Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > KTM

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.12.2014, 22:44   #2341
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,085
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 godz 4 min 5 s
Domyślnie

Właśnie tego zapomniałem dopisać - święta racja

Czasami zastanawiam się tylko na ciul komu taki koń, ani to wygodne ani pakowne tym bardziej na 2 osoby; FAKT kozacko wygląda i wszyscy chcą go właśnie posiadać

Chęć posiadania czasami nie idzie w parze z zadowoleniem z użytkowania, męczymy się bo nie wypada powiedzieć, że jest inaczej

Ech dziwne te nasze czasy

Apropo kolekcji - w większości przypadków to są inwestycje w pojedyńcze egzemplarze, które z czasem są kilkukrotnie droższe niż w dniu zakupu
Będziesz trzymał takiego kata produkowanego tylko w 2007 roku przez kolejnych 50 lat
Myślę, że po 20 będzie wyglądał gorzej niż nie jedna AT - oczywiście w zależności od sternika

Ostatnio edytowane przez Ropuch : 30.12.2014 o 22:47
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2014, 23:22   #2342
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,627
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 20 godz 40 min 43 s
Domyślnie

Panowie, toz to jeden z najbardziej ekscytujacych motocylki. Po co tu gadac, sa tacy ktorzy nigdy nie poczuja potrzeby jego posiadania i tacy dla ktorych jest to marzenie do spelnienia.
Na prawde wierzycie ze tym zyciowym hobby powinna rzadzic niezawodnosc? Niektorzy pragna jeszce emocji.
redrobo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2014, 01:36   #2343
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

niby idealny, a lewy tylny kierunek zbity

a tak na poważnie to chyba wolałbym alu kufty + 2x 5L za nimi zamiast tych 17 umieszczonych w niezwykle oryginalny sposób, pewnie mocne, ale miejsce trochę ryzykowne ...
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2014, 02:54   #2344
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 27 min 57 s
Domyślnie

hehe.. naprawdę wolałbyś mdx kufry alu zakłądać do motocykla terenowego.?
jaki to sens... ?

Ropuch, ja pozwolę.sobie nieco odpowiedzieć na Twe wątpliwości i zarazem też sam zadam pytanie..? co to znaczy wykorzystać możliwości tego motocykla? jak jedzie 200km/h to jak pojadę nim 200 to już chyba wykorzystam w 100%
Mnie się wydaję że tak samo nim pojadę ja czy Wy jak i afrą, czasem tylko szybciej będzie i nieco więcej emocji.. da się.nim i we 2 i z kuframi jak kto lubi...
generalnie da się.nim wiele, według mnie jest to motocykl mega uniwersalny... pod kątem użytkowym właśnie, uniwersalny nawet bardziej niż ADV czy Afryka, i za to go bardzo lubię
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2014, 08:14   #2345
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 32 min 42 s
Domyślnie

Mój kuzyn mieszka w UK - tam ma chyba z 10 maszyn - przekrój od Goldasa po EXC - w Polsce jeszcze więcej - wszystkie ubezpieczone i zarejestrowane - kiedyś zapytałem się go po co aż tyle? powiedział, że życie jest tak krótkie, że nie warto nad tym się zastanawiać - a po za tym nigdy nie ma problemu z doborem odpowiedniego motocykla do zaplanowanej wycieczki.
Jeździ od dziecka i jest najlepszym mechanikiem jakiego znam - gdy byliśmy w podstawówce to już wtedy sam robił na tokarkach i frezarkach dziadka remonty silników wszystkim w okolicy - pamiętam Junaka 500 cm3 to było coś
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2015, 12:19   #2346
Tomasa
Zrośnięty.
 
Tomasa's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 714
Motocykl: RD07a
Tomasa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 5 godz 38 min 41 s
Domyślnie

Dawno nie zaglądałem, może jeszcze nie było. Facet wymiata na 1190.

__________________
"To jest Afryka. Muszą być straty."
XRV 750 '96 | AJP PR5 Extreme '16 | Suzuki DR 650 SE '00
Tomasa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2015, 12:29   #2347
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,085
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 godz 4 min 5 s
Domyślnie

To filmik DEMO ale uwierz mi, że nie znajdziesz ani jednej osoby na tym forum, która tak ogarnie sprzęta - dokładnie tego sprzęta !!!
Większość których znam, ma 990Adv i nowsze do wycieczek zagranicznych onroad we dwójkę, a próby zjechania na szuter zawsze kończyły się dla mnie zjebką - bo się ubrudzi albo przewróci.
Myślę sobie, że jeśli ktoś z nas już sobie taki sprzęt zanabędzie, to mu po prostu szkoda wjeżdżać w jakiś gnój - ze mną byłoby tak samo !!!
Nie wyobrażam sobie kupienia sprzętu za ciężko zarobioną monetę i wjeżdżania nim w gówno bez specjalnej potrzeby !
Jeden czech kiedyś dobrze popierdalał po błędowskiej na 990adv, nie dojechał do bunkra, bo 3km za rzeczką wymieliło mu kompletnie sprzęgło z koszem !!!
Ale wygląd KOZAK !!!

