Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.03.2024, 17:39   #11
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Bulwiak Ślina mi na C5 ciekła i na tym się skończyło bo $ dużo. Schubeth robi dobre garki, C3 mam 12lat i zrobione jakieś 100kkm gdzie tylko szyby i pinlocki zmieniałem. Nowy C3 pro od roku używam na dalsze wyjazdy.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2024, 17:41   #12
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,958
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 40 min 29 s
Domyślnie

Tadzik luz Jak nie pasuje, to nie pasuje. Dalsza dyskusja zbędna. Ja bardzo lubię Nolana, Caberg, kaski tanie, pasują na baniak, jednak jakość wykonania, głośność a i skrzypiec lubią, a i ja je też za coś lubię, za kolor? 😉 A na ruchy na miasto zostawić na moto nie boję się...
C3 to dobry, choć specyficzny kask. Jeśli spodobał się Tobie, to nie przymierzaj C4, chyba, że chcesz wydać kolejna kwotę. Ja się nim cieszę i wzbraniam przed C5, choć wiem, że jak C4 będzie miał dość, to i mnie wydatek czeka.
Nadal nie zgadzam się z głową Shoei i Schuberth. Bardziej chodzi moim zdaniem o wykonanie poszczególnych modeli, niż o kształt głowy.
Hornet nie leżał i mi, ale Air Gt, owszem. C3 JAK PISAŁEM, jak beret, C4 jest wspaniały. Każdy kask jest inny, głowa zawsze ta sama
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2024, 17:49   #13
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Eee tam C4 to dopiero beret, mi się nie podoba.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2024, 17:59   #14
Bulwiak
Stary nick: Kacior
 
Bulwiak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: 42-480
Posty: 295
Motocykl: KTM 1090 ADVENTURE R
Bulwiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 14 godz 26 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Bulwiak Ślina mi na C5 ciekła i na tym się skończyło bo $ dużo. Schubeth robi dobre garki, C3 mam 12lat i zrobione jakieś 100kkm gdzie tylko szyby i pinlocki zmieniałem. Nowy C3 pro od roku używam na dalsze wyjazdy.
Dzięki

Cena trochę wysoka ale wolę wydać raz na 5 -8 lat niż tysiąc co rok bo skrzypi, wieje itd. C3 pro bardzo przyjemny i wygodny.
Zobaczymy jak będzie w życiu codziennym i użytkowaniu. Otwory wentylacyjne duże tak więc chyba będzie ok.

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
Każdy kask jest inny, głowa zawsze ta sama
No jak ktoś trzyma wagę to głowa zawsze ta sama U mnie trochę polika się ulały z biegiem lat ale kask pasuje

Ostatnio edytowane przez Novy : 09.03.2024 o 23:17 Powód: Połączenie postów
Bulwiak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 01:25   #15
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,958
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 40 min 29 s
Domyślnie

Kolejna kwestia, na jakie moto ma być ten kask? Golas, czy adwenczur, czy szyba krótka i pęd powietrza wali w szczękę, szybę, czy czoło kasku, no i na jakie prędkości?
Taki to niby kask, "zwykły" kask, za fure siana, a ile elementów składowych, gdzieś obok...Może wyolbrzymiam, ale jak chce się wydać na kask trochę talarów, to trzeba wiedzieć, czego się chce w zamian. Prawda?
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 01:37   #16
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Mirek zadajesz podchwytliwe pytania, przecie wszyscy jeżdżą przepisowo.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 07:29   #17
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
Kolejna kwestia, na jakie moto ma być ten kask? Golas, czy adwenczur, czy szyba krótka i pęd powietrza wali w szczękę, szybę, czy czoło kasku, no i na jakie prędkości?
Taki to niby kask, "zwykły" kask, za fure siana, a ile elementów składowych, gdzieś obok...Może wyolbrzymiam, ale jak chce się wydać na kask trochę talarów, to trzeba wiedzieć, czego się chce w zamian. Prawda?
Zasadniczo to kupując kask mam nadzieję że będzie dobrze pasował na głowę. Pierwszy pasował bo był luźniejszy, ten wspominam najlepiej, młodszy człowiek był to i niewiele rzeczy przeszkadzało. Następny miał być lepszy, skąd niby miałbym się przekonać, że w powiedzeniu, lepsze jest wrogiem dobrego, jest tyle życiowej prawdy. Ten kask doprowadzał mnie do płaczu, jadąc do GaPa pamiętam jak w okolicach Mendola pass próbowałem go poprawić za pomocą łyżki. Kolejny już poprawny był ten który używam obecnie i owszem kusiło do zmiany. Tylko następcy potencjalni, na przykład c4 robiły wrażenie jakby z tyłu ktoś w dolnej części przyoszczędził na materiale, strasznie płytkie były. c5 piszecie że cudo, no chyba będę musiał to sprawdzić, bo moja wiara w cuda znacznie osłabła. Wiecie jak to ostatnio jest, tylko pomyślisz kask i już twój telefon podsuwa gotowe rozwiązanie https://www.lidl.pl/p/ultimate-speed...r-l/p100371049
Załączone Grafiki
Typ pliku: png IMG_3554.png (641.8 KB, 14 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez consigliero : 10.03.2024 o 09:01
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 10:28   #18
Bulwiak
Stary nick: Kacior
 
