Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.07.2015, 21:50   #11
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,791
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 54 min 53 s
Domyślnie

ssanie nie dziala na pierwszy gar i ma uboga mieszanke i spala stukowo co jakis czas. Dlatego to nieregularne.

Jakby regularnie to korba albo rozrzad stuka.

Wogole albo ten mikrofon taki nie ten tego bo to chodzi jak kosiarka Te syczenie pss pss to tak jest

Sprawdz okopcenie swiec. Jak bedziesz odpalac na zimnym, wez mu skarpete jaka naciagnij na filtr powietrza (powietrze przyblokuj) i odpal i sprawdz czy stuka.

Jeszcze tak mysle o zaplonie. Jak silnik ma wczesny zaplon to wlasnie tak stuka. Kto krecil aparatem zaplonowym w maluchu ten wie. Za wczesnie mu iskra przychodzi na ten cylinder. Mozesz zamienic mu cewki przod tyl i na zimnym sprawdzic.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 06.07.2015 o 21:56
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2015, 22:03   #12
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 517
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 11 godz 22 min 53 s
Domyślnie

Dzięki FASSI za podpowiedź. Jutro rozbieram. Fakt w zeszłym roku wymieniałem króćce ssania na mosiężne. Może coś się podwiesiło, może wtedy nie zwracałem aż tak bardzo na to uwagi, a teraz słuch mi się wyostrzył Z tym mikrofonem to jest tak jak piszesz, przeklamuje cholera i robi dziwne echo więc może dodatkowo wprowadzać w błąd. Z tym zapłonem jeszcze trochę nie jaże (wiem o co chodzi z cewkami/co zrobić)tylko jak sam z siebie mógł się przestawić? Hmm

Ostatnio edytowane przez ziutek2002 : 06.07.2015 o 22:11
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2015, 22:36   #13
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,791
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 54 min 53 s
Domyślnie

Wsadz jutro skarpete albo czapke gestsza na filtr i odpal. Albo worek foliowy i przykryj mu wieksza polowe. Ale nie zalej silnika. Jak odpali to zaslaniaj tak dlugo az zacznie sie dusic. I sluchaj czy stuka. Przed rozbieraniem diagnozuj zanim porozkrecasz wszystko i nie znajdziesz feleru.

Z zaplonem jest tak ze gdzies cos nie dziala prawidlowo i moze bic iskre za wczesnie na przedni cylinder. Wez zapasowa swiece i powkladaj do kazdej fajki i pokrec silnikiem i patrz jak iskrzy. Mi kiedys w XT modul padl i mialem podobne objawy az w koncu padl do konca.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2015, 23:21   #14
xtr
 
xtr's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: domem jest mój cały świat
Posty: 298
Motocykl: RD07a
xtr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 4 godz 45 min 56 s
Domyślnie

Co do stukania nie regularnego to może być łanczuszek ale on by stukał nie zaleznie od temperatury osluchiwales moto na sciagnietej osłonie ? Masz stetoskop? bez stetoskopu bedzie ciezko dokładnie zdiagnozowac
xtr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2015, 22:21   #15
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 517
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 11 godz 22 min 53 s
Domyślnie

Witam ponownie Panów.

Dziś kolejny dzień poszukiwań i tak, zacząłem od:

1.Kontrola świec (wykręciłem po jenej świecy z cylindra , te które znajdują się bliżej kolektora - prawa strona moto), przerwa na obydwu 0,85mm:

http://www.fotosik.pl/u/ziutek2002/album/1794709

Nie wiem na ile zdjęcia to oddają ale tak: Cylider FT świeca trochę przykopcona ale nie najgorsza. Cylider RT kolor elektrody kawa z mlekiem (różni się od tej na FT)

2.Kontrola ssania. Wykręciłem i wywaliłem wszystko na zewnątrz:

http://www.fotosik.pl/u/ziutek2002/album/1794711

Na pierwszym zdjęciu ssanie wyłączone - widać jaka jest różnica. Na drugim ssanie włączone - też widać różnice (1-FT, 2-RT)
Rozebrałem wszystko na części pierwsze wyczyściłem, nasmarowałem smarem z dodatkiem MOS2. Przed wkręceniem króćcy na płynną gumę sprawdziłem stan uszczelek zaworków - OK i skontrolowałem ponownie pracę układu ssania - teraz zaworki wysuwają się i chowają tak samo BINGO!!! (oczywiście przy składaniu należy pamiętać o nieznacznej ale różnej długości linek dla FT i RT)

3.Kontrola pilotów mieszanki FT i RT.

Na FT miałem śrubę wykręconą dokładnie 2,75 - ustawiłem 2,5.
Na RT śruba wykręcona 2,5 - zostawiłem tak.

