Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.03.2020, 07:54   #251
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Tragedii nie ma, bo jazda gsem uodparnia na dużo rzeczy, psyche też trzeba mieć mocne. Tylko teraz się zastanawiam jaki cel mam wyznaczyć dla tego motocykla. Może muszę sobie zrobić wycieczkę dookoła polski w ramach, ten years challange, wtedy może będę wiedział coś więcej. Lub trzeba ruszyć na wschód za rekomendacjami Kateriny, tylko w każdym przypadku zapominamy o głównych drogach. Być moż jakbym go obciążył to by lepiej wybierał, podejrzewam że zawieszenie jest liczone na większe obciążenia i ciężko jest je zoptymalizować pod siebie. Na 100 % wrócę to niższego położenia szyby i tak tym motocyklem nie będę jeździł z prędkościami p
Średnimi powyżej 100 km/h . Do 100km/h było ok nawet w warunkach dużego wiatru i niskiej temperatury. Myślę też że muszę mieć szersze i obniżone podnóżki, bo mi kolana będą skrzypieć
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2020, 10:56   #252
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Spostrzeżenia masz podobne jak ja po przesiadce na NC. Też się przesiadłem z BMW więc ergonomia dość podobna.

Jako tanie toczydełko dla 1 osoby będziesz zadowolony.
Wrzucę Ci zdjęcie jak wygląda moje NC - szyba odpowiednia to po prostu żagiel + deflektor i też konflikt z handbarami

Tak czy siak moje zatoki nie polubiły tej przesiadki.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2020, 17:23   #253
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Muszę jeszcze doczytać ile ma rezerwa, pojawia się nagle po jakiś 300 km i liczy kilometry i paliwo, tylko nie wiem do ilu będzie liczyć. Jak na razie ponownie się udało dojechać na stację, tylko nie udało mi się zatankować więcej jak 10 litrów
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpeg 2039C8B6-66F5-420E-BBB1-4A1F6BA617BA.jpeg (816.9 KB, 20 wyświetleń)
Typ pliku: jpg BFB3085E-9BF8-4436-A8EF-6B07F7F233A7.jpg (470.9 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg 25CB8D7B-7702-4765-871D-F61AA906E8F8.jpeg (711.7 KB, 19 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2020, 23:07   #254
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,821
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 18 godz 17 min 6 s
Domyślnie

Jeśli rezerwa działa jak w eNCeku (a na to wygląda) to radze, się nie sugerować, bo można stanąć w polu. Polecam resetować licznik dzienny za każdym razem tankowania do pełna i jeździć na określony zasieg w kilometrach (zakładając, ze jazda jest normalna a nie jakieś "dzidowanie" na autostradzie).

P.S. Wiem, zaraz powiecie, że tym moto nie da się "dzidować" ;-)
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2020, 00:28   #255
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,076
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 5 godz 32 min 19 s
Domyślnie

Prosto można sprawdzić. Po zaświeceniu rezerwy, zlać paliwo przez odpiętą rurkę, którą wacha leci z baku do silnika i wszystko w temacie.
Ja tak zmierzyłem kiedyś i wiem, że mam 4 litry rezerwy.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2020, 07:49   #256
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Na razie ciężko mi ogarnąć te malutkie cyferki na wyświetlaczu. Dzięki Bogu pojawia się migająca rezerwa i odlicza zużyte paliwo oraz przejechane kilometry od momentu pojawienia się rezerwy. W instrukcji, do której się udałem nie ma ani słowa o pojemności rezerwy, ale jest informacja o tym że jak się pojawi zużycie z rezerwy 1 litr to wskażnik będzie migał szybciej. Antycypuję że rezerwa to minimum 2 litry, ale to przy tankowaniu do pełna niestety na bocznej stopce daje wynik maksymalnie 12 litrów a zbiornik ma pojemność 17,5. Jednym słowem albo przechylenie powoduje niedolewanie 5 litrów paliwa, co jest nielogiczne, albo rezerwa jest sporo większa. Na rezerwie do momentu tankowania przejechałem ca 30 km notując zużycie jakieś 0,6 do 0,7 litra. Moje średnie spalanie nie przekroczyło 3,2. Znaczy się muszę wziąć na plecy butelkę z paliwem i porządnie przetestować pojemność rezerwy.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2020, 08:49   #257
tommi

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Łazy k/Magdalenki
Posty: 1,434
Motocykl: RD03
Przebieg: 65496
tommi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 17 godz 40 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
N. Antycypuję że rezerwa to minimum 2 litry, ale to przy tankowaniu do pełna niestety na bocznej stopce daje wynik maksymalnie 12 litrów a zbiornik ma pojemność 17,5. Jednym słowem albo przechylenie powoduje niedolewanie 5 litrów paliwa, co jest nielogiczne, albo rezerwa jest sporo większa.
W starej afryce aby ostatnie litry wlać, trzeba nią pobujać delikatnie lewo-prawo, dolać, znowu pobujać, i dolać, znowu pobujać...
tommi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.03.2020, 13:06   #258
MarekM
 
MarekM's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 585
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Na razie ciężko mi ogarnąć te malutkie cyferki na wyświetlaczu.
Znam ten ból

Raz już NC'ka pchałem. Niedaleko, ale jednak
__________________
Lista ignorowanych uaktualniona. Forum ponownie nadaje się do czytania
MarekM jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.03.2020, 18:56   #259
majesticMr


Zarejestrowany: Nov 2019
Posty: 25
Motocykl: nie będę miał afryki,ten motor to przesadzona "legenda"
majesticMr jest na dystyngowanej drodze
Online: 14 godz 38 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Muszę jeszcze doczytać ile ma rezerwa, pojawia się nagle po jakiś 300 km i liczy kilometry i paliwo, tylko nie wiem do ilu będzie liczyć. Jak na razie ponownie się udało dojechać na stację, tylko nie udało mi się zatankować więcej jak 10 litrów
to jest mozliwe,kolega mial podobnie i faktycznie palila cos ok 3 litrow przy spokojnej jezdzie ok 100 km/h ,a zbiornik jest 17 litrow ,czyli nawet gdyby palila 4 to i tak jeszcze 5 l powinno byc
majesticMr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.03.2020, 21:14   #260
Nilson


Zarejestrowany: Mar 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 4
Motocykl: RD03
Nilson jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 29 min 25 s
Domyślnie

Jestem pod wrażeniem waszych nowych zabawek w czarnym i czerwonym kolorze .
Żeby nie odbiegać od tematu, co myślicie o pomarańczy 390Adventure w porównaniu z cb500x. Na papierze wygląda to naprawdę dobrze 43KM, 158kg oraz zawieszenie WP, cena ok 24k, brakuje tylko akrapa. (odnośnie nieodłącznego tematu ceny, mocy wagi i zawieszenia w tym wątku )
Jest to tak naprawdę nowość na rynku ale czy Ci z was którzy już wybrali (mam na myśli consigliero oraz Louis) brali by go teraz pod uwagę? Były wyżej pomysły na versys300 czy gs310 stąd moje pytanie. Co sądzicie?
Nilson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Honda Riding Gear 2019 darius Gadżety / wyposażenie 8 25.11.2018 18:28
Coś na a2 - cb500x Babel Inne tematy 4 03.05.2017 02:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.