Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.03.2020, 13:39   #141
Miszel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Katerina, przy 300 km dziennie i średnim urlopie na poziomie 14 dni to żaden z nas by nigdzie nie dojechał. Większość z nas robi po 700-1000 km dziennie na dojazdówkach.
Tu się wkradło nieporozumienie. Ty piszesz o dojazdówkach, a Katerina o poznawaniu kraju (tu: Rosji). Masz rację o tyle, że duże dystanse do pokonania by dostać się na właściwe miejsce to jest duży problem. Trzeba jakoś rozwiązać np. robiąc dziennie >1000km. To jednak nie jest podróż, a połykanie kilometrów. Jasne - czasami tak trzeba. Zwróć uwagę na popularność firm motocyklowych oferujących motocykle na miejscu po dotarciu delikwentów np. samolotem. To wszystko właśnie po to by ominąć dojazdówki w trakcie krótkiego urlopu.
Jeśli chcesz podróżować po Rosji na kołach to zaplanuj dużo czasu. Jeśli chcesz się przemieścić z punktu A do B przez Rosję, to możesz planować parę dni. Poznasz wtedy jednak tylko stacje benzynowe.

Z własnego doświadczenia wiem, że te 250 km o których pisze Katerina to i tak może być za dużo jeśli interesuje Cię kraj przez który jedziesz.
Zdrówko,
Miszel
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2020, 13:45   #142
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,765
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 6 godz 4 min 23 s
Domyślnie

Nie wkradło się nieporozumienie, po prostu nie czytasz dokładnie co napisałem.
Cytat:
Do tych 300 km dziennie to się zgodzę ale jak już jesteś w miejscu docelowym czyli przemieszczasz się po określonym terenie juz na spokojnie mając do dyspozycji określony czas na miejscu.
Dla mnie podróż to jazda na kołach.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2020, 16:40   #143
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Dzisiaj próbowałem zainteresować się telewizorem który był problemem podczas prezentacji i okazało się że winę za ten fakt może ponosić stare oprogramowanie. Telewizor wyraźnie miał problem z połączeniem wi-fi , po kablu lan nie sprawiał kłopotów . Sprawdzanie aktualizacji pokazywało ok dopiero po wpisaniu modelu okazało się że jest nowa wersja, zainstalowałem je z USB i jak na razie wszystko działa. Łączy się z internetem po wi-fi, jednym słowem następne spotkanie może się dobyć bez kłopotów technicznych.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg C28E9463-23B9-4D49-9F32-B569FC03B82E.jpg (710.2 KB, 9 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2020, 19:11   #144
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Łączy się z internetem po wi-fi, jednym słowem następne spotkanie może się dobyć bez kłopotów technicznych.
Dziękuję Nie wiem tylko, czy takie spotkanie będzie kogoś interesować....
__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2020, 19:39   #145
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,765
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 6 godz 4 min 23 s
Domyślnie

Będzie jak będzie na weekendzie a nie w czwartek .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2020, 19:40   #146
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Cześć

Zwykle, planowanie swojej podróży wolę zaczynać od punktów które chcę odwiedzić. Dopiero później łączę je między sobą drogami, wybierając najciekawsze. Wiem, że większość z Was mają podstawową wiedzę o tym co konkretnie można zobaczyć w Rosji. Dla przeciętnego Nowaka najczęściej to tylko Moskwa, Petersburg, czasami Ural i Bajkał…. Ural i Syberię niestety, muszę wykreślić od razu, bo są za daleko i dwóch tygodni urlopu nie wystarczy żeby tam pojechać i wrócić.
Zostaje Moskwa i Petersburg które możesz zwiedzić nie koniecznie motocyklem, ponieważ ani biwakowania, ani dróg szutrowych w podróży do rosyjskich stolic nie będzie. Z tego powodu, stolicy też wykreślam. Moim zdaniem warto jechać po to, co naprawdę jest atrakcyjnie i czego nie ma w Polsce. Więc, kto powiedział, że poza stolicami nie ma ciekawych punktów z miejscowym kolorytem? Proponuję poszukać tych miejsc razem.

Biorę pod uwagę tylko 2 tygodni urlopu, do tego odpowiednie odległości - czyli nie więcej niż 1000 km od granicy z UE. Więc „poruszać się” po mapie, wykonując ćwiczenia też będę w tej strefie.

