Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.10.2011, 15:44   #1
Mecia
stęchły
 
Mecia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zbąszyń
Posty: 444
Motocykl: RD07a
Przebieg: 130000
Mecia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 20 min 33 s
Domyślnie Łożysko igiełkowe kosza sprzęgłowego.

Z racji faktu , że zima idzie ,a na zimę mam ruski zaprzęg postanowiłem zregenerowac kosz. Nie robiłbym tego, ale drgania na prawym podnóżku stały się irytujące, więc obstawiłem luz na koszu. Temat ten był wałkowany przez kolege Zimnego, ale w sumie nic z tego nie wynikło. Jak się okazało mam luz na koszu i to nie mały bo w granicach 2-3 mm. Czy ktoś kiedyś to wymieniał, ile kosztuje te łożysko i jak się spodziewam, czy tylko w Hondzie jest do nabycia?

Obstawiam, ze te wibracje wynikają z tego luzu i nie wierze raczej , zeby u Zimnego czy u mnie było inaczej. W zeszłym roku stopniowo sie nasilały aż weszły w faze irytująco-w****iającą. Przy prędkosciach rzędu 120-130km/h sie nasilały a powyżej tych prędkości częstotliwość była tak duża , ze wydawałoby się , że znikły. Co sądzicie o tej teorii?

PS. co to za cenzura?
__________________
Wichura
Mecia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.10.2011, 00:01   #2
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Łożysko jest wymienialne. Koszt około 70zł. Można je na prasie wyprasować. Na łożysku masz oznaczenie. Nie kup przypadkiem sprzęgłowego (jednokeirunkowe)
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
rozmiar łożyska igiełkowego kosza sprzęgłowego w RD07 szynszyll Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 14.12.2017 14:08
Łożysko wałka sprzęgłowego potrzebne info!!! igi Silnik, sprzęgło, skrzynia 20 30.01.2013 21:12
Skladanie kosza sprzeglowego sebaka Silnik, sprzęgło, skrzynia 2 31.07.2010 21:30


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.