Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.02.2022, 22:40   #31
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie



Nie wiem, to się wypowiem Do tej pory przekraczając tę granicę motocyklem, korzystałem z usług ludzi zajmujących się tym. Być może w cenie było tez ubezpieczenie.
Jeśli Zielona Karta obejmuje Iran, a tak przecież jest, to jakieś umowy międzynarodowe musiały zostać podpisane i wszystko działa. Z drugiej strony, jeśli jakiś urzędnik, czy policjant będzie nalegał mimo to, to trzeba moim zdaniem wykupić i mieć z głowy.
CF
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 11:52   #32
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CeloFan Zobacz post

Do tej pory przekraczając tę granicę motocyklem, korzystałem z usług ludzi zajmujących się tym.
CF

Celofan gdzieś w jakimś poście czytałem że 2-krotnie korzystałeś z usługi Hosseina.

Dziś Hossein chce żeby mu wpłacić paypalem zaliczkę 200$... co nie bardzo mi się podoba.

Specjalnie wrzucam tłumaczenie z translatora aby wyszukiwarki nie proponowały tej treści:

Tymczasowa usługa Carnet de Passage kosztuje 500$ za pojazd .Musisz zapłacić zaliczkę w wysokości (200$) oraz pozostałą opłatę (300$ Akceptujemy duże banknoty) do mnie lub mojego agenta na granicy. Potrzebujemy wpłaty zaliczki, aby rozpocząć pracę i zarezerwować dla Ciebie czas w moim harmonogramie, więc upewnij się, że korzystasz z tej usługi, ponieważ zaliczka w ogóle nie podlega zwrotowi i nie będziemy za to odpowiadać w przypadku zmiany prawa, odwołania podróży lub z jakiegokolwiek innego powodu, który uniemożliwia Ci podróż do Iranu lub wjazd do Iranu. Tak więc, jeśli koszt i inne elementy są dla Ciebie w porządku, przeczytaj, wypełnij luki i podpisz załączoną umowę, a następnie wyślij ją do mnie tak szybko, jak to możliwe.


Czy od Ciebie też chciał wcześniej zaliczkę ?
Czy jest ktoś kto wpłacał Hussejnowi zaliczkę ?

Ostatnio edytowane przez syncronizator : 09.03.2022 o 14:29
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 13:44   #33
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie



Tak, korzystałem dwa razy i traktował mnie co najmniej jak kolegę. Żadnych zaliczek. Nawet za pomoc przy aplikowaniu o wizę, zapłaciłem, dopiero kiedy się spotkaliśmy u niego.
W tym roku rozmawiałem z Hossein`em i dużo się pozmieniało. Pisał do mnie te same informacje. Potrzebuje zaliczkę i cena przejazdu za jego pomocą podniosła się.
Zaliczka może być wymuszona przez jakieś procedury na granicy. Może to zabezpieczenie na okoliczność zamknięcia granic, albo zmiany planów podróżnika. Nie wiem, więc to tylko domysły.
Dlatego w tym roku wszystkie potrzebne dokumenty zorganizowałem bez pośrednika.
O wizę można aplikować przez Internet. Okazuje się, że jest szybciej niż miesiąc i nie ma dodatkowych kosztów związanych z pośredniczeniem z załatwianiu numeru referencyjnego.
Słuchy chodzą, że połowa wniosków jest odrzucana, ale uważam, że to z powodów formalnych.
Nie licząc zwrotnej kaucji, Karnet CPD jest dużo tańszy od usługi jakiegokolwiek pomocnika i oszczędza czas na granicy. (Chociaż to całodniowe czekanie też miało swój urok )
Należy wspomnieć, że swojego czasu, pisali na eFBe o Hosseinie, że kogoś oszukał. To był czas, kiedy obowiązywał całkowity zakaz wjazdu do Iranu. Motocykle mogły być transportowane tylko na innym pojeździe i tylko tranzytowo do innej granicy. Samochody zresztą też.
Mimo wszystko z tymi sensacjami byłbym ostrożny, bo łatwo można popsuć komuś opinię, nie znając wszystkich faktów.
CF
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 14:43   #34
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Dzięki za info ... wizę już mam... poszło bardzo łatwo i prosto....zajęło to tydzień roboczy.
Obeszło się bez wizyty w ambasadzie... dostałem po prostu PDF e-mailem.

Raczej nie pójdę na taki układ jednak że teraz mu wpłacę 200$ a potem zmienię plany.
Rozważę CPD.

Problem jest jeszcze jeden.
Hussein przysłał mi do podpisania oświadczenie w którym zabezpiecza się on co do pokrycia wszelkich kosztów celnych w Iranie w razie gdybym nie wywiózł z tamtąd motocykla.
Taka sytuacja może mieć miejsce w razie zniszczenia motocykla np w wypadku, kradzieży ..itd.
Być może Hussain sparzył się obsługując któregoś z klientów i zmienił taktykę.

