Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.05.2019, 17:11   #41
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,376
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 min 32 s
Domyślnie

problem rozwiązany to nieszczęsne i bardzo WQ'ce klikanie to skutek zbyt ubogiej mieszanki na lewym garku co było spowodowane częściowym przytkaniem prawego kanału doprowadzającego powietrze do prawego cylindra (z zaworu IACV) czyli regulacji wolnych obrotów.

Obecnie nic nie klika !!!! kuźwa a ile się naszukałem !!

możliwe, że dźwięk pochodził od zaworu Ex, lub zaworu dopalania spalin bo wiadomo, że przy ubogiej mieszance oba dostają w dup.e, możliwe też, że to od lewego kasownika luzu międzyzębnego koła zębatego wałka wyrównoważającego nierównomierny ciąg silnika dla obu cylindrów nie ważne....

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 20.05.2019 o 17:17
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2019, 17:12   #42
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 2 s
Domyślnie

:-))
Od razu ulga
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2019, 17:45   #43
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,642
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 16 godz 40 min 6 s
Domyślnie

A czym to przytkane?
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2019, 18:02   #44
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 16 godz 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
problem rozwiązany to nieszczęsne i bardzo WQ'ce klikanie to skutek zbyt ubogiej mieszanki na lewym garku co było spowodowane częściowym przytkaniem prawego kanału doprowadzającego powietrze do prawego cylindra (z zaworu IACV) czyli regulacji wolnych obrotów.

Obecnie nic nie klika !!!! kuźwa a ile się naszukałem !!

możliwe, że dźwięk pochodził od zaworu Ex, lub zaworu dopalania spalin bo wiadomo, że przy ubogiej mieszance oba dostają w dup.e, możliwe też, że to od lewego kasownika luzu międzyzębnego koła zębatego wałka wyrównoważającego nierównomierny ciąg silnika dla obu cylindrów nie ważne....
Nie zrozumiałem ani słowa ale cieszę się twoim szczęściem.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2019, 23:49   #45
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,376
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał madafakinges Zobacz post
Nie zrozumiałem ani słowa ale cieszę się twoim szczęściem.
w normalnej sytuacji gdy sterowanie dawką paliwa odbywa się jedną sondą lambda a oba cylindry dostają niemal identyczną ilość powietrza problemów niet!

ale gdy dla jednego z cylindrów zmniejszysz ilość powietrza będzie to skutkowało obcięciem dawki paliwa dla obu tym samym ten drugi zaczyna pracować na bardziej ubogiej mieszance w takiej sytuacji wolne obroty zazwyczaj spadają poniżej wymaganych więc sterownik daje jeszcze więcej powietrza przez zawór IACV i sytuacja jeszcze pogarsza się.

To coś musi mieć 2 sondy inaczej będą problemy jak coś padnie i nie musi to być to co u mnie, może to być jedna z cewek, świeca, spadek kompresji na jednym z cylindrów, nieszczelność zaworów.... czyli wszystko co ma wpływ na jakość spalania a sterowanie dawką odbywa odbywa się wspólnie dla obu cylindrów.... KTM, BMW, YAMAHA, SUZUKI ma dużo bardziej rozbudowany układ wtryskowy.....

Dlatego w CRF np. przy robieniu zaworów i wymianie świec trzeba dokładnie sprawdzać cewki, fajki, szczelność dolotu, stan zaworków blaszkowych dopalania spalin i działanie zaworu odcinającego... bo jeżeli coś z tej układanki będzie kuleć to tracimy na kulturze pracy, spadku osiągów i elastyczności silnika. Pomijam tutaj naturalne zużycie silnika bo honda nie przewidziała korekty na taki wypadek a robi się to od wieków wieków amen poprzez synchronizację...

Także chyba już się dowiedziałem dlaczego Francuz pogonił sprzęta...

