Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.05.2023, 09:40   #1
TOMADYNA

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Bezrzecze
Posty: 136
Motocykl: CRF 1100 DCT
TOMADYNA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 11 min 0
Domyślnie Zaproponujcie trasę na 50te urodziny ON

Część wszystkim;
Wiem, że forum to skarbnica wiedzy i sumaryczna ilość kilometrów nie do policzenia ;-). 50ka zbliża się nieubłaganie i wraz z przyjacielem chcemy sobie zrobić prezent - wyprawa motocyklowa.
On jest z Londynu ja ze Szczecina. Szukamy pomysłu na 2 tygodniowy wyjazd, najlepiej maj lub wrzesień by ominąć wakacje, ale mamy 100% elastyczność, ważne by było ciepło ale nie gorąco i bez deszczu ;-).
Możemy dolecieć gdzieś po autostradzie ale później chcemy pokręcić się "wokół komina" z pięknymi widoczkami, wodą (może być słodka lub słona), klimatycznymi miejscami niekoniecznie z tłumem ludzi, fajnym jedzeniem itp.
Interesuje nas 90% asfaltu.
Plan jest taki by w centrum wyprawy robić około 300km dziennie, przelot tam i z powrotem damy radę.
Spać możemy w kempingach, kwaterach prywatnych czy hotelikach bez namiotów.
Chętnie poznam Wasze propozycje kierunków dla takiej wyprawy.
Będę wdzięczny za podpowiedzi, czasu jeszcze trochę jest (2024 rok) ale chcemy się do tego mocno przygotować.

Ostatnio edytowane przez TOMADYNA : 17.05.2023 o 18:42
TOMADYNA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2023, 09:45   #2
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 27 min 5 s
Domyślnie

Zacząłbym od terminu bo to określi pogodę i potencjalne kierunki.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2023, 10:06   #3
TOMADYNA

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Bezrzecze
Posty: 136
Motocykl: CRF 1100 DCT
TOMADYNA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 11 min 0
Domyślnie

Najlepiej maj lub wrzesień by ominąć wakacje, ale mamy 100% elastyczność, ważne by było ciepło ale nie gorąco i bez deszczu ;-)
TOMADYNA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2023, 10:16   #4
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,652
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 9 godz 48 min 4 s
Domyślnie

Wrzesień - Korsyka - Sardynia
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2023, 10:17   #5
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Tomadyna,
nie odbierz mnie źle ale ten post trochę z dupy jest.
Primo: jest w dziale relacje z podróży a chyba takie pytanie powinieneś zadać dziale przygotowania do podróży

Drugie primo: skąd mamy wiedzieć co Ci się podoba, co lubisz, po jakich drogach jeździsz? Wolisz ogladać się za zimnymi Szwedkami czy raczej gorącymi Włoszkami albo wąsatymi Bułgarkami? Piszesz, ze chciałbyś fajnie podjeść. Dla jednego to tylko ślimaki i chłodne białe wino a inny dałby się posiekać za dürüm kebab z budki ulicznej.

Trzecie primo: mamy w tym dziale ponad 30 stron relacji z różnych kawałków świata czy innej Europy. Owszem, niektóre są niepokończone, inne ledwo co rozpoczęte ale jest opisana kupa fajnych wypraw. Chłopie, wysil się trochę, poczytaj, zakreśl gdzie byś chciał jechać i wtedy pytaj. Gwarantuje Ci, że dostaniesz wtedy wiele cennych wskazówek.

Powodzenia
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2023, 10:18   #6
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 27 min 5 s
Domyślnie

Ja bym zaproponował wybrać jedną z wysp na morzu śródziemnym (Korsyka/Sardynia/Sycylia). Korsykę z Sardynią można połączyć. Sycylia raczej solo.
Dojazd macie dość szybki i nie marnujecie mnóstwa czasu na dojazdówkę.
Pogoda raczej stabilna, żarcie zajebiste, macie podobną odległość dojazdową (Londyn/Szczecin) a na każdej z wysp macie słoneczne plaże i góry z winklami. Kwiecień/maj to parę dni w miesiącu deszczowych może się pojawić ale będzie zielono i ładnie. Im późniejszy termin tym gorzej bo zrobi się gorąco, krajobraz stanie się wypalony i mało zielony, wystąpi natłok turystów i ceny szybują w górę.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2023, 10:37   #7
TOMADYNA

