Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.01.2019, 12:01   #1
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie Przekraczanie granic / animozje między Unią a Rosją w mniemaniu uczestników forum (wydzielone z wątku o Kazachstanie)

Cytat:
Napisał Grzechu2012 Zobacz post
...po stronie europejskiej straszne chamstwo, nikt nie chciał puścić nas do przodu mimo ulewy.
To nie chamstwo, to jakieś tam przepisy unijne. Na wszystkich granicach UE nie przepuszczają motocyklistów do przodu. Od 2017 zawsze unijni pogranicznycy na granicy UE cofają mnie na koniec kolejki. Obojętnie czy to Polska, Węgry, Słowenia. Obojętnie czy wjeżdżam, czy wyjeżdżam. Nawet w deszczu. Jeden as (Polak zresztą) chciał mi mandat wlepić.

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 26.01.2019 o 12:53
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 13:13   #2
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
To nie chamstwo, to jakieś tam przepisy unijne. Na wszystkich granicach UE nie przepuszczają motocyklistów do przodu.
Przyznam, że zupełnie nie byłem tego świadom - zajebiste przepisy. 35st w cieniu, puszki stoją każda z klimą a Ty się k..wa gotuj. Podobnie z opadami.
Szacunek dla tych złamasów co to wymyslili.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 18:24   #3
herni
 
herni's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,024
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 19 godz 19 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
To nie chamstwo, to jakieś tam przepisy unijne. Na wszystkich granicach UE nie przepuszczają motocyklistów do przodu. Od 2017 zawsze unijni pogranicznycy na granicy UE cofają mnie na koniec kolejki. Obojętnie czy to Polska, Węgry, Słowenia. Obojętnie czy wjeżdżam, czy wyjeżdżam. Nawet w deszczu. Jeden as (Polak zresztą) chciał mi mandat wlepić.
Kolejny głupi europejski przepis gdzie pas unijny kompletnie nie dla obywateli UE ! Po na rosyjskiej stronie pas dla obywateli WNP jest zawsze pusty i nikt z UE nie ma prawa wjechać bo zakaz !!! Rosja dba o swoich obywateli . Rosjanie pękali ze śmiechu jak im o tym powiedziałem
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 19:15   #4
Wilk96
 
Wilk96's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Gdynia
Posty: 92
Motocykl: CRF1000
Przebieg: rośnie
Wilk96 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 20 godz 35 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chemik Zobacz post
To nie chamstwo, to jakieś tam przepisy unijne. Na wszystkich granicach UE nie przepuszczają motocyklistów do przodu. Od 2017 zawsze unijni pogranicznycy na granicy UE cofają mnie na koniec kolejki. Obojętnie czy to Polska, Węgry, Słowenia. Obojętnie czy wjeżdżam, czy wyjeżdżam. Nawet w deszczu. Jeden as (Polak zresztą) chciał mi mandat wlepić.
Pogranicznicy nas puścili, buce w puszkach darli mordę więc nas strażnik przeprosił i kazał się cofnąć.
Wilk96 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 20:47   #5
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 565
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 38 min 5 s
Domyślnie

Chłopcy ja rozumiem, że Rosja uwodzi, ale nie róbcie za pożytecznych idiotów (Grzechu, Herni) na FAT. Z Waszych wypowiedzi widzę, że mało wynieśliście ze swoich rosyjskich wyryp.

Cytat:
Napisał herni Zobacz post
[...]Rosja dba o swoich obywateli . Rosjanie pękali ze śmiechu jak im o tym powiedziałem
Myślę, że się śmieli, ale niestety z Ciebie.
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 20:52   #6
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Luti Zobacz post
Chłopcy ja rozumiem, że Rosja uwodzi, ale nie róbcie za pożytecznych idiotów (Grzechu, Herni) na FAT. Z Waszych wypowiedzi widzę, że mało wynieśliście ze swoich rosyjskich wyryp.