Póki Europa się asfaltuje….. Jak znaleźć drogę którą zechcesz pojechać? Czym się różnią rosyjskie drogi od europejskich? Jak prawidłowo przeczytać mapę drogową? Co oczekiwać od wybranej drogi? – tematy tego postu.

Najkrótsza droga z Polski do Rosji biegnie przez Białoruś. Jednak w związku z tym, że Polacy potrzebują wizy żeby wjechać na teren Białorusi, co pociągnie dodatkowe koszty (wiza BY- około 500 zł), omijam ją w całości.

Zostaje dwa najbliższych przejścia granicznych na terenie Łotwy. I jedno w Estonii.


Na mapie powyżej w takiej skali, żółtym kolorem są pokazany tylko centralne = najszybsze drogi.

Jakiej byś nie miał mapy, na dowolnej z nich, są niezbędne informacje „zaszyfrowane” w symbolach i nazwach, jak na tej:


Drogi nie są wyjątkiem, jeśli chodzi o dodatkowe informacje, a Twoja zdolność je przeczytać, może być niemal gwarancją znalezienia tego, czego szukasz.

Oto podstawowe z nich:

Trzy klasy dróg w Rosji są takie same jak w Polsce, jednak mocno się różnią znaczki na mapie i ich sens.
Główną sieć dróg kołowych w Rosji tworzą: Autostrady (Автомагистраль), Drogi ekspresowe (Скоростная дорога), Drogi publiczne (Обычная, нескоростная дорога). Klasyfikacje dróg są ustalane w zależności od natężenia ruchu.

Klasyfikacja tych dróg na mapach papierowych wygląda jako: Autostrady (Автомагистраль) - czerwone, Drogi ekspresowe (Скоростная дорога)-żółte, Drogi publiczne (Обычная, нескоростная дорога)-białe.

Oprócz tego, drogi mają jakieś zielone, czerwone i niebieskie znaczki i wszystkie posiadają swój numer – to kolejna zagadka.

Oprócz cyfr, numer zawiera litery. Teraz o ich znaczeniu po kolei.

M -dla autostrad federalnych łączących Moskwę ze stolicami obcych państw i stolicami rosyjskich regionów.
Jeśli jesteś na drodze z symbolem M , pamiętaj, że ta droga nie tylko prowadzi do Moskwy, - niemal wszędzie na tej drodze jest łączność GSM, remont kół, gdzie nigdzie małe knajpy i motele. Czyli tam w razie czego znajdziesz pomoc bez problemu. Sieć tych dróg wygląda tak:



P-dla dróg regionalnych i autostrad łączących stolicy regionów Federacji Rosyjskiej;
Nie podaję tu schematu, bo te drogi tworzą największą część sieci dróg Rosji. Takie drogi mogą być na mapie papierowej czerwonymi i żółtymi.

A - drogi regionalne, które są dojazdem do największych węzłów komunikacyjnych i są wejściem od stolicy regionu (który NIE ma połączenia drogowego z Moskwą), do portów morskich, lotnisk i stacji kolejowych lub granic innych państw.
Na mapach można je zobaczyć zaznaczonymi na żółto lub na biało. Takie drogi łączą małe miasteczka, a wzdłuż tych dróg jest sporo wiosek i prawdziwe życie : )

E, AN-wchodzące w skład europejskich i azjatyckich międzynarodowych sieci dróg;
Ta droga na mapie posiada status ekspresowej, ma znaczki E i M, a w rzeczywistości….. Na terenie Rosji wcale nie koniecznie, że taka droga będzie mocno zatłoczona. Czasami, ona wygląda tak:


Podaję zdjęcie z Google, żebyś nie myślał, że przesadzam Piękna droga, prawda?

Drugą częścią dodatkowych informacji o drodze może być natężenie ruchu. W mapach nie ma tych informacji, jednak warto wiedzieć o tych kategoriach, bo właśnie one decydują o statusie drogi na mapie, a oprócz tego, za niedługo będą nam bardzo pomocne przy poszukiwaniu miejsca do biwakowania.
Więc tak. Trzy klasy dróg tutaj mają kilka kategorii. Z góry mogę powiedzieć, że 4 i 5 kategorii najczęściej spotkasz w lasach. Dane są podane w skali ilość samochodów na dobę.
*

* - Autostrady (Автомагистраль), Drogi ekspresowe (Скоростная дорога), Drogi publiczne (Обычная, нескоростная дорога).


Trochę o różnicach w wyglądzie map Google i papierowych.

