Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.12.2019, 20:58   #41
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 474
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 17 godz 35 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dredd Zobacz post
Czytam sobie Wasze wypowiedzi i nasuwają mi się następujące wnioski:
Potrafię pojąć, że jakiemuś głupiemu urzędnikowi przyjdzie do głowy pomysł wprowadzenia zakazu wjazdu dla motocyklistów...
motywując to względami bezpieczeństwa tychże motocyklistów
Teraz ci, którzy jeździli rozsądnie, nie będą mogli wjechać na obwodnicę, a ci którzy mieli w d.pie rozsądek i przepisy, dalej będą mogli łamać przepisy, tylko inne: wcześniej - ograniczenie prędkości, teraz - zakaz wjazdu.
Chylę czoła przed potęgą intelektu tych, którzy wpadli na tak wspaniały pomysł.

Idąc tym tokiem rozumowania - należałoby wprowadzić zakaz jazdy wszelkim pojazdom po większości ulic Warszawy (na 100% wskaźnik wypadków w stosunku do liczby pojazdów jest większy niż na obwodnicy). Ba, aby wyeliminować ryzyko wypadków wśród dzieci, zabrońmy im chodzić do szkoły, albo chociaż uczestniczyć w zajęciach WF.

Ale nie to jest najciekawsze.
Jeszcze lepszą jest reakcja niektórych, gdy pojawi się magiczny wyraz: BEZPIECZEŃSTWO. Wtedy - mam wrażenie - umiejętność logicznego myślenia zostaje automatycznie wyłączona. Najlepszym przykładem jest dyskusja w niniejszym wątku. Hasło BEZPIECZEŃSTWO usprawiedliwia najbardziej irracjonalne działania, nijak się mające do zagrożenia.
Kwestię dyskryminacji niektórych uczestników ruchu drogowego (motocyklistów w tym wypadku) celowo pominę.
Również zabawny jest populistyczny argument, aby o sensowność zakazu zapytać ludzi, którzy korzystają z danej drogi.
Najlepsze w tym wszystkim to, że poza panicznym strachem, brak jest danych, aby paru chłopaków nie potrafiących okiełznać swoich motocykli, stanowiło (poza sobą) realne zagrożenie dla innych.
Dzięki za swiatłe wyjaśnienie sytuacji . Naprawdę zabawne jest to że praktycznie nikt z Was nigdy nie jechał tym odcinkiem drogi i pewnie nigdy nie pojedzie bo to droga "4 klasy odśnieżania" , ale prawie każdy czuje się dyskryminowany
Ten wątek fajnie meandruje , tak dla przypomnienia dodam , że nie ja wprowadziłem ten zakaz . Wypowiadam się ponieważ znam to miejsce , fizyczne czasem tam bywam. Wcale ten zakaz mnie nie cieszy w żaden sposób, chciałbym jednak żebyś kolego napisał konkretnie jak Ty załatwił byś ten problem. Tak w kilku punktach. Oczywiście tak aby nikt nie poczuł się dyskryminowany , pozbawiony wolności osobistej i bez obrazy uczuć wszelakich. Z niecierpliwością czekam na propozycje.
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.12.2019, 23:11   #42
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

W sumie jak istnieje coś takiego jak "patelnia chabówka" (co weekend zloty, mają nawet jakieś grand prix, pomiary czasów, otwarcie i zamknięcie sezonu... a to wszystko na 2 pasmowym kawałku lepszej drogi w okolicy) gdzie proceder trwa tam od wielu lat i jakoś nikt z tym nic nie robi to nie wiem co można zrobić w przypadku drogi z tematu

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2019, 06:11   #43
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 960
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 2 godz 25 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
W sumie jak istnieje coś takiego jak "patelnia chabówka" (co weekend zloty, mają nawet jakieś grand prix, pomiary czasów, otwarcie i zamknięcie sezonu... a to wszystko na 2 pasmowym kawałku lepszej drogi w okolicy) gdzie proceder trwa tam od wielu lat i jakoś nikt z tym nic nie robi to nie wiem co można zrobić w przypadku drogi z tematu