Cytat:
Napisał CeloFan Zobacz post

Dlatego w tym roku wszystkie potrzebne dokumenty zorganizowałem bez pośrednika.
CF
Załatwiasz CPD ?
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 15:05   #35
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie



CPD z Polski też określa, że zwrotu kaucji nie będzie, jeśli pojazd nie wróci do kraju. Jednak w razie draki, są procedury, pozwalające mimo to odzyskać kaucję. Wszystko jest napisane na stronach PZM.
To co przesłał Hossein, jest oczywiste dla mnie i bez oświadczenia. Nie on jest gwarantem, tylko pośredniczy w załatwianiu formalności.

Cyt:
Załatwiasz CPD ?

Tak. W sumie rzecz zupełnie łatwa, tylko trzeba zamrozić kasę, której nie miałem
Bardziej mnie ciekawi, czy szybko zapłacę zaległy mandat na granicy tureckiej i jak się będą miały obostrzenia na granicy z Iranem, dotyczące niedawnego szaleństwa zdrowotnego. W tej chwili wymagają WSZYSTKIEGO.
Tak więc, karnet to błahostka. Nie wiem czy czasem nie odbiję się od którejś granicy
CF
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 18:52   #36
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CeloFan Zobacz post

W tej chwili wymagają WSZYSTKIEGO.
CF

3 dawki mam ... test PCR mam nadzieję zrobię w Turcji - znasz może cenę ?
Czy jest jeszcze jakieś wymaganie o którym jeszcze nie wiem ?
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.03.2022, 21:33   #37
Malamu


Zarejestrowany: Mar 2022
Posty: 18
Motocykl: RD03
Malamu jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 3 min 39 s
Domyślnie

Witam Wszystkich,
Chciałam się podłączyć do tematu i podpytać odnośnie wypełniania wniosku na e-visa do Iranu.
Utknęłam na pytaniu o numer telefonu w Iranie oraz adresie pobytu w Iranie.
Będziemy podróżować po Iranie i żadnego stałego miejsca pobytu nie mamy, nie mamy też irańskiego numeru telefonu.
Podpowiedzcie co powinniśmy wpisać? Czy wystarczy podać adres i nr telefonu do pierwszego hotelu, w którym planujemy nocleg?
Malamu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2022, 09:23   #38
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 49 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał syncronizator Zobacz post
3 dawki mam ... test PCR mam nadzieję zrobię w Turcji - znasz może cenę ?
Czy jest jeszcze jakieś wymaganie o którym jeszcze nie wiem ?
Jest. Wymaga się podstawowej znajomości znaczenia słowa taarof

Cytat:
Napisał Malamu Zobacz post
Utknęłam na pytaniu o numer telefonu w Iranie oraz adresie pobytu w Iranie.
Będziemy podróżować po Iranie i żadnego stałego miejsca pobytu nie mamy, nie mamy też irańskiego numeru telefonu.
Podpowiedzcie co powinniśmy wpisać? Czy wystarczy podać adres i nr telefonu do pierwszego hotelu, w którym planujemy nocleg?
W poprzednich latach wpisałem większe miasta turystyczne. Teraz, w e-wiza wpisałem jeden adres i numer telefonu. Też zadziałało. Wydaje się, że nie ma to znaczenia.
CF
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2022, 11:20   #39
Malamu


Zarejestrowany: Mar 2022
Posty: 18
Motocykl: RD03
Malamu jest na dystyngowanej drodze
Online: 18 godz 3 min 39 s
Domyślnie

Dzięki za podpowiedź. Tak myślałam, ale wolałam się upewnić. Zastanawiają mnie jeszcze dwie pozycje, a właściwie załączniki Residence ID i ID Document czy to są wymagane dokumenty?
Malamu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2022, 12:28   #40
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malamu Zobacz post
Dzięki za podpowiedź. Tak myślałam, ale wolałam się upewnić. Zastanawiają mnie jeszcze dwie pozycje, a właściwie załączniki Residence ID i ID Document czy to są wymagane dokumenty?
Zapraszamy również do Powitalni
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
zakaz gps-u w egipcie szynszyll Kwestie różne, ale podróżne. 2 07.08.2012 07:10
Wiza dwukrotnego wjazdu do Rosji na 3 m-ce pborus Przygotowania do wyjazdów 18 15.02.2010 18:55
Drgania powyżej 5000 mad_leaf Rama, zawieszenia, napęd 2 28.03.2009 22:32
Zakaz wwozu żywności do Chorwacji od 1 czerwca! don_Pedro Przygotowania do wyjazdów 14 24.06.2008 12:43
Filtr paliwa powyżej pompki Zazigi Uklad paliwowy i wydechowy 8 17.06.2008 18:17


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.