Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.12.2014, 22:39   #221
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,421
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 23 s
Domyślnie

W lewo to Majki włączył kierunek. Tamten już nie miga. Tamten zmienił pas (zajechał drogę) gdy go Majki wyprzedzał legalnie. Wina tamtego.
Inna sprawa czy dla własnego dobra Majki nie mógłby trochę choć po heblach dać (ja bym odruchowo trochę przyhamował).
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2014, 22:41   #222
bass


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 663
Motocykl: RD07&1000RR
bass jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 3 godz 26 min 56 s
Domyślnie

jak mu chcecie pomóc to wykasujcie wszystkie posty od 17 strony, bo jak się ktoś dopatrzy to smrodu narobi i nie bedzie naprawy afryki z oc skodziarza no chyba, że autor filmu dalej twierdzi, że jest wszystko ok z jego strony w dodatku cała dyskusja w ogólnodostępnym dziale

Mallory, dość mocno się mylisz :P
bass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2014, 22:58   #223
smigacz
 
smigacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Przemyśl
Posty: 709
Motocykl: RD07a
Przebieg: średni
smigacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 14 godz 7 min 36 s
Domyślnie

Też myślę jak bass ze najlepiej zamknąć wątek nie będzie wzbudzał emocji ani komentarzy i będzie bezpiecznie dla Majkiego. Co chłop przeżył to jego, a rady to najlepiej zachować dla siebie.
Majki dobrze, że Ci się nić nie stało.Smaruj poobijania a za 2 miesiące przejdzie. Zdrowia
smigacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 08:35   #224
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 46 min 42 s
Domyślnie

Nie martwcie się tak o Majkiego - on jest już bezpieczny. A sprawa ma w tej chwili charakter czysto ekumeniczny
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 11:23   #225
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,495
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 4 dni 31 min 34 s
Domyślnie

JA PIERDOLĘ!!!
Czemu to wszystko wygląda w ten sposób


Czemu chcecie mnie ukamienować Coś Wam zrobiłem, bo mi to pachnie prywatną zemstą...a znam większość z Was osobiście...i nie pamiętam, żebym komuś tak podpadł...

Najpierw: za szybko, lewą stroną, nie hamował, puszka miała skręcone koła (a więc przyjrzałem się dokładniej, w zwolnionym tempie, wyprostował je po wyłączeniu wstecznego i skręcił ponownie jak już go zaczynałem wyprzedzać ) teraz ktoś się dopatrzył kierunkowskazu u biednego kierowcy puszki... Podpowiem, nie było ŻADNEGO kierunkowskazu w samochodzie w żadnym momencie (to co 'mryga' to puszczany hamulec i wyłączane wsteczne). Szkoda, że nikt nie widzi, że samochód wyjechał na główną drogę nie mając widoczności/bez upewnienia się czy coś nie jedzie, a następnie wykonał nielogiczny manewr, nie sygnalizując niczego i zapewne nie patrząc w lusterka...ale winny musi być motocyklista...

Niestety przypomniałem sobie dlaczego przestałem się udzielać na forum...i trzeba do tego stanu wrócić...

PS. nie, nie zależy mi na wzbudzaniu litości czy troski nad mym 'biednym' losem, wrzuciłem to dla przestrogi i miałem nadzieję, że dzięki temu tematowi uda mi się łatwiej/szybciej zdobyć potrzebne graty...ale akurat w tym temacie odzew był żaden (dobrze, że sam już większość znalazłem, dzięki Marku).
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 14:49   #226
Jaro-Ino
 
Jaro-Ino's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Inowrocław
Posty: 896
Motocykl: RD07a
Jaro-Ino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 34 min 59 s
Domyślnie

Majki, widziałem Ciebie raz i lubię od tej pory Leciałem już parę razy przez kierę itp rzeczy i wiem ile widać na filmiku, a ile w rzeczywistości. Nie łam się. Przestroga fajna, ja przyjąłem do wiadomości. A loża szyderców istniała zawsze. Czy to obok głębokiego rowu, w którym się zakopałem, czy na podjeździe (paprykarzu szczeciński ) czy w innych miejscach. Nie maż się jak baba i trwaj tu pomimo czegoś, a nie za coś
Jaro-Ino jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 16:12   #227
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

Dla informacji , moja sprawa wypadkowa skończyła się tak że ja zostałem uznany winnym i ukarany mandatem 600 zł.
Sąd nie wezwał mnie nawet na sprawę pomimo tego że zaznaczałem że chcę na każdej być obecny.
Jak widać wariat motocyklista zawsze jest winny i to nic że ślepak puszką spycha Cię z drogi.
Nie chce mi się nawet odwoływać bo szkoda moich nerw,zapłacę te 6 stów i H im w D , jak najdalej od policji i sądów
Zdrowia Majki i szerokości.
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2014, 16:49   #228
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 34 min 15 s
Domyślnie

Majki, spokojnie, jest zima i musimy o czymś pogadać.
Uważam, że zrobiłeś wszystko ok. A czy można było lepiej? Zawsze można lepiej. Ale nie twierdzę, że ja bym to zrobił lepiej.