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
Istnieje taki cyrk
https://www.facebook.com/patelniacha...type=3&theater
Z przed kilku lat z okazji święta Trzech Króli
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2019, 09:11   #44
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 294
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 46 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szarik Zobacz post
Dzięki za swiatłe wyjaśnienie sytuacji . Naprawdę zabawne jest to że praktycznie nikt z Was nigdy nie jechał tym odcinkiem drogi i pewnie nigdy nie pojedzie bo to droga "4 klasy odśnieżania" , ale prawie każdy czuje się dyskryminowany
Ten wątek fajnie meandruje , tak dla przypomnienia dodam , że nie ja wprowadziłem ten zakaz . Wypowiadam się ponieważ znam to miejsce , fizyczne czasem tam bywam. Wcale ten zakaz mnie nie cieszy w żaden sposób, chciałbym jednak żebyś kolego napisał konkretnie jak Ty załatwił byś ten problem. Tak w kilku punktach. Oczywiście tak aby nikt nie poczuł się dyskryminowany , pozbawiony wolności osobistej i bez obrazy uczuć wszelakich. Z niecierpliwością czekam na propozycje.
Musimy się z tym liczyć, że ruch drogowy wiąże się z ryzykiem. Tym bardziej jazda motocyklem. Wielu z nas jeździ motocyklami w terenie - to rodzi kolejne niebezpieczeństwo.
Jesteśmy dorośli i świadomie je podejmujemy.

Mój post, szczególnie odnosząc się do kwestii bezpieczeństwa miał pokazać, że - jakiekolwiek zagrożenie - prowadzi do swojego rodzaju paniki, żeby nie powiedzieć paranoi.

Pytasz jak rozwiązać tę sytuację?
Najpierw należy zdiagnozować, czy zagrożenie rzeczywiście istnieje, czy to tylko panika po kilku wypadkach. Z tego co można zobaczyć w internecie spowodowanych przez "młodych gniewnych".
Ile było tych wypadków?
Kto w nich ucierpiał?
Czy motocykliści stanowią zagrożenie dla innych i czy tylko motocykliści? (bo może analogiczne wyczyny mają miejsce samochodami, tylko jak samochód wjedzie w pole, to po prostu nic się nie dzieje i nie przedostaje się to do internetu)
Czy liczba zdarzeń odbiega od średniej dla tego typu dróg (nie drogi)?
Wreszcie najważniejsze pytanie: czy ustanowienie zakazu spowoduje, że "młodzi gniewni" przestaną się ganiać, czy tylko zmienią miejsce, albo będą ganiać się mimo zakazu?
To jest rozwiązanie problemu: należy najpierw zdiagnozować czy on rzeczywiście istnieje, czy to tylko panika.

P.S.
Jechałem tą drogą przy okazji objeżdżania "dziury w ziemi". Uważam, że warto ją zobaczyć.
Co do dyskryminacji - tu nie chodzi o tę konkretną drogę, lecz o zasadę. Analogicznie mógłbym postulować ustawienie zakazu wjazdu na ulicy przy której mieszkam, bo "młodzi gniewni" latem urządzali sobie tam wyścigi nocą.

Ale ja także mam pytanie: czy uważasz, że goście, którzy urządzali sobie tam wyścigi, kilkukrotnie przekraczali prędkość, wyprzedzali na trzeciego, etc., przestraszą się zakazu wjazdu? (za ich wyczyny grozi zdecydowanie wyższa kara niż za złamanie zakazu wjazdu).
A jak policja ma poradzić sobie z łamaniem zakazu wjazdu, skoro nie potrafiła poradzić sobie z takimi wyczynami?
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.12.2019, 10:19   #45
Sub
 
Sub's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Południe
Posty: 990
Galeria: Zdjęcia
Sub jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 21 godz 9 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dredd Zobacz post
Najpierw należy zdiagnozować, czy zagrożenie rzeczywiście istnieje, czy to tylko panika po kilku wypadkach.
Czyli jeśli statystyki wypadków nie dają poparcia dla zasadności jazdy po pijaku, to należy najpierw to diagnozować i sprawdzać czy takie ryzykowne zachowanie znajduje odzwierciedlenie w statystykach? Podobnie w przypadku nadmiernej prędkości, wyprzedzania na podwójnej ciągłej, prowadzenia przez nieletnich itd.