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 21.05.2019 o 00:24
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2019, 12:39   #46
pumabit


Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 17
Motocykl: CB1000R, CRF1000L
pumabit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 49 min 31 s
Domyślnie

Mam to samo i co najgorsze chyba od nowości, mdxmd jak się za to zabrałeś? Sprężonym powietrzem, płynami czy jak?
pumabit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2019, 15:20   #47
Kaem


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Łódź
Posty: 138
Motocykl: Ogar200->ETZ251->...->Yamaha XT660Z Tenere->ATAS1000
Kaem jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 18 godz 37 min 0
Domyślnie

Cześć, nie wiem czy temat zasługuje na osobny wątek, wiec zapytam tu:
Czy ktoś z szanownych zauważył takie jakby strzelanie z dolotu przy delikatnych przegazowkach, np. Redukując biegi ?
Na niskich/jałowych obr ruszamy manetką gazu szybko, ale nie podijamy obrotow mocno, a wrecz ledwo co.
Zdarza się pojedynczy strzał, bardzo wyraźny (nawet w stoperach sie usłyszy). Dzwiek jakby pochodzil z przepalonego paliwa wracającego do puszki filtra powietrza.
Pokazałem to ludziom w aso i tylko wzruszyli ramionami :/

Kilka razy silnik zgasł w drodze od takiego wystrzału

Ostatnio edytowane przez Kaem : 27.06.2019 o 23:51
Kaem jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2019, 12:39   #48
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,376
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pumabit Zobacz post
Mam to samo i co najgorsze chyba od nowości, mdxmd jak się za to zabrałeś? Sprężonym powietrzem, płynami czy jak?

skoro od nowości to raczej przyczyna jest inna....

pytanie czy występuje wyłącznie podczas nagrzewania się silnika a później zanika czy jest odwrotnie zimny cisza i później pojawia się i nie znika nawet po przejechaniu kilku lub więcej km?
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2019, 16:48   #49
pumabit


Zarejestrowany: Nov 2015
Posty: 17
Motocykl: CB1000R, CRF1000L
pumabit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 17 godz 49 min 31 s
Domyślnie

To występuje podczas rozgrzewania silnika i jest dokładnie takie samo jak na filmie no może trochę mniej słyszalne. A czy od nowości to nie jestem na 100% pewny. Przelatane mam już 15000km, przywykłem i stwierdziłem że ten typ tak ma, aż do twojego filmu.
pumabit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.07.2019, 13:32   #50
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,376
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 min 32 s
Domyślnie

podczas nagrzewania się silnika na postoju czasem też to występuje ale kiedy moto się przegoni to już znika, czasem pojawia się jeżeli długo jadę np. na 1 biegu ale nie jest to już praktycznie słyszalne w zamkniętym kasku.

i wygląda na to iż jest to normalne, w niektórych warunkach temperatury/wilgotności/jakości paliwa ecu tak bardzo tnie mieszankę , że lekkie dzwonienie pojawi się ale nie jest to specjalnie dokuczliwe i słyszalne bo wcześniej dzwoniło mi, że hej! i zawsze po nagrzaniu silnika i nie znikało.

Teraz u mnie obecnie praktycznie to nie występuje. Nie nagrzewam też silnika tylko od razu jadę, ewentualnie do 1 kreski.

Bardzo ważne jest aby wszelkie elementy układu zapłonowego jak fajki, świece, zawór doprowadzający powietrze do dopalania spalin oraz same zawory blaszkowe były sprawne. Na koniec można podejrzewać luzy zaworowe i synchronizację. (ale wyłącznie w sytuacji jeżeli to klikanie jest cały czas)

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 15.07.2019 o 11:43
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Klucz do silnika Kazmir Inne tematy 40 13.05.2014 12:45
Numer VIN i numer silnika a rocznik (silnika) paku Kwestie różne, ale podróżne. 11 23.06.2013 21:37
malowanie silnika? malikut Silnik, sprzęgło, skrzynia 81 29.12.2011 04:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.