Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.10.2015, 15:37   #1
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie Iran 2014



Po krótce opisuję co następuje:
Film ten został stworzony z niewielkiej częścią materiału jaki udało mi się dowieźć do kraju. Reszta pozostała gdzieś w świecie.
Jest to część wyprawy z 2014 roku jaką odbyliśmy z córką z Polski do Iranu aż do Zatoki Perskiej. Było to niespełna 14 tyś wspaniałych kilometrów a każdy z nich to przygoda
Poznaliśmy co to prawdziwy upał, kiedy lepiej zamknąć kask i dopiąć kurtki. Zaznaliśmy wręcz rodzinnej gościnności od obcych ludzi. Właściwie to ludzie w Iranie są obcy tylko póki nie odezwą się do ciebie
Widzieliśmy kraj uśmiechniętych ludzi pełnych optymizmu i pasji z głęboko zakorzenioną tradycją i patriotyzmem.
Ten ruchomy obraz powstał właśnie dzięki spotkanym ludziom i dzięki mojej córce Weronice, która z oddaniem i determinacją operowała kamerą i aparatem w każdej sytuacji.
Iran to nie tylko kraj. To stan umysłu.
Nie piszę tego po to żeby się chwalić. To znaczy nie przede wszystkim Pokazuję tutaj film, żeby udowodnić że motocyklem KTM też można niemal bezawaryjnie, niemal wszędzie.
Miłego oglądania.

__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2015, 15:50   #2
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,246
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 5 godz 8 min 15 s
Domyślnie

Obejrzałam. Mega!

wytapatalkowano
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2015, 16:20   #3
Jan


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Zabrze
Posty: 86
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Jan jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 9 min 48 s
Domyślnie

Mam kilka pytań,
jak na granicy, miałeś CPD, noclegi - namiot, hotel/kasa, wyżywienie, paliwo - brałeś na kartę czy miejscowi udostępniali Tobie swoje, ile czasu od startu z domu, jechałeś przez TR tam i z powrotem, porady, czy zabrać jakieś "prezenty" - w Gruzji się przydawały i ... pisz
Dzięki
Janusz
Jan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2015, 16:39   #4
gdziala
 
gdziala's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Nysa/Reykjavik
Posty: 405
Motocykl: CRF1000
gdziala jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 39 min 32 s
Domyślnie