Zwrócę Waszą uwagę, że na mapach Google i mapach rosyjskich papierowych są niektóre różnice. W oznakowaniu dróg, niestety też. Jeśli mówić o praktyce jazdy w Rosji, to na mapach papierowych samochodowych możesz zobaczyć drogi czerwone, żółte, białe i czarne. Gdzie czerwone są największe, a czarne najmniejsze.

Czasami można spotkać papierowe samochodowe mapy, w których wydawnictwo w ogóle nie bierze pod uwagę małych i leśnych dróg. W związku z tym, polecam posługiwać się nawet będąc na kolach, mapą topograficzną. Na takiej mapie jest niemal wszystko i ona jest intuicyjnie zrozumiała.

O czym powie numer drogi?
Przy planowaniu trasy, warto wiedzieć, czego od znalezionych dróg możemy spodziewać.
Reguła 1. Większość dróg oprócz leśnych ma swój numer, a skoro tak, więc ma swoje miejsce w rejestrze państwowym, do kogoś należy i ten ktoś ma obowiązek tę drogę obsługiwać. Im dłuższy numer, tym mniej droga.

Zanim gdzieś wyruszysz, polecam Ci „przejechać” na mapach Google całą Twoją trasę albo popatrzeć na nią ze zdjęć satelitarnych. Oprócz tego, że zobaczysz trochę gdzie będziesz się poruszał, z tych map możesz dostać najważniejsze informacje: czy jest przejezdna, czy jest wystarczająco dobrze obsługiwana, jaką ma szerokość, czy da się przy niej znaleźć miejsce do biwakowania, etc.


Od samej granicy Łotwy z Rosją, w kierunku stolicy prowadzi droga M-9. Mimo, że prowadzi do samej Moskwy, swoimi rozmiarami i infrastrukturą nie spełnia wymogów, żeby na mapach być oznakowaną na czerwono. Jest żółtą na wszystkich mapach i z Google wygląda tak:


Oto jej wygląd w terenie:


Reguła 2. Zwróć uwagę na NUMER drogi, który wyświetla Google (tutaj M9). Ten numer lub jego nieobecność sporo Ci powie: jeśli widzisz numer, droga musi być przejezdna. Numer drogi – to w pewnym sensie gwarancja, że przy niej są posiadłości. Nie da się nie obsługiwać takiej drogi: karetka przecież musi przejechać o dowolnej porze doby i roku, mieszkańcy też. I odwrotnie: jeśli nie wiesz w jakim stanie jest droga, zwróć uwagę na ilość i rozmiar miasteczek czy wiosek przy tej drodze na mapie. W przypadku gdy są, musi być do nich jakiś podjazd w normalnym stanie.

W przypadku tak dużych dróg jak M9, wszystkie one będą asfaltowe.
Wszystkie centralne drogi w Rosji są asfaltowe. Zapamiętaj sobie i nie mów, że w Rosji nie ma dróg.


Podróżowanie centralnymi drogami zwykle nie jest zbyt ciekawe, więc skręcam z M-9 wprawo na drogę 58K-162, która należy do dróg 4 lub 5 kategorii:


Reguła 3. Popatrz na tę mapę uważnie. Teraz jadę na południe, a moja trasa zmieniła numer drogi. Jadę tam śmiało, bo wiem, skoro posiada numer, nie jest ślepa + jest przejezdna.
Zwróć uwagę, w jaki sposób jest pokazana biała droga, która prowadzi niemal równolegle M9 (niby wstecz w kierunku granicy). Ona jest mniej widoczna niż biała z numerem. Dlaczego? Ta droga nie ma numeru, bo jest ślepa i nie koniecznie, że ktoś tam mieszka. Więc stan takiej drogi nie koniecznie jest pilnowany. Unikaj dróg ślepych – nie wiesz co zobaczysz, a zostać tam na kilka dni, wyciągając w samotności z bagien motocykl, wiem na pewno, nie zbyt atrakcyjnie.

Droga 58K-162:


Mimo, że ma tak długi numer i nie jest centralną w regionie, jest asfaltowa. Jasne że asfalt nie jest nowy, ale na Twoją przygodę wystarczy Na tym zdjęciu można również zobaczyć jakieś szklarni (po lewej) i jezioro. Tak, tu blisko są ludzi. Więc nie uwierzę, żeby do tego jeziora nie było dojazdu, bo miejscowi łowią ryby i kąpią się w lecie. A skoro jest dojazd, mamy miejsce na obiad przy ognisku, wodę na herbatę i możliwość kąpieli.