Bulwiak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: 42-480
Posty: 295
Motocykl: KTM 1090 ADVENTURE R
Bulwiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 14 godz 26 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
Kolejna kwestia, na jakie moto ma być ten kask? Golas, czy adwenczur, czy szyba krótka i pęd powietrza wali w szczękę, szybę, czy czoło kasku, no i na jakie prędkości?
Taki to niby kask, "zwykły" kask, za fure siana, a ile elementów składowych, gdzieś obok...Może wyolbrzymiam, ale jak chce się wydać na kask trochę talarów, to trzeba wiedzieć, czego się chce w zamian. Prawda?
Będzie na adwenczura
Szybka krótka regulowana ale ja też krótki jestem. Prędkości 30 - 50 - 90 - 110. Więcej się boję
Na czopera do skórki, wiewiórek i łańcuchów mam inny

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
c5 piszecie że cudo, no chyba będę musiał to sprawdzić, bo moja wiara w cuda znacznie osłabła. Wiecie jak to ostatnio jest, tylko pomyślisz kask i już twój telefon podsuwa gotowe rozwiązanie https://www.lidl.pl/p/ultimate-speed...r-l/p100371049
Cudo nie cudo. Najważniejsze że leży na głowie tak samo dobrze jak c3 pro który jest znacznie tańszy. Na pewno wentylacja będzie lepsza. Wszystko wyjdzie w użytkowaniu. A może po 500km zacznie jednak przeszkadzać
C3 pro świetny ale nudny i już był bardzo sfatygowany. A że lubię kolory to wziąłem tego. Fajna jest blokada otwartej szczęki i system Interkom.
Jak mówię, organoleptycznie super a życie pokaże za jakiś czas czy był to dobry wybór.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_1986.jpg (567.3 KB, 16 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Novy : 10.03.2024 o 12:24 Powód: Połączenie postów
Bulwiak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2024, 19:39   #19
Bulwiak
Stary nick: Kacior
 
Bulwiak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: 42-480
Posty: 295
Motocykl: KTM 1090 ADVENTURE R
Bulwiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 14 godz 26 min 56 s
Domyślnie

No i tak, dzisiaj mogłem tylko 80 km zrobić bo miałem urodziny teściowej
Co fajnie w c5 to bardzo szerokie pole widzenia. Na głowie leży naprawdę bardzo dobrze. Wentylacja super. Fajne jest to że jak podnoszę szybkę i podnoszę szczękę to przy zamknięciu, szybka zostaje w pozycji przed otwarciem szczęki.
No i co zauważyłem. Nie pije w głowę ale pije w szyję Otwór na szyję w pozycji zamkniętej jest naprawdę mały. Czyli albo odchudzić szyję albo obręcze złote na szyję, celem jej wydłużenia
W kasku cicho. Przednia szyba dobrze przylega do dolnej uszczelki. Nic nie świszczy.
Na teraz jestem zadowolony…
Bulwiak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2024, 15:59   #20
Bulwiak
Stary nick: Kacior
 
Bulwiak's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2015
Miasto: 42-480
Posty: 295
Motocykl: KTM 1090 ADVENTURE R
Bulwiak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 14 godz 26 min 56 s
Domyślnie

Jaja, zamawiałem ze sklepu skąd kupiłem kask jeszcze kilka rzeczy. Jadę do paczkomatu a tam drugi kask a rzeczy przyszły kurierem
Coś im się pomyliło i wysłali dwa C5 Globe Grey
Szkoda ale muszę zadzwonić że się pomylili. Chyba że taka promocja 8 piw + 8 gratis
Jeden Schuberth + drugi za free
Bulwiak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Schuberth Renowacja Lakrua Kaski 1 03.11.2020 16:28
Schuberth sc10u Africa Tigg Archiwum 3 19.01.2018 21:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.