Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.02.2013, 18:37   #31
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Louis Zobacz post
Tak przy okazji, mógłby ktoś podać przekonywujące argumenty za tym aby pić wodę niegazowaną zamiast gazowanej (pomijając wzdęcia i gazy bo te akurat mam w .... . Ciągle mam wątpliwości co słuszności tej powszechnie powielanej tezy.
Zwiększa zakwaszenie organizmu.
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2013, 18:52   #32
sebol
 
sebol's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Wlkp
Posty: 1,160
Motocykl: Prawdziwa przygoda XRV 750
Przebieg: od nowa
Galeria: Zdjęcia
sebol jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 16 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Louis Zobacz post
Tak przy okazji, mógłby ktoś podać przekonywujące argumenty za tym aby pić wodę niegazowaną zamiast gazowanej (pomijając wzdęcia i gazy bo te akurat mam w .... . Ciągle mam wątpliwości co słuszności tej powszechnie powielanej tezy.
tu taki ogólny opis i część potwierdzam np. zgaga i ból gardła nie poleca się
http://www.focus.pl/nauka/zobacz/pub...azowanej/nc/1/

tu trochę dokładniej
http://www.herk.pl/woda-zdrowie.html

w zasadzie woda gazowana nie zabije , ale w pewnych sytuacjach nie powinno się jej pić .
__________________
Możesz utracić wszystko,ale nikt nie zabierze ci tego co w życiu zobaczyłeś i przeżyłeś
sebol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2013, 19:32   #33
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Puzatek Zobacz post
Zgoda Ziarko, ale Sowizdrzał zapodał przypadek szczególny i do niego staram się odnieść.
W tym, do własnego, kiedy zdarzało mi się wypijać dziennie kilkanaście litrów wolnej od minerałów wody przy dużym wysiłku fizycznym i wierz mi, miało to duży wpływ na moja formę fizyczną.
Wiesz, gdy porównam picie wody zwykłej do isotonika podczas intensywnego treningu, czy dobór po prostu zwykłej diety - bigos vs kasza z groszkiem i marchewką - też uwierz mi, ma to odczuwalny wpływ na naszą kondycje fizyczną.

Co do picia wody gazowanej; jeśli ktoś ma z tym problem, to pewnie będzie miał tez problem z jedzeniem jabłek, cytrusów i innych pokarmów zawierających duże ilości kwasów.

Ja staram się nie popadać w skrajności, choć lubię je ukazywać, gdyż czasem wyraźnie pokazują o jakim problemie mowa.

Nie ma wielu pokarmów i płynów które by nie miały w dużych dawkach niekorzystnego wpływu na nasze zdrowie.
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.02.2013, 23:59   #34
Puzatek
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Przede wszystkim, pijcie tyle wody, ile Wam potrzeba.
A nie trzy litry mineralnej dziennie, bo będziecie zdrowsi, lub schudniecie... Czasami i pół litra za dużo.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poradnik mechaniczny szparaga. szparag Forumowy Mechanik 861 11.03.2020 22:43
Moskity, robale i inne... jak się chronić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 20 10.03.2013 17:10
Poradnik: Jak przetrwać na pustyni Elwood Kwestie różne, ale podróżne. 10 05.06.2011 22:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.