Poskładałem i odpaliłem maszynę. Odgłosów raczej nie mogłem się dosłuchać (ale to jeszcze skontroluję jutro). Dałem się Afri porządnie rozgrzać i podłączyłem wakuometry do kontroli(słychać jak wentylator pracuje czyli maszyna rozgrzana):

https://youtu.be/Kdl46bwTjdw

Synchro OK - nic nie regulowałem.

Jutro odpalę i posłucham jeszcze raz na zimnym (choć w taką pogodę trudno mówić o zimnym silniku - gdy wchodzą do garażu wskazówka temperatury oleju już pokazuje 25 stopni...)

Dam znać czy coś się zmieniło.

a XTR - co do stetoskopu, mam ale taki typowy lekarski ale to chyba nie o ten chodzi
Używam prostszego (jak nauczył mnie dziadek) - ,,śrubokręt do ucha i pan słucha

Jutro wszystko będzie wiadomo
Dzięki chłopaki za wskazówki

Ostatnio edytowane przez ziutek2002 : 07.07.2015 o 22:39
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.07.2015, 22:40   #16
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,791
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 7 godz 54 min 53 s
Domyślnie

Ziutek, zrob fotki makro tych swiec bo jak widze one maja bialy kolor czyli jedziesz na ubogiej mieszance czyli sa konkretnie wypalone (nie zniszczone).

Wjedz najlepiej afra na stacje lub warsztat i niech zmierza Ci tlenek wegla w wydechu i sie dowiesz jaki masz sklad mieszanki.

Z wysokim prawdopodobienstwem masz na zimnym spalanie stukowe, czyli mieszanka za uboga, czyli iglice podnies w gazniku i zakrec mu piloty o pol obrotu. Ale to po pomiarach CO.

DO jakiej swiecy Twoim najblizej?


__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.

Ostatnio edytowane przez fassi : 07.07.2015 o 23:17
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2015, 07:35   #17
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 517
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 11 godz 22 min 53 s
Domyślnie

Hej FASSI.

OPTIMAL 1. (koronka gwintu delikatnie przybrudzona i jasne elektrody tak jak u mnie).

Fassi tak sobie teraz myślę, czy czasem te odgłosy (jak podejrzewasz spalania stukowego) to nie jest wina kiepskiej beny. Przyznam się, ostatnio zatankowałem Afrę 2 razy w jednym miejscu koło mojej wioski ponieważ jest blisko ale nie trzeba zsiadać z moto - gość sam podchodzi i zalewa. Stacja nie ma najlepszej opini ale co tam myślałem przecież to silnik z lat 80-tych - przetrawi wszystko.

Może podjadę dziś na jakiegoś Schella i zaleje go jakąś 98 lub wyżej
Co myślisz?
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2015, 07:56   #18
xtr
 
xtr's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: domem jest mój cały świat
Posty: 298
Motocykl: RD07a
xtr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 4 godz 45 min 56 s
Domyślnie

napewno nie zaszkodzi
xtr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2015, 09:17   #19
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Spróbować można bo wyżejoktanowe paliwo redukuje spalanie stukowe, ale nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę bo mnie też wydają się trochę przypalone te świece. Paliwo w tym silniku nie powinno powodować spalania stukowego, nie wiem jakiej jakości musiałoby być. Czasami zdarzyło mi się nalać do YZF450 z tłokiem hi-comp paliwa rzekomo 95 (stacja zadupiasta więc marne szanse, że tyle miało) i nie było problemu, także tutaj chyba przyczyny bardziej szukałbym w mieszance. Gaźnik (dysze,iglice) masz ustawione fabrycznie?
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2015, 11:46   #20
bass


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 663
Motocykl: RD07&1000RR
bass jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 3 godz 26 min 56 s
Domyślnie

Chodzi jak normalna afryka z przebiegiem pod 300tyś, klepią zawory, słychać rozrząd, sworznie już lata świetności mają za sobą i łapie gdzieś lewe powietrze.
bass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dziwne odgłosy. Marcel Silnik, sprzęgło, skrzynia 28 04.07.2014 16:56
Dziwne stworzenia ;) Wegrzyn Inne tematy 39 26.11.2012 10:33
dziwne odgłosy na 3,4 i 5-tym biegu hipis Silnik, sprzęgło, skrzynia 15 07.05.2012 22:25
Odgłosy z pod dekielka zdawczej - czy tak ma być czy nie? abrasadera Rama, zawieszenia, napęd 10 26.07.2010 17:05
Dziwne sprzegło R2D2 Silnik, sprzęgło, skrzynia 11 20.08.2008 19:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.