Jedziemy dalej:


Dalej droga się pogorszyła, ale nadal nie będziesz niósł na sobie motocykla


Pokazało się drugie jezioro.


A takie zjawisko drogowe wcale nie jest rzadkie – właśnie tak powstają szutrowe drogi.


Tutaj też kiedyś był asfalt:


No proszę Możesz ćwiczyć swoje umiejętności motocyklowe ile wlezie i absolutnie bezpłatnie.

Gdzie można dojechać w taki sposób?



Droga M-9 jest największą w tym rejonie. A te mniejsze drogi, jednej z których posługiwałam się dzisiaj, tworzą tak olbrzymią sieć, że można napisać trasę prawie nie tykając dróg centralnych. Te białe drogi wchodzą do wiosek, łączą się z innymi, prowadzą do lasów i jezior. Otworzę Ci tajemnicę: Te drogi nie kończą się nigdy, bo na Twojej trasie będą powstawać nowe i nowe skrzyżowania, nowe leśne drogi na których jeszcze nie byłeś.

Co tam widziałam? Przede wszystkim prawie nie widziałam ludzi, a lasów ciszy i spokoju tam wystarczy na sporo dni Twojego odpoczynku. Patrz:


Te „ćwiczenia” wykonywałam UWAGA! tylko w 100 ! km od granicy z UE. Ty też tak możesz

Ciąg dalszy nastąpi

Katerina.
__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2020, 19:42   #147
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

Też z chęcią zajrzę!
__________________
Serdecznie pozdrawiam.
Romek T.
tyran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2020, 12:23   #148
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie Trochę o drogach szutrowych....

Cześć
Europa aktywnie się asfaltuje. Co raz więcej ciekawych szutrowych dróg na zawsze znika z map. Czasami nawet w dalekich bałkańskich górskich wioskach i wszystko po to, żeby zachęcić turystów do zwiedzania.

Trochę o szutrowych drogach w Rosji – temat na dzisiaj.

Jak pokazałam kilka dni temu, w Rosji, tak samo jak w EU, nie ma problemu z poruszeniem się drogami asfaltowymi. Jednak myślę, że mimo to, zainteresowanie podróżami do Rosji nadal będzie rosnąć, ponieważ szutrowe drogi nie będą asfaltowane tam nigdy.


Skąd mam taką pewność? To proste, – szutrowe drogi najczęściej są leśne.
Tam, gdzie od czasu do czasu las jest wycinany i wywożony olbrzymimi ciężarówkami. Pojazdy, przy pomocy których wykonuje się te prace, są bardzo ciężkie i nie nadają się do poruszania po drogach asfaltowych.


Więc, te specjalne leśne pojazdy i urządzenia są przywożone do miejsca pracy, gdzie mogą się poruszać po drodze szutrowej bez ograniczeń. Po zakończeniu wszystkich prac, taka droga nadaje się do szybkiego remontu i dalej służy.

Jednak warto wiedzieć o niektórych niuansach, które mogą się przydać.
Żeby zredukować koszty, istnieje „strategia” leśnych prac.

a. Wycinanie lasów ma 2 sezony – w zimie i latem. Kwadrat leśnego terenu, wycięty rok temu, na pewno będzie wycinany jeszcze po 20 latach, a dla nas to znaczy, że zrobionymi rok temu podjazdami, jakoś będą się opiekować, bo blisko są inne kwadraty do wycinania, a koszty budowy tymczasowej drogi nie są niskie. Te podjazdy i ślepe drogi możesz używać.

Prace w lesie nie wpływają na jakość dróg centralnych*.
b. Nie robi się podjazdów do leśnych prac (wycinania) bezpośrednio od centralnych dróg, a tylko od strony lasu. Innymi słowy, jest budowana dodatkowa, krótka droga, na której ciężarówki nie będą przeszkadzać ruchu drogowemu podczas ładunku. Oto przykładowy „schemat” drogi centralnej (z numerem) i dodatkowej:

„Centralna*” szutrowa droga 86K-14
*Droga szutrowa centralna – droga z numerem, która łączy wioski, miasteczka, etc. Na takiej drodze zobaczysz znaki drogowe, zamontowane na stałe.

