Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.02.2020, 22:31   #541
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 56 min 59 s
Domyślnie

Z tego co pamiętam, ćwierć wieku temu, przez pierwsze dwa tygodnie od zrobienia wylewki, codziennie mocno ją polewałem wodą z węża ogrodowego. Czy coś się zmieniło w technologii wiązania cementu?
MrWaski jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.02.2020, 23:07   #542
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,789
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 17 min 3 s
Domyślnie

Wylewki czy płyty?
Panowie od ogrzewania użyli terminu wygrzewanie i chyba to mieli na myśli. Tak naprawdę to chcę tylko nakleić parę płytek pod zbiornik, chyba nawet będzie to para, znaczy dwie 30x60 (jutro zmierzę zbiornik). Chodzi o to że jak już się go postawi i napełni to raczej już się go nie będzie ruszać, to jest sugestia panów od ogrzewania.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2020, 09:05   #543
Mieciek


Zarejestrowany: Jan 2016
Miasto: Kalwaria Zeb.
Posty: 724
Motocykl: nie mam już Afryki
Mieciek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 13 godz 39 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
Z tego co pamiętam, ćwierć wieku temu, przez pierwsze dwa tygodnie od zrobienia wylewki, codziennie mocno ją polewałem wodą z węża ogrodowego. Czy coś się zmieniło w technologii wiązania cementu?
Mnie goście od wylewki powiedzieli że gdyby był mega upał to wylewkę (nie płytę) pasowało by trochę polać woda. Ale ze to był listopad to powiedzieli że nie ma potrzeby. Dać związać a potem wygrzewać i suszyć.
__________________
Ex moto: RD04, WFM 1972, WSK 1967, WSK 1982, MZ ETZ 1991
Mieciek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.03.2020, 15:43   #544
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,789
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 17 min 3 s
Domyślnie

Cierpliwość i stalowe nerwy to powinny być podstawowe cechy budowniczego domu. Wygląda na to że odyseja związana z roletami dobiegła końca. Kurier dostarczył dziś brakujące elementy. Jak podejrzewałem nie zostały wysłane w zeszłym tygodniu, tylko wczoraj i do tego jeszcze pod zły adres, numer domu 32. Dzisiaj w zasadzie panowie siedzieli i czekali na te elementy bo nie było innej roboty. Myślę że jutro ich ostatni dzień na budowie i czekamy do wiosny na tynkowanie. Biorąc pod uwagę logistykę pracy widzę ogromny potencjał do optymalizacji kosztów, ale to wymaga normalnego dysponowania powierzonymi pieniędzmi, a nie tak jak teraz. Jestem przekonany że moje pieniądze latały dziury na innych budowach a gdy była potrzeba pracy u mnie to była prowizorka. Jak napisałem okna powinny być przed świętami i budynek powinien być zamknięty już wtedy.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.03.2020, 21:24   #545
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,789
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 17 min 3 s
Domyślnie

Po raz trzeci zmieniam kosztorys do kredytu. Analityk twierdzi że cena za metr kwadratowy wychodzi mu za dużo i nie zgadza się ze wskaźnikami z rejonu. Dodatkowo muszę wyrzucić z księgi wieczystej jedną działkę bo założona księga opisuje dwie. Jedna 463/3 ma 18 ar i na tej się wybudowaliśmy a druga 463/1 ma 22 ar i pani twierdzi że nie ma opcji wzięcia kredytu gdy działka ma ponad 30 ar. Szkoda tylko że nie zostało to wyartykułowane wcześniej, urzędy podobno przechodzą w tryb pracy zdalnej. Dalej nie ma informacji w sprawie prądu, podobno utknęło w Skarżysku Kamienna (może mamy tam kogoś), facet od podwórka nie zadzwonił, pozytywem jest że trochę posprzątałem śmieci.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg B8DD6A39-2D75-40B0-949D-B6B2BE61AC1C.jpeg (602.2 KB, 26 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 71E79CC4-BD8F-4233-BB34-04F2B19A6D71.jpg (496.7 KB, 28 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 63B491FA-1E10-4314-80C0-2CB24ABC434B.jpg (847.0 KB, 16 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Ostatnio edytowane przez consigliero : 13.03.2020 o 07:52
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2020, 04:05   #546
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 56 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Wylewki czy płyty?
Qrcze, w sumie nie pamiętam dokładnie... i mogłem coś pokręcić. Płytę na pewno polewałem, ale wylewkę chyba też.
MrWaski jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2020, 09:02   #547
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,789
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 17 min 3 s
Domyślnie

