednym garze, który prowadzi się znacznie lepiej od TA na czarnym i nie ustępuje poza bo jest dużo lżejszy. Do tego hamuje a nie tylko zwalnia. Najbardziej w nim podobał mi się bardzo żwawy silnik. Niby 48km/52nm ale kurde jechało to od samego dołu aż miło, czy to po czarnym czy po szutrach. Trochę mały skok przodu i koło 19. Poza tym, klawy sprzęt z np. plastikowym lekkim bakiem w standardzie. Mimo z dupy wyglądu to myślę że jest ciekawą bazą pod lekki mod - tył daje radę, przód jakiś inny zawias na lagach 43mm i koło 21. Na więcej nie ma się co porywać. Bardzo sprytny i zwinny sprzęt, tyle tylko że jak to singiel, świetny poza asfaltem, nieco upierdliwy na czarnym, coś za coś.

Wracając do Tenery - zaintrygowały mnie Opolskie zmoty i ten sprzęt przewijał się w innych różnych wątkach.



Wiem, że:
- mimo że na papierze ma swoją masę jest znacznie bardziej poręczna od Trampka,
- podobno ma potencjał do zjechania w okolice 160-165kg (?) na sucho czyli w okolice fabrycznego Freewinda,
- zawiasy jako takie,
- silnik podobno pancerny i podatny na ew. remonty(),
- problematyczne ośki przepustnic - widziałem przekładkę gaźników z Freewinda,
- ludzie objeżdżali nią kawał świata,
- mało pali i ma duży zasięg,
- chłodzenie cieczą,
- koła 21/17


Będę wdzięczny za opinie i wskazówki znających ten sprzęt z autopsji. Plusy, minusy, problemy, na co uważać przy ew. zakupie, czy są jakieś specyficzne dla modelu tematy (jak wałek w Trampku czy pompa w Afryce). Czy po czarnym w razie co przelotowo 120 można jechać?

Nie twierdzę że zaraz kupię taką XTZ ale chciałbym w tym wątku zebrać trochę informacji. Interesuje mnie też, jak jest z dynamiką na tle np. Dominatora, XT600 czy wspomnianego wyżej Freewinda - którego charakter silnika najbardziej mi pasował - bardziej niż Tenere 600. Można było i taś taś na spokojnie a po odkręceniu naprawdę nie trza było o nic prosić. Mówimy o jeździe po płaskim, piaszczystym terenie bez udziwnień bo ani 1VJ ani Freewind nie były liściami bynajmniej.

Motocykl jest o tyle ciekawy, że mocno niedoceniany u nas. Można kupić w dobrej cenie czasem - w przeciwieństwie do takiego DR650SE. Z drugiej strony jest to 25-cio letni singiel, ze wszystkimi z tego wynikającymi okolicznościami. W przeciwieństwie do Freewinda, wizualnie Tenerka 660 nie boli, wręcz przeciwnie, zawsze mi się podobała.


Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 17.02.2020 o 07:55
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dla tych co chcą sami... Pastor Wszystko dla Afryki 37 15.05.2014 01:17
Albania - pytanie do tych co byli STRUś Przygotowania do wyjazdów 17 23.11.2011 23:30
Dla tych co chcą na Bałkany Michasso Trochę dalej 20 09.08.2009 09:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.