Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.03.2019, 10:59   #11
MarekM
 
MarekM's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
też sie zastanawiam kto wymyślił tryb D i dla kogo..
...
Tryb D jest po to, aby Honda mogła się oficjalnie chwalić niskim spalaniem

Do jazdy służą tryby S
__________________
Lista ignorowanych uaktualniona. Forum ponownie nadaje się do czytania
MarekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2019, 11:02   #12
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 17 godz 40 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarekM Zobacz post
Tryb D jest po to, aby Honda mogła się oficjalnie chwalić niskim spalaniem



Do jazdy służą tryby S
I to jest najlepsze wytłumaczenie w tym temacie...
Ja mam już zakodowane że przy ruszaniu wciskam przycisk D/S dwa razy 😉
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2019, 11:35   #13
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,385
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 5 godz 28 min 41 s
Domyślnie

muszę przyjrzeć się taj redukcji bo nigdy nie zaobserwowałem, ale z drugiej strony to co miałoby się zepsuć, że nie redukuje przy odkręceniu manetki. Tryb D byłby idealny gdyby nie srał się tak z wyższymi biegami.

Co do spalania różnica pomiędzy D a S1 jest nie do ustalenia.... czyli żadna jak się jedzie spokojnie.

W trybie D można jedynie jeździć solo na równinach bo nawet wjazd na dojazdówkę do autostrady przy prędkości 58km/h pakuje 6 bieg i się telepie bo ma pod górkę i mu ciężko, zredukuję ręcznie to i tak po 200m znowu pakuje tą 6 i znowu zdycha.

Dlatego chciałem to przesunąć trochę wyżej ale nie do S1 bo to już zbyt wysoko jak dla mnie .... lubię się toczyć po dziadowsku

odnośnie przeróbek to o ile softu zmodyfikować pewnie się nie da to sygnał z rolgazu można pogonić trochę inną charakterystyką, trzeba tylko ustalić skąd sterownik DCT go bierze czy ze sterownika silnika a jeżeli tak to w jakiej postaci czy jest to analog czy cyferki...
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2019, 12:51   #14
Maciek525


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 117
Motocykl: CRF1000 DCT
Maciek525 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 10 godz 3 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
Dlatego chciałem to przesunąć trochę wyżej ale nie do S1 bo to już zbyt wysoko jak dla mnie .... lubię się toczyć po dziadowsku ...
Ja też na NAT lubię się toczyć i po kupnie miałem takie same podejście ale dziś uważam, że to tylko psychologiczne wrażenie i gdyby S1 nazywał się D2 to nie byłoby dla Ciebie za wysoko przełącz na S1 na 2 dni i przestaniesz zwracać uwagę
Maciek525 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.03.2019, 21:59   #15
WieniuZiel
 
WieniuZiel's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Poznań
Posty: 107
Motocykl: CRF1000Dct
WieniuZiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 godz 35 min 2 s
Domyślnie

D to skrót od dupa, a poważnie od deszcz, przydaje się na mokrym, zwłaszcza na kostce. S3 jest satysfakcjonująca, zwłaszcza że można w każdej chwili korygować + - . Osobiście przerzucam prawie zawsze ręcznie, a jak mi się nie chce to pozostawiam robotę automatowi. Bardzo fajna zabawa, głównie dzìęki b szybkim reakcjom na zmianę.
Wracając do początkowego postu, nawet na D potrafi zrzucić do 3 biegów w dół, lecz manetką trzeba operować nieco energiczniej. W pierwszym wydaniu, w VFR1200 dct zrzucała max do 2 biegów.
WieniuZiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2019, 23:38   #16
concer

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Warlubie
Posty: 107
Motocykl: CRF 1000L
Przebieg: 11000
concer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 7 godz 12 min 28 s
Domyślnie