Ja się kiedyś spotkałem się z puszką, która według mnie ścięła zakręt. Ale to tylko moja wersja. Niestety po utracie przytomności nie byłem w stanie jej obronić.

Ciesz się, ze nic poważnego się nie stało. A filmik jest dobrą przestrogą żeby dziwne puszki omijać jak najszerzej.

Zdrowia jeszcze raz!
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2014, 00:36   #229
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 1 godz 1 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KML Zobacz post
Dla informacji , moja sprawa wypadkowa skończyła się tak że ja zostałem uznany winnym i ukarany mandatem 600 zł.
Sąd nie wezwał mnie nawet na sprawę pomimo tego że zaznaczałem że chcę na każdej być obecny.
Jak widać wariat motocyklista zawsze jest winny i to nic że ślepak puszką spycha Cię z drogi.
Nie chce mi się nawet odwoływać bo szkoda moich nerw,zapłacę te 6 stów i H im w D , jak najdalej od policji i sądów
Zdrowia Majki i szerokości.
Dokładnie o to chodzi. Nie wiem jak inni, ale ja doczytuję się raczej komentarzy a'la przestroga. Daleki jestem od oceniania. Mój kumpel dostał grzywnę za kolesia, który zawracał na ciągłej !! Wyrok: nieostrożna jazda, przyczynienie się. Poczucie racji to nie to samo co wyrok sądu - taki mamy klimat. Lepi również dobrze prawi.

Jako ciekawostkę opowiem o sobie. Kilka ładnych lat jeździłem TS 150, potem czopkami i małymi błotojebami. Miałem nawyk naciskania tyłu - taki paskudny, nie nadający się do moto innych niż dual breake. Jadąc Wolską kolo w białej fabii zmienia pas na ciągłej bez kierunku i ostrzeżenia - nie ma mnie. Jestem powietrzem w odebranej od Dandyego Afryce co ją właśnie serwisował zaraz po zakupie. I co robię - hamuję w panice łapą, ale nogę mam silniejszą - efekt ślizgam się wzdłuż Fabii jak w tańcu synchronicznym - lecimy sobie tak - Pan zmienia pas, ja drift w stylu żużla - tylko, że na nożnym. Każdy podręcznik i instruktor mówi, że zrobiłem wszystko źle. Afryka cała, ja też. Oczywiście nie mówię, że Majki zrobił źle - mówię do ogółu, jak oglądam - jechałbym prawą stroną, bo takim mam chujowy nawyk, ale co by było gdyby była kobita z wózkiem, rower, jakby koleś zawiną dalej do tyły - czyli w prawo To zostaje w gdybysięstaliźmie. Poza nielicznymi przypadkami chyba większość chce tu dobrze więc nie bij.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.

Ostatnio edytowane przez jorge : 30.12.2014 o 00:38
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2015, 22:00   #230
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,808
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 6 dni 7 godz 47 min 24 s
Domyślnie

JAk to bylo? statystycznie ja i moj pies mamy 3 nogi.

No to statysyki z ostatniego pieknego slonecznego weekendu w niemczech..

10 zabitych
3 rannych zagarazajacych zyciu
30 ciezko rannych
7 lekko rannych
motocyklistow.

i ciekawostka. Wszyscy co zgineli w ten weekend, nie zgineli z powodu oslawionych slepych kierowcow puszek ktorzy nie patrza ponoc w lusterka. Magiczne zaklecie: patrz w lusterka bo motury sa wszedzie nie pomoglo i powyzszi zgineli na drzewie, wypadli z zakretu, niewyhamowali, raz poszli na czolowke we 2 motocykle. Wiec moze zamiast wyciagac motura z garazu i odkrecac manete na winklach, moze warto pojechac na nim na placyk i obudzic ruchy na motocyklu po dlugiej zimie?

moto.jpg


Bezpiecznego rozpoczecia i calego sezonu moturowego wam zycze.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypadek Evvil Inne tematy 49 24.09.2011 15:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.