Fajno
gdziala jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2015, 17:34   #5
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jan Zobacz post
Mam kilka pytań,
jak na granicy, miałeś CPD, noclegi - namiot, hotel/kasa, wyżywienie, paliwo - brałeś na kartę czy miejscowi udostępniali Tobie swoje, ile czasu od startu z domu, jechałeś przez TR tam i z powrotem, porady, czy zabrać jakieś "prezenty" - w Gruzji się przydawały i ... pisz
Dzięki
Janusz
Jechaliśmy przez Turcję Gruzję i Armenię. Na granicy Armeńsko-Irańskiej był Hossein (pewno ci znany). Dzięki niemu wjechaliśmy.
Wyjechaliśmy z Iranu do Turcji i tą sprawę też ułatwił nam to Hossein. Mam wrażenie że dzięki niemu zaoszczędziliśmy dużo czasu.
Benzyna jest tania i nie potrzebowałem karty, choć miejscowi z jakiegoś powodu używają jej. Za każdym razem człowiek z obsługi używał swoją po prostu. Nauczyłem się też nie omijać stacji benzynowych. Niby są, niby dużo ale bywa że w sporych odległościach od siebie jak na zbiornik LC8
Spanie w namiocie do łatwych nie należy jadąc we dwoje bo często jest się zapraszanym do domu. Starałem się nie nadwyrężać tego "przywileju" turysty. Latem na samym południu panuje taka wilgoć, że hotel wydawał się najlepszą wersją, tym bardziej że ceny poza dużymi miastami nie są szczególnie wywindowane. To około 30 może 40 Euro za luksusowy apartament z kuchnią, dwoma sypialniami, salonem i parkingiem w podziemiu, lub małą klitkę z niezbędnymi udogodnieniami. Zależy jak się trafi
Pieniądze. Kartę z banku można schować głęboko bo nie zadziała. Trzeba mieć gotówkę. W mieście w są kantory i tam lubią Euro i Dolary.
Jedliśmy wszystko co można było znaleźć do jedzenia kiedy byliśmy głodni.
Wachlarz jest duży. Od przydrożnych sprzedawców owoców po luksusowe restauracje. Z powodu upałów mieliśmy przy sobie zawsze dużo wody która zawsze była gorąca. Ohyda ale trzeba się przyzwyczaić
Czas. Ograniczał nas jak zwykle każdego. Łącznie wolnego miałem około 40 dni. Wizy wyrabialiśmy w Turcji co trwało niepomiernie krócej niż w Warszawie (2 dni (a idąc tam rano można było w jeden)).
Spytano mnie w konsulacie na ile czasu jedziemy i na tyle czasu wystawiono wizę. Czyli 21 dni w tym przypadku.
Wydaje mi się że prezenty są dobrym pomysłem na obdarowanie kogoś, odwdzięczenie się za przysługę czy po prostu jako dobra pamiątka po sobie.
Ja zabrałem ze sobą z dziesięć wielofunkcyjnych scyzoryków (coś jak mały multitol) Kredek albo gumy do żucia nie odważył bym się wręczyć nikomu prócz dzieci
A z porad? Hmm... Nie będę truł i mądralował. Nic nie podawałem lewą ręką i przyjmowałem zaproszenie do czegokolwiek dopiero po długich negocjacjach na ten temat.
I dobrze, bo wyczytałem że dobrym zwyczajem jest u Persów odmawianie zapłaty za usługę na przykład (serwis, taxi, drobne zakupy) i tak samo w dobrym tonie jest usilne naciskanie na zapłatę
Tak samo z zaproszeniami. To bardzo otwarci i gościnni ludzie. Każdy chętnie zaprasza do domu, czy to na nocleg czy na poczęstunek ale dopiero po (chyba umownym) trzecim razie można bezpiecznie takie zaproszenie przyjąć nie narzucawszy się.
To się sprawdza.
Rozumiem że pytasz bo jedziesz. Już ci zazdroszczę
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2015, 19:20   #6
Mat7
 
Mat7's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Wawa
Posty: 146
Mat7 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 7 godz 53 min 4 s
Domyślnie

Czad

Żal dupe ściska
Mat7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2015, 20:15   #7
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,160
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 16 min 3 s
Domyślnie

Brawo !
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.10.2015, 20:52   #8
Jan


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Zabrze
Posty: 86
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Jan jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 15 godz 9 min 48 s
Domyślnie

CeloFan,
dzisiaj nawet rozmawiałem z Felixem (Sebastianem - znasz) o Twoim wyjeździe i go namawiam na wypad do Iranu - wiosna 2016, ma tam kilka różnych warunków, tak jak ja ale bliżej jak dalej.
Wizy pewnie będę próbował tutaj załatwić, czas czas i jeszcze raz czas. Całość chcemy zamknąć w 3 tygodniach a to mało czasu na miejscu.
Hossein już kilka razy się obijał na forum to tu i tam i z tego co do mnie doszło, stawka poszła mocno w górę. Chyba nie warto kombinować na granicy a mieć te CPD - w sumie chyba taniej wyjdzie.
Pewnie będę miał kilka pytań jeszcze i pozwolę sobie coś jeszcze później napisać. Masz jakieś pkt, które polecisz i te które odradzisz do zwiedzania/zobaczenia.
Dzięki za tak szybką wcześniejszą odpowiedź.
Janusz
Jan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2015, 11:26   #9
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Piękna sprawa. Krótko mówiąc inspiracja.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2015, 13:08   #10
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,206
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 38 min 7 s
Domyślnie

Zajebiste.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Iran - wiza przy przylocie wilq.bb Kwestie różne, ale podróżne. 13 31.10.2015 16:41
Iran ofca234 Przygotowania do wyjazdów 24 16.08.2015 08:21
IRAN - Lipiec 2014 Maciek SRMC PL Umawianie i propozycje wyjazdów 23 24.08.2014 21:59
Iran - Kwiecień 2014 skowron Umawianie i propozycje wyjazdów 23 10.06.2014 15:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.