Ostatnio edytowane przez Ropuch : 01.01.2015 o 12:34
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2015, 12:46   #2348
Tomasa
Zrośnięty.
 
Tomasa's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 714
Motocykl: RD07a
Tomasa jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 5 godz 38 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ropuch Zobacz post
To filmik DEMO ale uwierz mi, że nie znajdziesz ani jednej osoby na tym forum, która tak ogarnie sprzęta - dokładnie tego sprzęta !!!
Większość których znam, ma 990Adv i nowsze do wycieczek zagranicznych onroad we dwójkę, a próby zjechania na szuter zawsze kończyły się dla mnie zjebką - bo się ubrudzi albo przewróci.
Myślę sobie, że jeśli ktoś z nas już sobie taki sprzęt zanabędzie, to mu po prostu szkoda wjeżdżać w jakiś gnój - ze mną byłoby tak samo !!!
Nie wyobrażam sobie kupienia sprzętu za ciężko zarobioną monetę i wjeżdżania nim w gówno bez specjalnej potrzeby !
Jeden czech kiedyś dobrze popierdalał po błędowskiej na 990adv, nie dojechał do bunkra, bo 3km za rzeczką wymieliło mu kompletnie sprzęgło z koszem !!!
Ale wygląd KOZAK !!!
To film instruktora jazdy na moto. Nie doceniasz Czarnuchów umieją jeździć. Na forum jest pewnie tylko jedna czy parę osób, które mają ten sprzęt, więc faktycznie ciężko byłoby znaleźć.

Też byłoby mi trochę szkoda takiego sprzętu męczyć w terenie, ale to chyba tylko kwestia kasy - dlatego sam mam Afrykę i nie mam wstrzymanej akcji serca po glebie, żeby obejrzeć ewentualne uszkodzenia. 1190 też można naprawić i pospawać jak się coś urwie od gleby, koszt większy i całość bardziej traci na wartości jeśli będziesz w przyszłości zmieniał motocykl.
__________________
"To jest Afryka. Muszą być straty."
XRV 750 '96 | AJP PR5 Extreme '16 | Suzuki DR 650 SE '00
Tomasa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2015, 22:59   #2349
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 27 min 57 s
Domyślnie

Ropuch koniecznie muszisz zmienic znajomych..

poruszam się.nieco w tym światku, i powiem że na 50 lub więcej lc8 jakie znam z 48 robi w terenie prawie cały czas... Większość też.ogarnia należycie sprzęty... i nikt nie robi sprzęgła na pustyni... generalnie jak kto w piasku sprzęgał używa, to każde sprzęgło spali czy to w afrze czy w kacie..

w moim województwie ale i w pobocznych lc8 rajdujących w terenie jest przynajmniej kilkadziesiąt, niestety Arfy nie znam żadnej, a żałuję.bo bardzo bym chciał.
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..

Ostatnio edytowane przez ex1 : 02.01.2015 o 08:48
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2015, 08:19   #2350
voxan69
 
voxan69's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Sanok
Posty: 2,022
Motocykl: EXC, ST 1300
Przebieg: rośnie
voxan69 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 8 godz 32 min 42 s
Domyślnie

U mnie w okolicy to widzę w paryjach tylko gości na crossach, którzy zawsze zadają pytanie jak tu wjechałeś tą krową?
Jest kilka ktm adv, gs-ów, Afryk i Trampków ale nikt nie zjeżdża z asfaltu a jak już to na lekki szuter aby się nie pobrudzić albo co gorsza nie zarysować. Są koledzy z FAT na Afrach, którzy też nie zjeżdżają ze szlaków asfaltowych. Powiem szczerze, że jeżdżę sam bo nie mam z kim. Mamy cudowne tereny w okolicy -wiele tras nie wymagających ale chętnych brak. Kiedyś po wielkich namowach pojechał ze mną kumpel na GS-e 1200 ADV - było sucho, jechaliśmy po szutrach, trochę większych górek po szlakach ogólnie luz - powiedział, żebym więcej nawet nie dzwonił bo to nie dla niego i w ogóle sprzęt mu się sypnie bo przecież kosztował ponad 4 dychy.
Nie ma reguły i nie ma co generalizować, że użytkownicy takich czy innych marek nie zjeżdżają ze asfaltów czy szutrów. Ja widzę u siebie, że prawie nikt nie jeździ ale opowiadać o swoich "wyczynach" to goście w kielichu potrafią.
__________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
voxan69 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego lubie moją HONDĘ? puszek Inne tematy 175 14.08.2014 15:59
Dlaczego lubię BMW, KTMa, Triumpha Orzep Inne - dyskusja ogólna 125 23.08.2013 20:28
Dlaczego lubie Africa Twin? sambor1965 Inne tematy 70 18.12.2009 23:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.