Myślę, że się śmieli, ale niestety z Ciebie.
Tak próbuję zrozumieć co chciałeś przekazać i za chu nie wiem. Przybliżysz?
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 20:55   #7
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 565
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 38 min 5 s
Domyślnie

Chwilowo nie mam weny, ale ok Emek rozwinę to pózniej.
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 21:30   #8
Grzechu2012
 
Grzechu2012's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łomżewo
Posty: 908
Motocykl: AT-NAT
Przebieg: 80000
Grzechu2012 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 7 godz 19 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Luti Zobacz post
Chłopcy ja rozumiem, że Rosja uwodzi, ale nie róbcie za pożytecznych idiotów (Grzechu, Herni) na FAT. Z Waszych wypowiedzi widzę, że mało wynieśliście ze swoich rosyjskich wyryp.


Myślę, że się śmieli, ale niestety z Ciebie.
Też nie ogarniam oco chodzi. Kolega pewnie nie lubi czerwonych.
Co ma się nijak do podróżowania bo w czarnej dupie możesz liczyć tylko na nich. Ale co ja tam wiem...
kurde, a może mnie zrusyfikowali na tych wyjazdach... o zgrozo!
__________________
www.grzechunakolach.pl
Grzechu2012 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2019, 23:47   #9
Luti


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reszel
Posty: 565
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Luti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 38 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Tak próbuję zrozumieć co chciałeś przekazać i za chu nie wiem. Przybliżysz?
Ok. Chodzi mi o entuzjazm co do rosyjskiej państwowości, czy poniektórych rozwiązań systemowych zwłaszcza w kontekście rosyjskich granic.
Żeby nie było opieram się na własnych doświadczeniach głównie.
Jak dalej nie rozumiesz. Wstaw co Ciebie w FR rajcuje, to się odniosę.
Cytat:
Napisał Grzechu2012 Zobacz post
Też nie ogarniam oco chodzi. Kolega pewnie nie lubi czerwonych.
Co ma się nijak do podróżowania bo w czarnej dupie możesz liczyć tylko na nich. Ale co ja tam wiem...
kurde, a może mnie zrusyfikowali na tych wyjazdach... o zgrozo!
No Grzesiu "gratki" za odrobioną lekcję z wiki, aczkolwiek rosyjska definicja " поле́зный идиот" w rus necie jest bardziej akuratna.
Nie piję w "czerwonych", bo to właściwie historia. Odnoszę się do współczesnej post kgb-owskiej kacapi cisnącą Rosjan.
Co do tez zawartych w tym wątku:
Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Nie wiem gdzie dokładnie ale Łotwa lub Estonia przy samej trasie tet jest przejście z Rosją. Było puściutkie warto sprawdzić.
Dobry "bit", lokalne przejścia są często fajniejsze frekwencyjnie i większą tolerancją dla moto, aczkolwiek w razie odbitki ze szlaku dobrze jest wcześniej zweryfikować, czy te przejście nie obsługuje tylko dwóch nacji. Przynajmniej ja się na dwóch miedzach rosyjskich (LT/FR i FR/UA) tak odbiłem. Pewnie wiesz, że problematyczne granice najlepiej atakować z rana. Najgorzej póznymi popołudniami.
Cytat:
Napisał herni Zobacz post
To prawda,potwierdzam! Straszne buce i huje są Łotysze na granicy ŁT-RUS .
Debil Łotysz chciał nawet żebym mu pokazał zieloną kartę a ja mu na to jak Boguś Linda w Krollu do policjanta...."do reki to mogą ci dać" Rosjanie spoko i z kulturą!
Fakt, trochę na tym przejściu w ub.r "kwitłem" (7H)
Zero focha do Łotwy. Nawet mega sympatycznie, mimo znacznego zatwardzenia na tej "miedzy". Tak sobie na gorąco na tamten czas zanotowałem:
Po zrobieniu kilkudziesięciu km po szutrostradach Łatgalii, kilkaset metrów przed przejściem wbijam na asfalt. Lekkie zatwardzenie (100-200m puszek), objazd bokiem bez kontrowersji ze strony strażniczki siedzącej na szlabanie. Przed pierwszym "wpustem" na wjazd szybki bajer z kierowcą tira co do koncepcji noclegowych po Rus stronie.
Same odprawy ekstra, nawet mnie łotewscy pogranicznicy ściągnęli na zamknięty pas "Nothing to declare". Celnik poza wprowadzeniem paszportu do systemu zapytał tylko o cel wyjazdu. Na co ja polatać po Rosji na taniej benzynie.
Dalszy ogonek puszek spokojnie boczkiem, aż do rosyjskiego szlabanu.
No i tutaj zaczęły się schody. Ok. Szlaban zamknięty więc wszedłem w konwersacje z "kazachskimi" Niemcami, którzy sunęli w rodzinne strony ddr-owskimi ciężarówkami przerobionymi na Kampery. Od nich info,że już grilują się od 6-7 h, bo jakiś system się posrał u "матушки". Morale jednak mieli spoko wiec trochę info od Nich pociągnąłem ad Kazachstanu.
Po godzinie wreszcie rosyjski szlaban w górę. Więc heja na rosyjska stronę i dalej myk na "pole position" przed rosyjskim terminalem. Niestety "pałkarz" od bagażników z komunikatem wypad na początek oczekujących. Niby ok. 5-6 autek przede mną, ale tu było całe clue. Okazało się, ze tamtejsza "tamożnia" bardzo pryncypialna. Mimo wcześniej wypełnionych kwitów, rosyjska celniczka, jeszcze raz wypisywała ręcznie za wszystkich deklaracje, poza tym foty bagaży itd. Znając rosyjską biurokracje podejrzewam, że miała zlecenie na grilowanie obywateli EU.
W rezultacie wjazd do Rosji o najprzykrzejszej porze po 2 w nocy. Kima więc na trawniku przy "zaprawce".
Ogólnie od strony socjologicznej fajnych obserwacji na tej miedzy doświadczyłem nt germańskiego rusofilstwa.
Początkowo wszyscy "Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę". Po 3-4 godzinach. "Chuja się tam zmieniło", czy "jak był burdel tak jest dalej". Drobne bezskuteczne podchody do rosyjskich "fuszy" również

