Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.03.2020, 12:06   #1
Drzewko91


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Brzeziny gm Morawica woj. świętokrzyskie
Posty: 27
Motocykl: RD07a
Przebieg: 69 000?
Drzewko91 jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 51 min 23 s
Domyślnie Kostka czujnika stopki bocznej.

Witam.
Nie wiem czy komuś to sie przyda czy może to zbyt błacha przypadłość by o niej pisać ale napisze.
Mialem taki problem że w ubiegłą sobote wyjechałem pierwszy raz w tym sezonie troche dalej i pierwazy raz od kąd kupiłem afri, moto przeszło przegląd itd, oprócz problemów małych ze ssaniem moto chodzi jak należy.
Problem pojawił się jak zatankowałem pod korek i wyjechalem na trasę, po ok 7km moto przerywa, szarpie, wraz ze wzrostem temperatury coraz gorzej az w koncu strzela z tlumnika i gasnie, odpala ale jechac prawie sie nie da tak szarpie, na raty wróciłem do domu. Mysle sobie tak ze cos tam z tym ssaniem jest nie tak i trzeba wyciągać znowu gaziory lecz jedna rzecz mi sie rzucila w oczy a mianowicie ze kontrolka stopki sie nie świeci a jak moto zaczelo przerywać to zaczęło przygasać.
Poszedlem ta drogą, wyciagnilem czujnik wyczyściłem ale nic, idąc dalej dochodzimy do kostki pod lewym boczkiem u mnie koloru zielonego, dociskam ja i kontrolka świeci, no ale moto dalej przerywa, obok niej jest w uchwycie taka biala kostka, dotknołem ją i moto zgasło, co sie okazuje to dociskanie itd kostki nic nie dało ruszały sie konektorki w środku, wiec kostki poszły na bok a zastąpiłem je połączeniem stałym lutowanym termokurczki itd.
Moze juz cos ktos miał takiego bo z tymi czujnikami czasem są niuanse no ale jak widac sam czujnik sprawny a wina lezała troche dalej.
Pozdrawiam i szerokości.
Drzewko91 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.12.2020, 16:04   #2
Adam_TSA


Zarejestrowany: Jun 2016
Posty: 12
Motocykl: RD07
Przebieg: 44kkm
Adam_TSA jest na dystyngowanej drodze
Online: 16 godz 9 min 25 s
Domyślnie

Hej,

No i zajebiście że to opisałeś! Właśnie wróciłem ze świątecznego polatanka (dzięki Tobie) .

Dziś 1 dzień świąt, Sandomierz, pogoda ok nie pada +4 stopnie, wczoraj nie pochlalem to myślę sobie a co powalczymy coś w terenie Na powrocie tak jak kolega pisał ... Szarpanie, przerywanie myślę sobie waha się kończy, na stację zalalem do pełna jadę dalej. Nic, dalej szarpie. Zatrzymałem się na boku odpalam forum, szukam "szarpanie" wyskoczył post kolegi, patrzę na kontrolkę stopki nie świeci się, odkręcam boczek a tam kabel wypadł z kostki, załączyłem, działa banan na twarzy i do domu

Pozdro Stary Twój post się przydał!
Adam_TSA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.12.2020, 17:02   #3
wierny
Moderator
 
wierny's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Bytom
Posty: 4,340
Motocykl: Była Rd07B jest Rd07C 96r. + Rd03 88r. + WSK 78r.
Przebieg: Im więc
wierny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 6 dni 6 min 53 s
Domyślnie

Fajnie się czyta takie posty. Chyba jutro Afrę na spacer wyciągnę. Pozdrawiam świątecznie.
__________________
"Motocykl w Polsce to nowy rodzaj jazdy konnej. To leży w naszych szlacheckich tradycjach." Z. Maklakiewicz
wierny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2020, 12:28   #4
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

Ja dlatego wywaliłem większość kostek i polutowałem kable. W razie awarii wożę kostkę elektryczną ze śrubkami, aby można było połączyć kable. Od lat nic mi się nie dzieje.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2020, 15:09   #5
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał klanol Zobacz post
Ja dlatego wywaliłem większość kostek i polutowałem kable. W razie awarii wożę kostkę elektryczną ze śrubkami, aby można było połączyć kable. Od lat nic mi się nie dzieje.
Jeśli mogę coś zasugerować to zamiast kostek ze śrubkami lepiej mieć przy sobie kilka szybkozłączek (<-- nie wiem czy to poprawna polska nazwa?) Wago:

616wst7g8EL._SL1000_.jpg
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.12.2020, 22:47   #6
Tezla
 
Tezla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Kraków
Posty: 247
Motocykl: RD03
Przebieg: 80000
Tezla jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 11 min 8 s
Domyślnie

A jeszcze lepiej zakuć nowe konektory jest to system dostępny w sprzedaży i dalej stosowany nie wyobrażam sobie w moim motocyklu mieć nieodłączalnych wiązek/podzespołów.
__________________
Honda XL 600 RM 86'
Honda XL 600 LM 86'
Honda XRV650 Africa Twin 88'
Honda XLV 750 R 83'
BMW R1100GS ABS 95'
Tezla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Big foot / poszerzenie stopki bocznej / Kacza stopa :) aciu Wszystko dla Afryki 42 01.02.2017 00:01
Spalona kostka??? Maras Układ elektryczny i zapłonowy 14 23.10.2016 12:48
zamiennik czujnika wentylatora??? zibiano Układ chlodzenia 16 12.09.2011 09:03
Gwint czujnika ciśnienia paku Silnik, sprzęgło, skrzynia 13 03.09.2009 16:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.