Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.10.2020, 22:26   #101
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 54 min 56 s
Domyślnie

Elo ekipo, szukam miejsca na ferie zimowe i chce zarezerwowac już teraz noclegi żeby nie zostac jak w ubiegłym roku na "lodzie".
Priorytetem jest szkółka dla szkodników i znalazłem fajne miejsce ale nie ma tam dużej górki dla mnie. Do góry Żar jest ok. 20km i tu pyt, ktoś tam jeździł Jaki stopień trudności tam jest no i czy ew, w okolicach jest jeszcze coś innego jako alternatywa
Dekowalibyśmy się w Kocierzy, bo jest tu szkółka DIMBO.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.10.2020, 23:14   #102
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 32 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Elo ekipo, szukam miejsca na ferie zimowe i chce zarezerwowac już teraz noclegi żeby nie zostac jak w ubiegłym roku na "lodzie".
Priorytetem jest szkółka dla szkodników i znalazłem fajne miejsce ale nie ma tam dużej górki dla mnie. Do góry Żar jest ok. 20km i tu pyt, ktoś tam jeździł Jaki stopień trudności tam jest no i czy ew, w okolicach jest jeszcze coś innego jako alternatywa
Dekowalibyśmy się w Kocierzy, bo jest tu szkółka DIMBO.
Żar ma wagonik z Gubałówki, czyli długo czeka się na transport, a później jak wszyscy się wyturlają z niego na górze, to na stoku tłoczno przez chwilę.
Poniżej przełęczy Kosierskiej masz ośrodek w Rzykach. Jak nie będzie zamknięte drugie krzesło w tym sezonie to można pojeździć.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2020, 01:18   #103
Emsi
MC. Wcześniej Ypsi
 
Emsi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Zabrze
Posty: 1,350
Motocykl: RD07b HRC
Emsi jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 20 godz 20 min 33 s
Domyślnie

Góra Żar moim zdaniem do nauki za stroma.
Brat z młodym jeżdżą na Małe Ciche w Tatrach, ale nie wiem, czy tam jest lokalna szkółka, czy jakaś nasza Zabrzańska nie robi tam po prostu wyjazdów.
__________________
Jak chcesz, to uciekaj................ Radzimy zostać!...
Emsi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2020, 02:33   #104
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 54 min 56 s
Domyślnie

Aj. Nie, Żar ma byc dla mnie czyli cośtam jeżdżącego a nie do nauki.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2020, 06:08   #105
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Co jest dla Ciebie priorytetem ? Miejsce , czy dobra szkółka ?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2020, 07:10   #106
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

ej kombinatory-Samoliot Warszawa-Insbruck

Tam właściciel kwatery ze Stubaia zabiera Cie samochodem i odwozi za opłata.

Ja z Wro wyjezdzam rano jak do roboty autem i jestem po robocie ( 8 godzin).

Tak trochę jak Wam Chemik napisał. Dajta se spokój z Tatrami, Słowacja Druskiennikami i innymi Czarnymi Górami bo jak Poloneza do Mercedesa porównywać. Szpindlerowy i Janskie jako Polacy zalaliśmy na 1 dniowe wypady i są kolejki. Nie chce mi się na temat tłoku, kultury, cen i przygotowania stoków pisać...


Jak przejeździsz pełne 4 dni na ostro w Stubaiu bez siedzenia na kawce i pierdziawce i na piaty pojedziesz orać dalej to szacun.

Consigliero Szwajcaria bajka ,ale ceny noclegów chyba potrajaja wyjazd a o obiadku na stoku nie wspomnę:-)

Madonny di Campiglio i Livigno (polskie miasta we Włoszech przerabiane po 10 razy) także o ile w Stubaiu możesz tylko modlić się o pogodę to we Włoszech 99% trafiejka i też z samolotem możesz kombinować.(Bergamo)

Na Stubaiu zabierasz tylko buty i ciuchy w plecak a narty np. własciciel kwatery daje za free a i w wypożyczalni masakry cenowej nie ma jak porównasz wszystko.
__________________
Agent 0,7

Ostatnio edytowane przez calgon : 04.10.2020 o 08:39
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2020, 21:37   #107
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 32 min 18 s
Domyślnie

Ale ArtiZet jedzie z tego co rozumiem na Kocierz, więc nei ma sensu przekonywać do lepszości.
Jak śpicie na Kocierzy, to chyba bym próbował kilku miejsc: Pilsko, Szczyrk, Rzyki.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2020, 21:42   #108
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 54 min 56 s
Domyślnie

