Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.03.2017, 21:04   #741
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 26 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Bo np. moja starucha, parch nad parchami, gdzie pompa ledwo dycha, po zimie odpaliła po 3 sekundach kręcenia.
Może masz pompę paliwa podłączaną na "krótko" pod zapłon, a nie pod przekaźnik? Sprawdzałeś np żaróweczką, co podczas kręcenia jest na pompie?
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2017, 21:29   #742
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 9 min 17 s
Domyślnie

Z mojego doswiadczenia wynika ze za wiekszosc problemow z paleniem odpowiada slabe aku. Co do sposobu zasilania pompy to sama honda robila to na rozne sposoby. Raz na krotko za kluczykiem raz poprzez przekaznik zasilany 'iskra' z modulu. Warto zauwazyc ze pojazdy z wtryskiem maja jednoznacznie rozwiazany ten problem - kluczyk ON -> pompa pracuje.
Po dlugim postoju zawsze spuszczam resztki paliwa z gaznika - stare i zwietrzale lubi byc problematyczne.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2017, 22:27   #743
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

Miałem pompę na kluczyku - przed rozrusznikiem i zawsze paliła od dotyku..niesamowite (odpowietrzenie zrobiłem). Niezależnie od stanu akumulatora, więc dziwnie brzmi powyższe. Chyba że naprawdę kontrolki ledwo się jarzyły.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2017, 23:13   #744
Kuler
 
Kuler's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa - Tarchomin
Posty: 105
Motocykl: RD03
Przebieg: ~70 000
Kuler jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 3 godz 15 min 48 s
Domyślnie

No więc nie czekając na odpowiedź gawiedzi (dotyczącą kabli), pociągnałem i zmostkowałem te kabelki przełącznikiem monostabilnym i wygląda na to że zadziałało Motor stał dwa tyg nieodpalany, po użyciu patentu pompka przez ok 2s poklekotała po czym ucichła i.... odpalił od strzała, bez "chetania" i dorzynania aku
Kuler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2017, 23:52   #745
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 26 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Motor stał dwa tyg nieodpalany, po użyciu patentu pompka przez ok 2s poklekotała po czym ucichła i.... odpalił od strzała, bez "chetania" i dorzynania aku
Mam założone od początku ręczne dopompowywanie + przekaźnik + Led (kontrola pracy pompy). Kiedyś jak nie zapomnę zrobię film z uruchomienia AT, która stała tylko tydzień w lato. Niektórzy będą zadziwieni co się dzieje z paliwem
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2017, 03:08   #746
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Kiedyś jak nie zapomnę zrobię film z uruchomienia AT, która stała tylko tydzień w lato. Niektórzy będą zadziwieni co się dzieje z paliwem
Zaintrygowałeś mnie. Co może stać się paliwem po tygodniu?

W odpowiedzi na poprzednie pytanie, pompa nie na kluczyku.

Wciąż trochę nie rozumiem o jakich Wy motorach piszecie, w kontekście potrzeby instalacji elektrycznego układu dopompowana gaźników.

Nie piszę tego złośliwie, bo każdy moto robi pod siebie i sam mam kilka wynalazków zamontowanych, którzy inni mogliby skrytykować lub uznać za niepotrzebne. Ale akurat to rozwiązanie, jakoś zaszło mi za skórę, bo nic tym się nie osiąga, a można zaszkodzić parchowi.

Może gdy aku nie jest w stanie zakręcić rozrusznikiem przez 3 sekundy, warto by go wymienić, zamiast instalować jakieś cuda? Może jeżeli pompa przez 3 sekundy nie jest w stanie napełnić gaźników, warto do niej zaglądnąć i zbadać przyczynę tego stanu rzeczy? Zdrowiej dla modułu, cylindrów, skomplikowania układu elektrycznego, układu paliwowego, (...).