Spróbujcie coś załatwić w urzędach w dobie koronowirusa. Urzędy obecnie to oblężone twierdze, kredyt nie ruszy jak nie wyrzucę z KW jednej działki, aby to zrobić trzeba dla nie założyć nową księgę. Do tego potrzebny jest wypis z rejestru gruntów, wniosek złożyłem mailowo i to przeszło, na wniosku jest rubryka w jakiej formie chcemy otrzymać wypis. No to wymyśliłem że najszybciej będzie w formie elektronicznej, w dniu wczorajszym wypis został przygotowany i wysłany, pocztą tradycyjną w formie papierowej.
Już miałem nadzieję że uda się dziś złożyć wniosek do sądu przez internet, brakuje mi tylko owego wypisu. Przygotowałem sobie wszystko aby to zrobić bez wychodzenia do urzędu, założyłem profil zaufany, znalazłem adres elektroniczny sądu i mam przygotowany wniosek w komputerze i teraz zmuszony jestem do oczekiwania na pocztę aby zeskanować wypis i przenieść go do komputera. Podobno szkoły musiały się w szybkim tempie przenieść z XIX wieku do XXI, urzędom też by się to przydało.

Zdrowia życzymy
P.S. Wylewka schnie codziennie, mama dba o otwieranie i zamykanie okien, bądź jak mama
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 01158217-9606-48FB-990D-3FB9E8F7B7CC.jpg (495.0 KB, 29 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 15B9C265-7409-432A-80E4-54D46B5A8F60.jpg (669.0 KB, 27 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 2DFC9C57-C8BC-47BC-9099-9D68DC717CB4.jpg (497.7 KB, 37 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2020, 23:24   #548
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,789
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 17 min 3 s
Domyślnie

Kolejny dzień na wsi, życie toczy się tutaj trochę inaczej, choć mamy bliskie spotkanie z koroną. W sąsiednim domu jest osoba chyba w kwarantannie. Tak się zastanawiam o co chodzi z tym zakazem poruszania się. W jaki sposób moje ograniczone przemieszczanie może wpłynąć na rozwój epidemii. Jeżeli spełniam z naddatkiem wszelkie zalecenia, mycie rąk, brak kontaktu z innymi, dezynfekcja za pomocą zdobytego płynu, tego z legend orlenowskich, to jak mogę tego wirusa przenieść. Chyba że jego droga rozprzestrzeniania się jest całkiem inna, taka przed którą nie sposób się ochronić, a całe to gadanie to próba gaszenia ognia.
Muszę to przeanalizować, czy warto się starać o dalsze prace, może pozostaje tylko czekać.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2020, 23:35   #549
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,643
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 17 godz 11 min 14 s
Domyślnie

Do mnie przyjechał umówiony miesiąc temu majster od żaluzji zewn. 74 lata ze swoim pomagierem. Na koniec roboty ! opowiedział mi, że jego wnuczka, która z nim mieszka jest na 4 tym roku studiów med i jest wykorzystywana do robienia testów na COV. 😱😱😱 Szczęściem człek sam się zabezpiecza i jak on robił na zewn to na pracowałem wewn. Kolejnego dnia on wewn a ja sobie majstrowałem stół w garażu.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg F11B81CA-A334-4E7E-89EA-4EFDA779B8BF.jpg (1.03 MB, 32 wyświetleń)
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2020, 11:36   #550
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,789
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 17 min 3 s
Domyślnie

U mnie chyba się uda w nadchodzących dniach zrobić podwórko i kawałek drogi wzdłuż granicy działki, mam zgodę burmistrza uzyskaną na zasadach ge. Przyjedzie też fachowiec, mam taką przynajmniej nadzieję, od gładzi i białych montaży, oglądnąć i oszacować prace. Miałem też telefon że drzwi i podłoga czeka na montaż, no ale ściany i sufity najpierw. Do 11.04 nikt z firm od wentylacji oraz pompy się nie pojawi bo serwis pompy pracuje tylko zdalnie a są oni niezbędni do uruchomienia. Dodatkowo całość utrudnia fakt że nie mam jeszcze zasilania budynku, sprawa ugrzęzła gdzieś w Skarżysku Kamienna. Być może uda się wszystko dopiąć tak aby w maju przyjąć budynek do użytkowania. Na dzień dzisiejszy dalej czekam na list z wypisem gruntu, wtedy założymy księgę dla wyrzuconej działki i będzie możliwość przeprocesowania kredytu dalej. Jak to się nie uda to trzeba będzie sięgnąć głębiej do kieszeni a tego ruchu w dzisiejszej sytuacji wolałbym uniknąć. Na razie pozostają spacery, rower i słuchanie ptaków które mają w dupie koronowirusa. Są już bociany na polach i w gniazdach
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg 4021D6A8-765A-4CF2-88B9-C1D5751594EB.jpeg (809.2 KB, 32 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 7602F829-BD5E-4C4C-9A94-52BBF602A6D6.jpg (497.5 KB, 31 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg CFCA25CC-244E-4AFE-9E49-90E7B3ADD54F.jpeg (550.5 KB, 33 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 18:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.