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Bezrzecze
Posty: 136
Motocykl: CRF 1100 DCT
TOMADYNA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 11 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Tomadyna,
nie odbierz mnie źle ale ten post trochę z dupy jest.
Primo: jest w dziale relacje z podróży a chyba takie pytanie powinieneś zadać dziale przygotowania do podróży

Drugie primo: skąd mamy wiedzieć co Ci się podoba, co lubisz, po jakich drogach jeździsz? Wolisz ogladać się za zimnymi Szwedkami czy raczej gorącymi Włoszkami albo wąsatymi Bułgarkami? Piszesz, ze chciałbyś fajnie podjeść. Dla jednego to tylko ślimaki i chłodne białe wino a inny dałby się posiekać za dürüm kebab z budki ulicznej.

Trzecie primo: mamy w tym dziale ponad 30 stron relacji z różnych kawałków świata czy innej Europy. Owszem, niektóre są niepokończone, inne ledwo co rozpoczęte ale jest opisana kupa fajnych wypraw. Chłopie, wysil się trochę, poczytaj, zakreśl gdzie byś chciał jechać i wtedy pytaj. Gwarantuje Ci, że dostaniesz wtedy wiele cennych wskazówek.

Powodzenia
Nie odbieram żadnego posta źle, jestem pozytywnie nastawiony
PRIMO: ale to jest właśnie początek relacji, zaczynamy planować ;-)
DRUGIE PRIMO: napisałem NIE off i nic nie pisałem o grubych, zimnych czy gorących ..... weźmiemy co będzie
TOMADYNA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2023, 10:51   #8
TOMADYNA

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Bezrzecze
Posty: 136
Motocykl: CRF 1100 DCT
TOMADYNA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 2 godz 11 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Ja bym zaproponował wybrać jedną z wysp na morzu śródziemnym (Korsyka/Sardynia/Sycylia). Korsykę z Sardynią można połączyć. Sycylia raczej solo.
Dojazd macie dość szybki i nie marnujecie mnóstwa czasu na dojazdówkę.
Pogoda raczej stabilna, żarcie zajebiste, macie podobną odległość dojazdową (Londyn/Szczecin) a na każdej z wysp macie słoneczne plaże i góry z winklami. Kwiecień/maj to parę dni w miesiącu deszczowych może się pojawić ale będzie zielono i ładnie. Im późniejszy termin tym gorzej bo zrobi się gorąco, krajobraz stanie się wypalony i mało zielony, wystąpi natłok turystów i ceny szybują w górę.
No, proszę już gdzieś w okolicach Stuttgard moglibyśmy się zjechać ;-)
TOMADYNA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2023, 16:42   #9
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Jak po czarnym bo w pierwszym poście nie ma po czym to waliłbym w Alpy, Dolomity. Dwa tygodnie to coś tam zobaczy i przejedzie parę winkli.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.05.2023, 19:07   #10
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

jak tam się gówno znam, Melon, ale kolegi bym w Dolomity czy inne Alpy nie wysyłał ani w maju ani we wrześniu tak słyszałem

Jak ma być wyjątkowo, bo okazja, ma być pogoda, dobre jedzenie, winkle to zdecydowanie kierunek j.w. proponowany. Nie wiem, nie byłem tam motocyklem ale byłem niemotocyklem i było super.

Pewnie, jest tak, że jak jest pogoda to i gdziekolwiek jest zajebiście ale jak nie ma pogody to wszędzie jest chujowo, zwłaszcza na motocyklu.
Koniec końców jeszcze dodam, że jak jest taka kapryśna wiosna jak w tym roku to i Sycylia/Sardynia mogą nie być 100% lokalizacjami.

Pisząc te słowa pozdrawiam z deszczowej Bułgarii i za chwilę nie mniej deszczowych bałkanów - motocyklem. Trza celować między kroplami - a mamy maj
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
OFF - jak wytyczyć trasę? Dredd Zastosowanie praktyczne 17 04.11.2020 09:00
Jak zaplanować trasę? Podpowiedzi, doświadczenia 44FG Kwestie różne, ale podróżne. 20 07.09.2020 23:22
Jak wyznaczyć trasę off - jazda na punkt czy wcześniej zaplanowana trasa? JaTomek Inne tematy 6 18.06.2017 08:47


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.