Cytat:
Napisał herni Zobacz post
Kolejny głupi europejski przepis gdzie pas unijny kompletnie nie dla obywateli UE ! Po na rosyjskiej stronie pas dla obywateli WNP jest zawsze pusty i nikt z UE nie ma prawa wjechać bo zakaz !!! Rosja dba o swoich obywateli . Rosjanie pękali ze śmiechu jak im o tym powiedziałem
Widzisz herni.
Pas unijny jest tylko w zasadzie na terminalu. Czyli kilka/kilkanaście aut. Przed przejściem i za odprawami zasadniczo jest wspólna linia dla obywateli EU jak i WNP i innych nacji. Tu jest logika. Bo wobec obywateli EU zwłaszcza na wyjeżdzie czynności kontrolne są bardziej uproszczone. Szybsza odprawa obywateli EU przyśpiesza odprawę pozostałych. Dopiszę jeszcze, że na polskich przejściach z FR od obywateli WNP pobiera się odciski palców, weryfikuje ubezpieczenia OC samochodu, w skrajnych przypadkach sprawdza posiadane środki pieniężne na pobyt, czy nawet kontroluje się stan techniczny pojazdów. Ogólnie jakoś tam się z grubsza z Rosją lokalnie dogadujemy, mimo oficjalnego pijaru. W razie braku Naszych wpuszczamy Rosjan, Rosja wpuszcza Polaków na swoje linie jak nie ma przed swoim terminalem obywateli WNP.
Na miedzach z "nadbaltiką", Rosjanie perfidnie bardziej fochają do swoich gości, stąd pewnie te nerwy ze strony jednego z podróżnych, których doświadczył Grzechu na wyjeżdzie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1.jpg (369.4 KB, 25 wyświetleń)
Luti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2019, 10:55   #10
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nijak nie pasowała powyższa (żywa , ciekawa ) dyskusja to tematu przewodniego jakim jest Kazachstan. Wydzielilem więc do osobnego wątku w dziale podróże. Jak weźmiecie się za pyski to przesune do HP
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Małyszek - rogale: dyskusja [wydzielone z wątku o sprzedaży] żuk Inne tematy 11 29.08.2018 14:09
Przekraczanie granic, paszport i broda :) Grucha Przygotowania do wyjazdów 11 04.04.2013 13:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.