EDIT: Przy okazji, poprawcie mnie jeżeli się mylę, ale pompa na kluczyku przy moto z gaźnikami, wydaje mi się mocno słabym pomysłem, jeżeli planuje się wycieczki po za asfalt. Przy glebie i załączonym kluczyku, nawet jak moto zgaśnie, pompa będzie pracować do wypalenia styków, a paliwo będzie przelewem rzygało pod motor, aż się do kluczyka lub killswitch'a nie dostaniemy.
__________________
Marcin vel "Gruby" aka "Maurosso"

Ostatnio edytowane przez Maurosso : 18.03.2017 o 03:23
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2017, 04:30   #747
Kuler
 
Kuler's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa - Tarchomin
Posty: 105
Motocykl: RD03
Przebieg: ~70 000
Kuler jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 3 godz 15 min 48 s
Domyślnie

Ja po zimnie musialem krecic rozrusznikiem w sumie ok 20-30s, z przerwami oczywiscie. Tak ze wykonczylem dwuletni aku, wiec nie sadze zeby byl slaby. Pompy nie podejrzewam, bo moto chodzi elegancko, swiece tez po 1 sezonie wiec sa ok. Jak juz odpali za 1wszym razem to odpala od strzala, czy zimny czy cieply. Nawet po 2-3dniach. Ale jak postoi dluzej i paliwko odparuje robi sie problem. Byc moze Maurosso masz u siebie zrobiony patent z poprawionym odpowietrzaniem i dlatego nie masz zadnych problemow. Jakby ludzie takich nie mieli, to nikt by o tym nie pisal :P Btw. Jak pompka jest na monoswitchu po zaplonie to dziala tylko jak wcisniesz/trzymasz, wiec jak sie wyglebisz to tak jakby tego nie bylo...no chyba ze bedziesz w tym czasie trzymal palec na switchu ale to watpliwe :P
Kuler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2017, 09:37   #748
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,132
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 16 godz 36 min 31 s
Domyślnie

To nie jest chyba żaden patent, po prostu niektóre tak mają, a nawet jeśli jest to super działa, polecam. Paliwo wietrzeje, paruje etc, po to robi się te 'odpowietrzenia' - patrz opisane na afripedii "odpalanie po dłuższym postoju".
U mnie było tak, że po przekręceniu kluczyka pompa pracowała momencik i zatrzymywała się. Wtedy dotknięcie -dosłownie pół obrotu wału rozrusznika odpala silnik. Nigdy nie widziałem żeby jakiś silnik tak szybko odpalał jak moja afra, w niczym, nigdzie, never......no doobrze, pewne zagazowane reno fuego jakiegoś gaziarza odpaliło jeszcze szybciej, naprawdę nie wiem jak to możliwe, on chyba spojrzał na kluczyk i odjechał
Ale do rzeczy Maurosso, chodzi o to że rozrusznik nie kręci 'na darmo' tylko silnik ma od razu paliwo, nic w tym złego. Po glebie zawsze leje się paliwo, jeśli nie mogę wstać to wszystkie inne problemy są drugorzędne..
Pozdro

Edycja-a najlepsze jak rozebrałem kiedyś i czyściłem gaźniki, potem włożyłem wysuszone do moto, kluczyk, kilka sekund pracy pompy i odpał z pół obrotu..

Ostatnio edytowane przez Mhv : 18.03.2017 o 09:42
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2017, 11:52   #749
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 26 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Ale akurat to rozwiązanie, jakoś zaszło mi za skórę, bo nic tym się nie osiąga, a można zaszkodzić parchowi.
I nie potrzebnie! Są same zalety tylko tego rozwiązania
Przeczytaj te moje wypociny dokładnie w temacie pompy:
http://faq.africatwin.com.pl/index.p...cykli_%3F/2008
Dodatkowo:
- oszczędzamy aku, które nie ma tyle pojemności co aku samochodowe
- oszczędzamy rozrusznik, koła pośrednie i sprzęgło jednokierunkowe.
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.03.2017, 16:56   #750
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
I nie potrzebnie! Są same zalety tylko tego rozwiązania
Przeczytaj te moje wypociny dokładnie w temacie pompy:
http://faq.africatwin.com.pl/index.p...cykli_%3F/2008
Dodatkowo:
- oszczędzamy aku, które nie ma tyle pojemności co aku samochodowe
- oszczędzamy rozrusznik, koła pośrednie i sprzęgło jednokierunkowe.
Kaziu jest nowy Wątek w Warsztacie - Mechanik Forumowy - proszę wklej tam wszystkie swoje elektryczne porady
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Moskity, robale i inne... jak się chronić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 20 10.03.2013 18:10
Woda - jak pić, aby się dobrze napić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 33 25.02.2013 00:59
Poradnik: Jak przetrwać na pustyni Elwood Kwestie różne, ale podróżne. 10 05.06.2011 23:07


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.