Jeśli nie będziesz miał gdzie rozbić namiotu, a na szukanie czegoś lepszego jest za późno, - taka ślepa* droga w lesie może być ratunkiem. Tam znajdziesz ciszę i drewno na ognisko. Zadbaj tylko o wodę, bo na ślepej drodze jej nie znajdziesz.
*Mówię o drogach, specjalnie zbudowanych do wywożenia drewna.

c. Drewno z lasu jest wywożono ciężarówkami, które mają samodzielnie dojechać do asfaltowej drogi bez przygód. Te pojazdy są dosyć wrażliwe na mokre gruntowe drogi. Więc tam, gdzie one jeżdżą, droga ma być względnie dobrą. Jeśli spotkałeś na drodze taki pojazd*, to może być gwarancją na 100% przejezdnej drogi również dla Ciebie : )


*Uwaga! Ciężarówki z drewnem w Rosji jeżdżą parami. Jeśli spotkałeś jedną, uważaj, bo prawdopodobnie zaraz spotkasz drugą.

Lasów w Rosji nie brakuje, a to znaczy, że dróg szutrowych dla Ciebie też

Jakie są pozwolenia i zakazy, jeśli chodzi o tereny zielone i gdzie można wjechać?

W przypadku Polski, jeśli droga prowadzi do terenów zielonych, wjazd do takiego terenu jest zakazany. Niestety, bez względu na nieobecność znaków. W praktyce – zakaz wjazdu jest niemal wszędzie.

Uwaga! W Rosji reguła jest tylko jedna: Nie ma znaku zakazu – nie ma zakazu.
Znaki zakazu wjazdu wyglądają tak:


Znaki zakazu, mimo, że nie znasz języka, zawsze są intuicyjnie zrozumiałe.

Zapamiętaj sobie! Żaden inspektor drogowy czy leśniczy nie mogą wypisać Ci mandatu, jeśli nie są w stanie pokazać znak zakazu, który zignorowałeś. Jeśli będziesz przestrzegał znaków, nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji.

Więc gdy wjazd wygląda tak:


Czyli BEZ znaków zakazu, możesz tam wjechać bez obaw. Podaję tutaj trzy różne zjazdy do lasu z głównej drogi, żeby to pokazać.

Inne znaki, które możesz spotkać w lesie i ich tłumaczenie.



Myślę, że w tym przypadku nie muszę wyjaśniać znaczenie tych znaków.

Oto kilka rzadziej spotykanych:
„Zakaz wszelakiego polowania”

„Природный заказник или заповедник.
Rezerwat przyrody. Tu można się znajdować, lecz biwakowanie może być ograniczone.”


„Rezerwat przyrody. Polowanie jest zakazane. Przestrzeganie reżimu rezerwatu jest obowiązkowe.”

Do tematu biwakowania będziemy jeszcze wracać, a do dzieszejszego, od siebie dodam, że będąc na leśnych drogach, polecam pilnować swojej prędkości. Niestety, kraksy z powodu spotkań z dzikimi zwierzętami są, a ich skutki często są straszne.

Podsumując temat, mogę powiedzieć, że dla tych, kto uwielbia przyrodę i chciał by spędzać więcej czasu w lesie, Rosja jest i będzie bardzo dobrym wariantem aby zorganizować sobie naprawdę niezwykły urlop.

O alternatywnych wariantach poruszenia się po Rosji, które mogą się przydać nawet w przypadku, kiedy będziesz tam motocykłem, opowiem później. Już za niedługo, w następnym poscie, zaczniemy szukać atrakcji do zwiedzania i łączyć je między sobą ciekawymi drogami. Czy weźmiesz udział?

Z życzeniami dobrego zdrowia, Katerina.
__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2020, 17:28   #149
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

'WJAZD DO LASU ZABRONIONY' miał niezłe spotkanie ze śrutówką
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.03.2020, 17:11   #150
Metel
 
Metel's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Kraków
Posty: 80
Motocykl: Transalp
Metel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 14 godz 51 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
'WJAZD DO LASU ZABRONIONY' miał niezłe spotkanie ze śrutówką
Na szczęście, w warunkach Rosji, to raczej wyjątek niż reguła.
__________________
Kochasz jeździć? Kochaj i jeździj. Miłość należy uprawiać.
Metel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Albania 2016 oczami Zeta Zet Johny Trochę dalej 54 26.03.2019 16:58
Rosja lawetowo - jak? ArturS Inne tematy 3 26.06.2018 11:37
Wiza Rosja trzykawki Kwestie różne, ale podróżne. 32 09.02.2018 16:56
rosja->gruzja kyller Przygotowania do wyjazdów 23 05.05.2010 10:28
Prom Rosja-Stany Poncki Przygotowania do wyjazdów 9 06.07.2009 23:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.