Taki jest plan bo jest tam szkółka i fajna noclegownia, niestety nie ma tras dla mnie stad pomysł na dojeżdżanie.
Zagranica za wczesnie dla moich szkodników bo sa po jednym kursie w szkółce dopiero i samodzielnie jeszcze nie jeżdżą.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2020, 22:12   #109
Robur82


Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Łowicz
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Robur82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 23 godz 17 min 37 s
Domyślnie

Jeżeli nie masz jeszcze przyklepanych miejsc i nie musi to byc Kocierz to polecam Krynice Muszynę
Ostatni 3 sylwestra spędziliśmy w Muszynie, a wyszło przypadkowo. Znaleźć noclegi w tym okresie czasu na ponad 20osób w jednym obiekcie w bardziej popularnych miejscowościach - ciężko. nam nie zależało na atrakcjach poza narciarskich, bo byliśmy dużą grupą i nie cierpieliśmy na nudę.
zaleta lokalizacji
Cena oczywiście
Bliskość Jaworzyny - zdecydowanie szybciej z Muszyny dojechać niż przebić się przez Krynicę w ciągu dnia
śnieg na Jaworzynie zawsze jest, przynajmniej na głównej trasie
My robiliśmy to tak, tzn ja robiłem to tak bo większość lubiła do rana poimprezować.
Zawsze znalazłem jakiegoś kolegę lub 2-3trzech, którzy jednak zwlekli się z wyrka o 7.30
wyjazd z kwateru 8.20 dojazd na jaworzynę 8.40 i miejsca blisko kasy
zakup karnetu za 110zł, jeżdżone do godziny 12-13 w rewalacyjnych warunkach i sprzedaż bietu za cenę 2godzinnego 65zł, powrót na obiadek lub śniadania właściwie dla większości
i następnie wyjazd z młodzieżą na Tylicz Master Ski, moim zdaniem najlepsza górka do nauki, bardzo delikatne nachylenie, a jak na polskie warunki dość długi 1km zjazd, nie ma żadnych ostrych ścianek, gdzie młodzież miałaby problem jak na (Tylicz Ski- nie polecam, są ostre ścianki). Dzieci 5-10 lat po 1-4h nauki przeze mnie jeździły same z samej góry. Szkółki oczywiście są, ale jak jesteś trochę ogarnięty bierzesz instruktora na 2h i dalej sam sobie poradzisz, jak pisałem wcześniej stosunkowo długi zjazd jak na początkującego 1km, dla porównania zjazd dużo łatwiejszy niż z Kotelnicy i Małego Cichego.
Cena za karnet śmieszna, od 16-20 chyba 35zł ulgowy, 40-45 normalny. Przy tym nachyleniu stoku o 20h nawet jest ok, dla porównania Kotelnica o 16h to kartoflisko.
Wypożyczenie dla juniorów sprzętu 25zł gdzies między Muszyną a Krynicą
Rejon Krynica ma jedna poważną wadę , brak jakichkolwiek atrakcji poza narciarskich oprócz lodowiska. nam to nie przeszkadza bo i tak by nikt z tego nie korzystał.
Co do młodzierzy, po 3ech dniach nauki, źle po 3ech dniach zjeżdżania , bo nauki był 1dzień, jeździliśmy już na Jaworzynie, co prawda nie do samego dołu, ale tym górnym orczykiem na niebieskiej trasie, dla początkujących jest on poprostu rewelacyjny, nawet dla nas starych jest bardzo przyjemny. A na koniec młodzież zjechała gondolą na dół.
Robur82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2020, 22:31   #110
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 54 min 56 s
Domyślnie

Nie mam zaklepanych miejsc więc szukamy dalej...
Rok temu bylismy właśnie w Tyliczu i dzieci (5,6lat) jezdzily w szkołce Tylicz ski- kilka pierwszych dni na oslej łączce wiec dla nich bylo ok.
Ja rano tez na Tylicz a wieczorami na Master, ten drugi stok jest o tyle lepszy ze jest po poludniu jakoś godzinna przerwa na ratrakowanie. Tylicz Ski po obiedzie to juz byly masakryczne muldy- bylismy pod koniec lutego i slonko juz niezle grzalo.

P.S. nie podejmuje sie nauki swoich maluchów ze względów "emocjonalnych" a ich mama niestety nie jezdzi i nie ma ochoty probowac.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kto z Czarnuchów jeździ na trialu i ma ochotę na zabawę?;) Pirania Umawianie i propozycje wyjazdów 16 29.08.2018 08:59
Na co patrzec przy zakupie Trans Alpa? Tymon Inne - dyskusja ogólna 34 27.08.2015 09:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.