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale gdy ruszam po jakimś dłuższym postoju na s1 o wiele później wrzuca mi wyższy bieg (w porównaniu do dłuższej jazdy na s1) szczególnie jest to widoczne między 2 a 3 , podchodzi nawet do 90 - 100 km na dwójce po przejechaniu może 1 km się to normuje, irytuje mnie to szczególnie jadąc w terenie zabudowanym, zastanawiam się czy jest to spowodowane np. nie rozgrzanym a olejem w skrzyni
concer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2019, 12:55   #17
czajnik


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: Łódź
Posty: 12
Motocykl: CRF 1000 AT Adventure Sport
czajnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 29 min 3 s
Domyślnie

DCT jest intuicyjna . Jeśli odkręcisz szybko to zmieni bieg lub dwa w dół .Jeśli wolno to albo wcale albo jeden w dół . Ona jakby "wie " kiedy potrzebujesz ostro przyśpieszyć . Może jedz do serwisu . Wyzerują czy coś . Po za tym jakby sie "uczy " bo gdy jeździsz ostrzej to redukuje chętniej lecz jeśli nagle postanawiasz jechać normalnie to lepiej wrzucić ręcznie jeden w górę i on już to zapamięta ..... Jak dla mnie jest mega skrzynią ale to kwestia własnych wymagań i preferencji . W terenie też sobie radzi ....z góry ...pod górę na kamieniach i w piachu . w głębokim błocie jeszcze jej nie miałem okazji sprawdzić ale wszystko przede mną
czajnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2019, 14:26   #18
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał concer Zobacz post
Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale gdy ruszam po jakimś dłuższym postoju na s1 o wiele później wrzuca mi wyższy bieg
Nie tylko Ty.

Cytat:
Napisał concer Zobacz post
... zastanawiam się czy jest to spowodowane np. nie rozgrzanym a olejem w skrzyni
Tak. Coś koło tego.

Tak ma być. Najpierw uruchom moto, a potem załóż kask i rękawiczki. To rozwiązuje problem.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2019, 20:12   #19
concer

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Warlubie
Posty: 107
Motocykl: CRF 1000L
Przebieg: 11000
concer jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 7 godz 12 min 28 s
Domyślnie

Tak ma być. Najpierw uruchom moto, a potem załóż kask i rękawiczki. To rozwiązuje problem.
Zawsze uruchamiam moto przed i to na wiele dłużej niż założenie kasku i rękawiczek. Wracając do tego co napisałem wyżej. skrzynia się tak nie zachowuje gdy zaczynam jazdę, np. pierwszy raz w tym dniu , zmienia w tedy trochę wyżej niż na d, mówię o S1 i można powiedzieć że mniej więcej jest przewidywalna ale zdarzyło mi się dwa razy na przejechane 700 km, np. pojechałem z kolegą na przejażdżkę dwoma motocyklami po przejechaniu ok 20 km zatrzymaliśmy się przy sklepie kolega poszedł kupić kominiarkę trwało to może 10 minut ruszamy dalej oczywiście po uruchomieniu przełączam z d na s wskakuje s1 tak jak było przed zatrzymaniem silnika ruszam normalnie przerzuca na dwójkę i ciągnie tak jak bym chciał zrobić odcine. Dodam żę przed zatrzymaniem zatrzymywałem się na światłach i zachowywał się zupełnie inaczej, za pierwszym razem pomyślałem że przypadkowo zmieniłem tryb jazdy na MT, ale wczoraj sytuacja się powtórzyła oczywiście trochę w innych okolicznościach ale skrzynia się zachowała podobnie. Wydaje mi się analizując te dwa przypadki że dzieje się tak: nie po pierwszym uruchomieniu w danym dniu, postój w granicach 10-30 minut ale nie zawsze
concer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2019, 21:52   #20
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Mi czasem też nawet na D ciągnie dłużej na obroty, ale to zależy jak odkręcam gaz. Po jakimś czasie przestałem to analizować i chyba nie zauważam już. Właśnie stuknęło 40kkm.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Modyfikacje Husqvarna 701 7Greg Husqvarna 701 463 20.03.2024 10:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.