Przecież żyjemy w kraju prawa, które jesteśmy zobowiązani przestrzegać, nawet jeśli nam to nie pasuje. Nie mówię, że zamykanie dróg jest dobrym rozwiązaniem, bo to zdecydowanie świadczy o bezradności tych, którzy powinni je egzekwować, ale są kwestie, które można przyjąć a priori, bez konieczności dowodzenia, że zamykanie budzika albo rwanie na koło na drodze publicznej stanowi zagrożenie dla innych użytkowników.
__________________
https://imgur.com/bvK9oxa
*ADViet Ride 2023*
Sub jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2019, 14:00   #46
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Gończy... u nas tez nie brakuje tych co maja wszystko najnowsze i najdroższe i najlepsze.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2019, 23:03   #47
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,353
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 21 godz 32 min 44 s
Domyślnie

Coś dziwnego widzę! Po czyimś polu bez zezwolenia można zapierdalać a po czarnym plastikiem co ma 200 koni już nie?
Niech się wypowie ten co miał 180km pod jajam(bo więcej nie miałem)i a nie ten co gówno widział, wszędzie był.I powie że 70koni jest dobre do jazdy we dwoje po czarnym.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2019, 09:08   #48
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,921
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 17 godz 46 min 3 s
Domyślnie

To czy ktoś ma 70 czy 200 kuni pod dupą nie ma znaczenia bo jak jest debilem to będzie równie niebezpieczny na drodze. Najprościej jest czegoś zabronić, zamiast zastanowić się nad przyczyną. Brak kultury na drodze, zajeżdżanie przez samochody drogi motocyklom, durne przyspieszanie przy wyprzedzaniu generują w młodych agresje i chęć zarobienia czegoś głupiego na siłę i nikt tego nie próbuje zmienić. Ale największym problemem jest rywalizacja w grupie i potrzeba dorównania bardziej doświadczonym przez młodziaków, która z zasady zabija.
Przykład IT, tam w każdym domu jest motocykl od pokoleń, kultura i obycie z motocyklami jest naturalne i żaden gówniarz nie kupuje na pierwsze moto RR600 jak u nas. Tylko zaczyna od skuterka czy pierdzipeda i uczy sie jeździć, uczęszcza na szkolenia a dopiero jak nabierze doświadczenia wsadza dupę na sporta albo turystyka . Jakby u nas było tyle moto co tam to na całym obszarze kraju postawili by zakazy dla motocykli a krzyże przy drodze stały by na każdym zakręcie. Zastanówcie się dlaczego na 2.7 miliona jednośladów zarejestrowanych w Romie, wypadki śmiertelne wynikają w większości ze skandalicznego stanu dróg a największy udział stanowią w nich skutery. Czasem trafi się dzwon z dużym moto, bo jakiś zjeb wsiądzie naćpany i się rozwali, ale to bardzo marginalne przypadki. Statystyki jednak dowodzą że większość wypadków wynika z winy kierujących autami, bo smyrofony zniewoliły ludzi i odebrały im rozum .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.

Ostatnio edytowane przez Adagiio : 15.12.2019 o 16:28
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2019, 10:47   #49
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 831
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 19 godz 32 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
Niech się wypowie ten co miał 180km pod jajam(bo więcej nie miałem)i a nie ten co gówno widział, wszędzie był.I powie że 70koni jest dobre do jazdy we dwoje po czarnym.
180 km nigdy nie prowadziłem to się wypowiem
Byłem tam raz czy dwa przejechałem zrobiłem fote i starczy
Ale co by nie pisać latem w niedziele jest tam mega niebezpiecznie sporo motocykli ganiających w te i nazad szybsze wolniejsze w prawo w lewo
Też uważam ze czas aby coś z tym zrobić ja bym wolał drogę jednokierunkową
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm żuk Przygotowania do wyjazdów 116 07.07.2022 14:58
Czy można wziąć w leasing moto bez prawka na moto ArtiZet Inne tematy 24 22.04.2017 09:35
zakaz gps-u w egipcie szynszyll Kwestie różne, ale podróżne. 2 07.08.2012 07:10
Wiza dwukrotnego wjazdu do Rosji na 3 m-ce pborus Przygotowania do wyjazdów 18 15.02.2010 18:55
Zakaz wwozu żywności do Chorwacji od 1 czerwca! don_Pedro Przygotowania do wyjazdów 14 24.06.2008 12:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.